Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Western - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce western ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Zręcznościowe
western
PC
PC Windows7
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42 Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii2 Nintendo DS1 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
El Hijo: A Wild West Tale
El Hijo: A Wild West Tale

Zręcznościowe 3 grudnia 2020

Skradanka utrzymana w konwencji spaghetti westernu, za której opracowanie odpowiada studio Honig. Akcja El Hijo została osadzona w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, wzorowanej na filmach Sergio Leone. Główny bohater, czyli tytułowy El Hijo, poszukuje zaginionego ojca.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a
Na Dzikim Zachodzie: Przygody Lucky Luke'a

Zręcznościowe 23 listopada 2007

Go West: A Lucky Luke Adventure to wypełniona akcją platformówka, traktująca o najszybszym rewolwerowcu na Dzikim Zachodzie imieniem Luke. Niniejsza pozycja powstała w oparciu o animowany film Go West!

PCWiiNDS

Ernest Colt
Ernest Colt

Zręcznościowe 14 stycznia 2008

Ernest Colt to zręcznościowa strzelanina w klimatach westernu, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Artifex Mundi. Fabuła gry ukazuje perypetie tytułowego bohatera, którego ambicją jest zostać szeryfem. Aby tego dokonać młody kowboj musi stawić czoła groźnym bandytom, dzikim zwierzętom, a nawet demonicznym duchom.

PC

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 7 sierpnia 2013

Opracowana przez niezależne szwedzkie studio Image & Form gra zręcznościowo-platformowa, osadzona w uniwersum łączącym klimaty steampunku i Dzikiego Zachodu. Kiedy cywilizacja ludzka upadła, a gatunek homo sapiens uległ degeneracji, zamieniając się w bytujących pod ziemią troglodytów, prym na Ziemi wiodą dziwne robotyczne istoty.

PCPS4XONESwitchWiiUPSV3DS

The Last Bounty Hunter
The Last Bounty Hunter

Zręcznościowe 30 czerwca 1994

Klasyczna zręcznościowa gra rail shooter, z akcją rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie. Jak wiele innych popularnych przedstawicieli gatunku z lat 90. tytuł wykorzystuje technologię full motion video, a więc autentyczny aktorski materiał filmowy, na którym pojawiają się cele do eliminacji.

PCPS3Wii

Fast Draw Showdown
Fast Draw Showdown

Zręcznościowe 4 stycznia 2010

Interaktywny film, w którym przenosimy się na Dziki Zachód i pokonujemy wrogich rewolwerowców w serii pojedynków na śmierć i życie. Gra przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy kontrolera PlayStation Move.

PS3Wii

2-bit Cowboy
2-bit Cowboy

Zręcznościowe 8 maja 2014

2-bit Cowboy to dwuwymiarowa platformówka zespołu Cascadia Games, która wykonana została w stylistyce wzorowanej na grach dostępnych na 8-bitową konsolę Gameboy. Akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie, pozwalając na wcielenie się w szeryfa broniącego małego miasteczka.

ANDiOS

Back to the Future III
Back to the Future III

Zręcznościowe 12 marca 1991

Back to the Future III to gra zręcznościowa, która fabuła nawiązuje do trzeciego epizodu popularnego cyklu filmów przygodowych, wyreżyserowanego przez Roberta Zemeckisa. Tym razem Marty McFly przeniesie się w czasie do roku 1885, gdzie spróbuje zapobiec morderstwu na swoim przyjacielu, doktorze Brownie.

PC

Billy the Kid Returns
Billy the Kid Returns

Zręcznościowe 1 stycznia 1993

Billy the Kid Returns to opracowana przez studio Alive Software gra zręcznościowa, która pozwala wcielić się w rolę tytułowego rewolwerowca.

PC

Dillon’s Rolling Western
Dillon’s Rolling Western

Zręcznościowe 22 lutego 2012

Rozpowszechniana w ramach dystrybucji sieciowej produkcja, która łączy w sobie elementy zręcznościowe z typowym tower defense. Głównym bohaterem jest pancernik, który próbuje zaprowadzić porządek na Dzikim Zachodzie.

3DS