Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce steampunk ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Zręcznościowe
steampunk
Czas
PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 43Sony PlayStation 33
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita3
Xbox
Microsoft XBOX ONE3Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
The Watchmaker
The Watchmaker

Zręcznościowe 17 maja 2018

Utrzymana w steampunkowym klimacie przygodowa gra akcji z elementami logicznymi, opracowana przez niezależne studio Micropsia Games z Chile. Akcja The Watchmaker osadzona została we wnętrzu ogromnej zegarowej wieży, a podczas zabawy wcielamy się w postać jej strażnika imieniem Alexander. Pewnego dnia w wieży doszło do sabotażu, w wyniku którego czas praktycznie oszalał, a nasz bohater zaczął starzeć się w przerażającym tempie. Aby uniknąć śmierci, musi on przedrzeć się przez kolejne sekcje wieży, aby odnaleźć i pokonać sabotażystę oraz przywrócić prawidłowe funkcjonowanie czasu. Całość łączy elementy przygodówki, platformówki 3D oraz gry logicznej. Główny nacisk położono tu na rozwiązywanie zróżnicowanych zagadek środowiskowych, choć podczas zabawy nie brakuje też elementów czysto zręcznościowych oraz walk z bossami, podczas których nasz protagonista wykorzystuje różne przydatne gadżety. Ciekawostkę stanowi zaś kwestia starzenia się bohatera, która zastąpiła klasyczny pasek zdrowia.

PCPS4XONE

SteamWorld Dig
SteamWorld Dig

Zręcznościowe 7 sierpnia 2013

Opracowana przez niezależne szwedzkie studio Image & Form gra zręcznościowo-platformowa, osadzona w uniwersum łączącym klimaty steampunku i Dzikiego Zachodu. Kiedy cywilizacja ludzka upadła, a gatunek homo sapiens uległ degeneracji, zamieniając się w bytujących pod ziemią troglodytów, prym na Ziemi wiodą dziwne robotyczne istoty. Jedną z nich jest główny bohater gry, Rusty, który tropiąc pozostałości po ludzkiej cywilizacji, rozpoczyna podróż w głąb Ziemi w poszukiwaniu interesujących go skarbów. Podczas zabawy przemierzamy kolejne groty, unikając pułapek, walcząc z czyhającymi w mroku przeciwnikami, zbierając minerały i nieustannie dbając o to, byśmy nie zostali w mroku bez oświetlenia. Nasz protagonista wyposażony jest w szereg przydatnych narzędzi, dzięki czemu może samodzielnie drążyć tunele. Po wypełnieniu plecaka możemy wrócić na powierzchnię, by wymienić znalezione minerały na rozmaite towary i ulepszenia dla naszej postaci.

PCPS4XONESwitchWiiUPSV3DS

Pressure
Pressure

Zręcznościowe 26 marca 2013

Zręcznościowa gra wyścigowa osadzona w humorystycznym, lekko steampunkowym świecie. Siadamy za kierownicą uzbrojonego pojazdu typu buggy i próbujemy wyeliminować rywali, do których zalicza się między innymi zły Earl planujący zrównanie z ziemią okolicznej przyrody w celu budowy ogromnego ośrodka spa.

PCX360PS3

Windforge
Windforge

Zręcznościowe 11 marca 2014

Dwuwymiarowa platformówka z otwartą rozgrywką i motywem wydobywania surowców oraz konstruowania własnych pojazdów, czy budynków. W grze eksplorujemy powietrzny świat złożony z wysp w poszukiwaniu minerałów. Całość przypomina więc popularną Terrarię, ale operuje znacznie ładniejszą grafiką i paroma autorskimi pomysłami.

PC

Rogue Stormers
Rogue Stormers

Zręcznościowe 21 kwietnia 2016

Rogue Stormers (pierwotnie znana także pod tytułami: DieselStörmers i Ravensdale) to opracowana przez zespół Black Forest Games gra akcji, łącząca elementy platformówki oraz strzelaniny. Fabuła gry osadzona została w dieselpunkowym uniwersum, łączącym realia fantasy z technologią silników spalinowych i obraca się wokół konfliktu pomiędzy ludzkimi rycerzami oraz orkami. Rozgrywka przypomina typową dwuwymiarową platformówkę, kładąc jednak szczególny nacisk na walkę, podczas której wykorzystujemy własnoręcznie skonstruowaną i modyfikowaną broń. Niezwykle ważnym elementem rozgrywki jest także specjalny generator o nazwie Arc Connector, który napędzając zbroje graczy, zapewnia im szereg niezwykle przydatnych w walce możliwości. Poszczególne misje w grze składają się z zestawu kilku zróżnicowanych zadań, a nasze sukcesy lub porażki w ich realizacji wpływają na kształt całego konfliktu oraz przebieg późniejszych misji.

PCPS4XONEX360PS3

Vessel
Vessel

Zręcznościowe 1 marca 2012

Vessel to zręcznościowa platformówka z elementami gry logicznej, wyprodukowana przez niezależne studio Strange Loop Games. Gracz kieruje poczynaniami naukowca imieniem Arkwright, który musi zapanować nad liczebnością stworzonych przez siebie istot nazwanych Flura i naprawić szkody, jakie wyrządziły na całym świecie.

PCX360PS3

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team). Akcja Red Game Without a Great Name osadzona została w przyszłości, w której jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikacji, takich jak tradycyjna poczta. Z uwagi na trudności zwykłych doręczycieli w dotarciu do wszystkich rejonów, część przesyłek dostarczana jest przez stworzone do tego celu mechaniczne ptaki. Nad jednym z nich kontrolę przejmują gracze, a ich zadaniem jest przemierzanie rozmaitych i niezbyt przyjaznych lokacji, celem bezpiecznego doręczenia przesyłki i zebrania wszystkich rozsianych po planszy kółek zębatych. Kierowany przez nas ptak nie jest jednak całkowicie bezbronny i posiada m.in. zdolność teleportacji oraz korzystania z rozmaitych power-upów, co pozwala mu wychodzić cało z kolejnych opresji i na różne sposoby radzić sobie z napotykanymi przeszkodami.

PCSwitchANDiOSPSV

Spate
Spate

Zręcznościowe 27 marca 2014

Platformówka utrzymana w konwencji steampunka. Gracz wciela się w prywatnego detektywa, który udaje się do zakazanej strefy w poszukiwaniu zaginionej osoby. Zabawa polega głównie eksplorowaniu lokacji, omijaniu przeszkód i pułapek oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych.

PC

Chronovolt
Chronovolt

Zręcznościowe 21 listopada 2012

Trójwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, w której gracze sterują pojazdem w kształcie kuli przemieszczającym się w labiryncie przecinających się ścieżek, wielopoziomowych platform, wind i drzwi. Tytuł korzysta ze steampunkowej stylistyki.

PSV