Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

HTC Vive - Gry Zręcznościowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce HTC Vive ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Zręcznościowe
HTC Vive
Czas
PC
PC Windows17
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Beat Saber
Beat Saber

Zręcznościowe 20 listopada 2018

Beat Saber to niecodzienna gra rytmiczna przypominająca połączenie Guitar Hero z Fruit Ninja i Gwiezdnymi wojnami. Podczas zabawy w rytm muzyki kroimy kolorowe kostki mieczami świetlnymi. Gra wykorzystuje gogle VR.

PCPS4

Angry Birds VR: Isle of Pigs
Angry Birds VR: Isle of Pigs

Zręcznościowe 7 lutego 2019

Pierwsza gra, która przenosi fundamentalne założenia marki Angry Birds na pole wirtualnej rzeczywistości. Naszym zadaniem jest wystrzeliwanie tytułowych ptaków z procy w taki sposób, by eliminować złowrogie zielone świnie i burzyć konstrukcje dające im schronienie.

PC

Rick and Morty: Virtual Rick-ality
Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Zręcznościowe 20 kwietnia 2017

Pierwszoosobowa gra zręcznościowa zrealizowana w oparciu o licencję przeznaczonego dla dorosłych, prześmiewczego serialu Rick and Morty. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Owlchemy Labs, a nad jego stworzeniem czuwali twórcy oryginału, wśród których nie mogło zabraknąć Justina Roilanda. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułowych bohaterów i w ich skórze trafiamy do znanych z serialu lokacji, gdzie możemy bawić się szalonymi wynalazkami Ricka. Na realizację czeka tu szereg zadań (możliwych do wykonania na rozmaite sposoby, z wykorzystaniem unikalnych właściwości różnorodnych przedmiotów). Pomimo że centralny punkt gry stanowi laboratorium, w toku przygody otwieramy portale prowadzące na obce planety oraz do innych wymiarów. Rick and Morty Simulator: Virtual Rick-ality powstało z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Choć komiksowa oprawa graficzna prezentuje się przyjemnie dla oka, największe wrażenie robi zaawansowany silnik fizyczny, odpowiadający za zachowanie poszczególnych przedmiotów wchodzących między sobą w zwariowane interakcje.

PCPS4

The Lab
The Lab

Zręcznościowe 5 kwietnia 2016

Darmowa aplikacja przygotowana z myślą o urządzeniach do rzeczywistości wirtualnej. Za jej stworzenie odpowiada studio Valve Software, właściciel platformy Steam oraz takich marek jak Half-Life, Dota czy Counter-Strike. The Lab jest zbiorem niepowiązanych ze sobą minigier, wykorzystujących możliwości rzeczywistości wirtualnej. W jednej z nich gracz korzysta z łuku i broni zamku przed falami atakujących wrogów. W innej - strzela z wielkiej procy do stosów pudeł, a w jeszcze innej kieruje futurystycznym pojazdem i strzela do pojawiających się wokół obiektów. Oprócz tego typu zabaw znalazły się tu lekkie programy edukacyjne, jak choćby Human Medical Scan, pozwalający przechadzać się między poszczególnymi częściami ludzkiego ciała, czy też Solar System, w którym oglądamy i bawimy się planetami Układu Słonecznego. The Lab prezentuje różne scenerie w zależności od gier, w których uczestniczymy – czy to kreskówkowy zamek, łąka, czy też futurystyczne pomieszczenia.

PC

Hatsune Miku VR
Hatsune Miku VR

Zręcznościowe 8 marca 2018

Spin-off słynnego cyklu gier muzyczno-rytmicznych, stworzony przez studio Crypton Future Media. W przeciwieństwie do wcześniejszych części serii, Hatsune Miku VR powstało z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych, co wymusiło na twórcach wprowadzenie zmian w mechanice rozgrywki.

PC

Viking Rage
Viking Rage

Zręcznościowe 28 kwietnia 2017

Reprezentant gatunku tower defense, opracowany przez niemieckie studio N-Gon Entertainment z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracz wciela się w tytułowego wikinga, którego zadaniem jest odpieranie ataków wrogów nacierających na jego bazę. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, misję realizujemy nie poprzez budowanie wieżyczek, lecz samodzielne uczestnictwo w walce. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał obejmujący toporki, bomby, łuk, kuszę, a nawet wymyślne pułapki. Samo poruszanie się po lokacjach zrealizowano w sposób typowy dla gier VR – bohater przemieszcza się po mapie, teleportując się z miejsca na miejsce. Oprawa graficzna Viking Rage nie porywa, aczkolwiek jej braki skutecznie maskuje kreskówkowa stylistyka. Koniec końców zarówno modele postaci, jak i lokacje prezentują się przyjemnie dla oka.

PC

Surgeon Simulator: Experience Reality
Surgeon Simulator: Experience Reality

Zręcznościowe 3 grudnia 2016

Zabawny symulator chirurga, opracowany przez zespół Bossa Studios z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja jest rozbudowaną o nowe funkcjonalności (większe możliwości obsługi kamery, co pozwala na oglądanie zabiegu z dowolnego kąta) wersją gry Surgeon Simulator z 2013 roku. Gracz przejmuje kontrolę nad tytułowym lekarzem, który ma poważne problemy ze sprawnym operowaniem narzędziami i poruszaniem się. Prowadzi to często do pomyłek w trakcie zabiegów, owocujących przedwczesnym zgonem pacjenta. Zabawa toczy się w zróżnicowanych sceneriach – od szpitalnej sali, przez statek kosmiczny, aż po całkowite ciemności. Surgeon Simulator: Experience Reality charakteryzuje się przyjemną dla oka, kreskówkową oprawą graficzną, dzięki czemu widoki pokroju otwartej klatki piersiowej lub pozbawionego naturalnej osłony mózgu nie napawają obrzydzeniem.

PCPS4

Star Wars: Droid Repair Bay
Star Wars: Droid Repair Bay

Zręcznościowe 6 grudnia 2017

Darmowa produkcja, w której gracz wciela się w członka Ruchu oporu, naprawiającego uszkodzone w walce droidy; jego zadaniem jest wymiana wadliwych podzespołów. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerów ruchowych, a jego premiera poprzedziła kinowy debiut filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.

PC

Sprint Vector
Sprint Vector

Zręcznościowe 8 lutego 2018

Stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych pierwszoosobowa gra zręcznościowa studia Survios, będąca swoistą hybrydą platformówki i wyścigów. W grze Sprint Vector wcielamy się w role sportowców biorących udział w tytułowych zawodach, a nad przebiegiem zmagań czuwa tajemniczy Mr. Entertainment, którego dynamiczny komentarz urozmaica kolejne wyścigi. Wybrawszy jednego z dostępnych zawodników, stajemy przed zadaniem pokonania w jak najkrótszym czasie futurystycznego toru przeszkód. Zmagania toczą się w zróżnicowanych sceneriach, takich jak starożytne ruiny, szczyty gór, jaskinie czy ulice miasta przyszłości. Na trasach roi się od rozmaitych przeszkód, które należy pokonać lub ominąć, a także całego szeregu power-upów obejmujących zarówno pułapki pokroju min, jak i broń energetyczną czy chwilowe wspomagacze. Filar rozgrywki stanowią wieloosobowe zmagania dla max. 8 graczy, jednak twórcy przygotowali także zestaw specjalnych wyzwań dla samotników.

PCPS4

Lethal VR
Lethal VR

Zręcznościowe 8 listopada 2016

Dzieło zespołu Three Fields Entertainment, powołanego do życia przez założycieli legendarnego studia Criterion Software. Tym razem mamy do czynienia z pierwszoosobową zręcznościówką opracowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. W trakcie zabawy wcielamy się w kandydata na agenta FBI, który zostaje poddany rozmaitym próbom mającym sprawdzić jego umiejętności władania bronią białą i palną. Na potrzeby gry przygotowano pięć rodzajów misji, w których: staramy się jak najszybciej wystrzelić z pistoletu (Quick Draw); rzucamy małymi nożami w okrągłe tarcze (Knife Throw); eliminujemy cele przy pomocy broni palnej (Sharpshooter oraz Rapid Fire); a także walczymy z przestępcami, starając się jednocześnie unikać prowadzonego przez nich ostrzału (Combat). Nasze poczynania w Lethal VR podlegają ocenie, którą można się pochwalić na sieciowej tablicy wyników. Na osobną wzmiankę zasługuje bogata w szczegóły warstwa wizualna, korzystająca z technologii Unreal Engine 4 oraz z zaawansowanego silnika fizycznego, symulującego zachowanie trójwymiarowych obiektów.

PCPS4