Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Filmy - Gry Wyścigi

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku wyścigi o tematyce filmy ułożone według popularności.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Wyścigi
filmy
Czas
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 31Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
Więcej
Mniej
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

Wyścigi 26 września 2006

The Fast and the Furious: Tokyo Drift to produkt, wykorzystujący motywy z trzeciej części znanego kinowego cyklu, do którego należy m.in. pamiętny film The Fast and the Furious (Szybcy i wściekli). Tytuł został przygotowany przez ekipę Eutechnyx, pod patronatem Namco.

PS2PSP

Fast & Furious: Showdown
Fast & Furious: Showdown

Wyścigi 21 maja 2013

Gra wyścigowa oparta na licencji filmów akcji, znanych u nas w kraju pod tytułem Szybcy i Wściekli. Produkcja umożliwia wzięcie udziału w emocjonującej kampanii, która czerpie inspiracje z wszystkich odsłon obrazu kinowego.

PCX360PS3

Star Wars Episode I: Racer
Star Wars Episode I: Racer

Wyścigi 19 maja 1999

Wyścigi oparte na episodzie z Star Wars: Episode I The Phantom Menace. Jako Anakin Skywalker weź udział w zawodach ślizgaczy na pustynnej planecie Tatooine i na innych kosmicznych torach.

PC

The Italian Job
The Italian Job

Wyścigi 15 kwietnia 2002

Wyścigi samochowe oparte o kultowy film "The Italian Job", gdzie przenosimy się w lata 70-te i wcielamy w postać Charliego Crokera, który w krótkim czasie po wyjściu z więzienia postanawia wrócić do swojego „zawodu”.

PC

Star Wars: Racer Revenge
Star Wars: Racer Revenge

Wyścigi 11 lutego 2002

Star Wars: Racer Revenge to de facto kontynuacja wydanej w 1999 roku gry Star Wars Episode I: Racer. Podobnie jak w przypadku tamtej produkcji, także i tym razem mamy do czynienia z pojedynkami tytułowych ścigaczy, doskonale znanych sympatykom Gwiezdnych Wojen.

PS4PS2

Fast & Furious: Legacy
Fast & Furious: Legacy

Wyścigi 25 marca 2015

Mobilna gra wyścigowa w modelu free-to-play oparta na licencji popularnej serii filmów akcji. W Fast & Furious: Legacy możemy brać udział w szeregu pojedynczych wyścigów lub też bawić się w trybie fabularnym, w którym jako członek filmowej ekipy zmagamy się z najsłynniejszymi czarnymi charakterami serii. Wśród niech znaleźli się DK, Braga oraz Carter Verone. Z kolei po naszej stronie pojawiają się m.in. Letty Ortiz, Roman Pearce i Tej Parker. Zabawa sprowadza się głównie do brania udziału w zręcznościowych wyścigach na ulicach takich miast jak Tokio, Rio de Janeiro czy Miami. W sumie możemy zasiąść za kierownicami ponad pięćdziesięciu samochodów, które odblokowujemy stopniowo w miarę postępów. Dodatkowo auta da się ulepszać i modyfikować. Fast & Furious: Legacy oferuje kilka trybów zabawy. Poza tradycyjnymi wyścigami udostępniono konkursy driftingu, wyścigi równoległe, ucieczki przed policją oraz polowania, w których musimy eliminować konkretnych przeciwników. Autorzy przewidzieli także możliwość rywalizacji przez sieć samotnie bądź w kilkuosobowej ekipie.

ANDiOS

Star Wars: Super Bombad Racing
Star Wars: Super Bombad Racing

Wyścigi 23 kwietnia 2001

Zwariowane wyścigi gokartów, wyraźnie wzorowane na kultowej serii "Mario Kart". Za sterami malutkich samochodzików zasiadają najsłynniejsze postaci z "Gwiezdnych Wojen".

PS2

Driven
Driven

Wyścigi 6 listopada 2001

Nietypowa ścigałka, bazująca na filmie akcji z 2001 roku. Wcielamy się w postać kierowcy szybkiego bolidu. W zależności od dokonanego wyboru przystępujemy do dość nietypowych misji lub klasycznych mistrzostw.

PS2GCN

Herbie: Rescue Rally
Herbie: Rescue Rally

Wyścigi 15 marca 2007

Herbie Rescue Rally to wyścigi, przygotowane przede wszystkim z myślą o najmłodszych posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. W niniejszej pozycji developerzy wykorzystali motyw ze świata Walta Disney’a, wobec czego główną postacią uczyniono Herbiego. Owym bohaterem jest samochód marki Volkswagen z numerem 53.

NDS