Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Roguelike - Gry RPG WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce roguelike na platformę WWW ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

WWW
RPG
roguelike
Czas
The Curious Expedition
The Curious Expedition

RPG 2 września 2016

Roguelike osadzony w XIX-wiecznych realiach. The Curious Expedition łączy elementy przygodówki, strategii oraz RPG-a akcji. W grze stajemy na czele ekspedycji badawczej poszukującej takich miejsc jak Atlantyda czy El Dorado. W skład naszej drużyny wchodzić mogą słynni XIX-wieczni naukowcy, w tym Karol Darwin, Nikola Tesla czy Maria Skłodowska-Curie, a każdy z nich pracuje na własną reputację i posługuje się charakterystyczną bronią. W trakcie rozgrywki poruszamy się po proceduralnie generowanych, podzielonych na heksy mapach, a gdy dotrzemy do jakiejś ciekawej lokacji, perspektywa przełącza się na widok typowy dla klasycznych przygodówek. W trakcie wypraw możemy się natknąć na lokalne plemiona, ukryte skarby strzeżone przez pułapki oraz rozmaitych wrogów – od dzikich zwierząt i kanibali po dinozaury czy zombie. W grze położono spory nacisk na aspekt logistyki i planowania wyprawy. Dobór odpowiedniego sprzętu i umiejętne zarządzanie posiadanymi zasobami jest elementem kluczowym dla przebiegu każdej ekspedycji. The Curious Expedition utrzymane jest w oldskulowej, pixel-artowej stylistyce.