Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

JRPG - Gry RPG WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce jRPG na platformę WWW ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

WWW
RPG
jRPG
League of Angels II
League of Angels II

RPG 7 kwietnia 2016

Kontynuacja przeglądarkowej gry MMORPG League of Angels. Podobnie jak pierwsza odsłona, dwójka jest tytułem free-to-play z mikropłatnościami. League of Angels II zaprasza graczy do świata fantasy, w którym trwa ciągła walka z siłami zła. Starcia z wrogami zrealizowane zostały w systemie turowym, dodatkowo można je w pełni zautomatyzować, by nasza kilkuosobowa drużyna samodzielnie wyprowadzała kolejne ciosy i ataki specjalne.

Ninja Saga
Ninja Saga

RPG 17 maja 2011

Społecznościowa gra jRPG osadzona w azjatyckich klimatach. Wcielamy się w rolę początkującego wojownika ninja, któremu powierzono arcytrudne zadanie odzyskania potężnych zwojów pozwalających na przywołanie legendarnych Obrońców. Trzon rozgrywki stanowią starcia toczone w trybie turowym oraz współpraca ze znajomymi.

Soul Crash
Soul Crash

RPG 9 marca 2012

Soul Crash to społecznościowa gra akcji z elementami RPG, w której użytkownicy Facebooka wcielają się w tzw. adeptów żywiołów, by w mangowej oprawie walczyć ze sobą o status najpotężniejszego z nich.

Dragon Quest: Monster Parade
Dragon Quest: Monster Parade

RPG 25 czerwca 2015

Przeglądarkowa gra RPG osadzona w świecie jednej z najpopularniejszych japońskich serii. Dragon Quest: Monster Parade opowiada o organizowanej przez króla wyprawie do odległej krainy w celu odnalezienia obecnego wcielenia legendarnej kapłanki. Gracz wciela się w młodego śmiałka, który ma za zadanie utworzyć karawanę i wykonać tę misję. W prowadzonym przez nas konwoju znajdują się przyjazne potwory, które pomagają pokonać spotykanych po drodze nieprzyjaciół.