Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Adventures of Tintin (PC)

The Adventures of Tintin PC

Przygodowa gra akcji, oparta na licencji komiksowej serii znanej w Polsce pod tytułem Przygody Tintina. W The Adventures of Tintin od studia Microids wcielamy się w tytułowego dziennikarza, który przeżywa rozmaite przygody w towarzystwie innych postaci znanych w pierwowzoru.

Przygodowe | komiksy | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Adventures of Tintin (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

The Adventures of Tintin jest przygodową grą akcji, opartą na licencji popularnej serii komiksów, znanej w Polsce pod tytułem Przygody Tintina. Produkcja została opracowana przez firmę Microids, której światową sławę przyniósł cykl Syberia.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w tytułowego dziennikarza, który w towarzystwie swego wiernego psa – Milusia – przeżywa niesamowite przygody. W grze pojawiają się też inne barwne postacie znane z komiksowego pierwowzoru; wśród nich znajdziemy między innymi profesora Kalkyla, kapitana Baryłkę oraz detektywów Tajniaka i Jawniaka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Adventures of Tintin

odpowiednia dla każdego wieku

Powstanie gra o przygodach Tintina
Powstanie gra o przygodach Tintina

wiadomość25 kwietnia 2020

Wydawca i producent gier komputerowych Microids (odpowiedzialny m.in. za serię Syberia) ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Moulinsart, dzięki której powstanie produkcja o przygodach reportera i podróżnika Tintina. Tytuł, data premiery oraz szczegóły nie są jeszcze znane.