Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitchPS4XONE
Okładka Starlink: Battle for Atlas (Switch)

Starlink: Battle for Atlas

Przygotowana przez firmę Ubisoft gra akcji w klimatach science fiction. Akcja Starlink: Battle for Atlas toczy się w odległej przyszłości, w tytułowym systemie planetarnym pełnym zapierających dech w piersiach, obcych światów.

Akcji | TPP | science fiction | kosmiczne | statki kosmiczne | figurkowe

Okładka Starlink: Battle for Atlas (Switch)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

data premiery gry:

16paź2018

PS4 XONE Switch

Battle for Atlas to wydana na platformę PS4, Switch i XONE gra akcji współpracująca z fizycznymi figurkami statków i pilotów. Produkcję opracowała firma Ubisoft.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległym systemie planetarnym Atlas, pełnym zapierających dech w piersiach obcych światów. Ten region kosmosu staje na skraju zagłady za sprawą inwazji armii maszyn znanych jako Zapomniany Legion. Naszym zadaniem jest powstrzymanie najeźdźców oraz zneutralizowanie ich przywódcy, czyli watażki imieniem Grax.

Mechanika

Wydane na konsolę PS4, Switch i XONE Battle for Atlas to gra akcji, w której zasiadamy w kokpicie własnoręcznie stworzonego statku. Za jego pomocą walczymy nie tylko w pustce kosmicznej, ale również w atmosferach planet.

Świat gry ma otwartą strukturę i jest dynamiczny, ulegając zmianom na skutek decyzji naszych oraz tych podejmowanych przez sztuczną inteligencję kierującą Zapomnianym Legionem. Jeśli nie wykażemy się sprytem i zaciętością, to roboty szybko opanują cały system.

Tym, co czyni Starlink: Battle for Atlas nietypową produkcją, jest integracja z kupowanymi oddzielnie plastikowymi zabawkami. Zostało to zrealizowane w bardziej skomplikowany sposób niż w konkurencyjnych produkcjach tego typu. Statki są bowiem modularne, co pozwala nam ręcznie wymieniać uzbrojenie, części oraz pilotów, a wszystko to natychmiast zostaje przeniesione do wirtualnego świata.

Misje w grze są bardzo różne, a rozgrywka zapewnia sporą swobodę taktyczną. Zachęca to do eksperymentowania z kombinacjami zabawek w celu uzyskania zestawów dopasowanych do konkretnych zadań.

Kwestie techniczne

Gra może się pochwalić atrakcyjną oprawą graficzną, co jest zasługą tego, że zbudowano ją na silniku Snowdrop, który napędzał Tom Clancy's The Division.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 299,90 PLN

Gry podobne do Starlink: Battle for Atlas

Klasyfikacja PEGI Starlink: Battle for Atlas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Starlink: Battle for Atlas – No Man's Sky z zabawkami

Przed premierą 6 lipca 2018, 13:41

Większość czasu ze Starlinkiem spędzimy walcząc. Starcia prezentować się będą inaczej w zależności od tego, czy dojdzie do nich na powierzchni planety, czy w kosmosie. Przy tym drugim wariancie nasz pojazd poruszać się ma znacznie szybciej, żebyśmy nie zasnęli podczas podróży od jednego ciała niebieskiego do drugiego, ale w zamian nasze możliwości manewru zostaną ograniczone.

PS4
XONE
Switch