Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiNDS
Okładka So Blonde (PC)
OkładkaSo Blonde (PC)

So Blonde: Blondynka w opałach

So Blonde | So Blonde: Back to the Island

So Blonde to wydana przez firmę Anaconda gra przygodowa, do której scenariusz napisał Steve Ince, autor mający na swoim koncie historie do takich gier, jak Broken Sword czy Beneath a Steel Sky.

Przygodowe | point-and-click | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

So Blonde: Blondynka w opałach Premiera

14mar2008

PC

26mar2010

Wii NDS

producent: Wizarbox wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do So Blonde: Blondynka w opałach

Zegarmistrz

Broken Sword II: The Smoking Mirror

Runaway 2: Sen Żółwia

So Blonde jest alternatywną wersją pecetowej przygodówki o tym samym tytule. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru przygotowaniem gry zajęło się studio Wizarbox znane z innej podobnej produkcji – Gray Master, a za scenariusz odpowiedzialny jest Steve Ince. Autor ten wcześniej zaangażowany był między innymi w prace nad trzema częściami cyklu Broken Sword.

Fabuła gry rozpoczyna się tak samo jak w komputerowej wersji, a więc rodzice naszej bohaterki, siedemnastoletniej Sunny Blonde, postanawiają uczcić rocznicę ślubu rejsem na Karaiby, w którym oczywiście musi ona uczestniczyć. Spokojna wycieczka nie trwa długo - w pewnym na morzu rozpętuje się sztorm. Po chwili nastolatka wypada za burtę choć, na szczęście dla niej, ląduje w szalupie ratunkowej. Gdy odzyskuje przytomność, okazuje się, że fale wyrzuciły ją na brzeg tropikalnej wyspy. Niestety w pobliżu nie ma ani jej rodziców, ani nikogo z reszty załogi luksusowego statku, którym podróżowała, dodatkowo wszystko pogarsza fakt, iż znalazła się nie tylko w obcym dla siebie miejscu, ale i realiach. Jakimś dziwnym trafem przeniosła się kilka stuleci wstecz, do siedemnastego wieku, czyli niespokojnych czasów, gdy morzami rządzili piraci. Jak widać sytuacja jest trudna, zwłaszcza dla bogatej dziewczyny, której dotychczasowe problemy ograniczały się do wyboru nowych ciuszków i kosmetyków.

Choć ponownie trafiliśmy na znaną już wyspę, to jednak tym razem przygoda rozpoczyna się na jej drugim końcu, przez co mamy do czynienia z zupełnie inną historią – już na początku Sunny zaprzyjaźnia się z Jednookim. Tylko część lokacji, które w czasie zabawy musimy odwiedzić stanowią miejsca znane z pecetowej wersji gry, pozostałe to niezbadane jeszcze zakątki wyspy.

Jak zawsze w przypadku takich produkcji nim poznamy zakończenie historii naszej blondynki musimy uporać się z najróżniejszymi zagadkami i łamigłówkami. Oczywiście sporo czasu spędzamy też na rozmowach z innymi bohaterami. Warto zaznaczyć, że Sunny nie jest jedyną grywalną postacią - w niektórych momentach przejmiemy kontrolę nad Nathanielem.

Zarówno modele postaci, jak i otoczenie wykonane zostały w komiksowej stylistyce, przez co So Blonde, przypomina wręcz interaktywną kreskówkę. Podobnie jak pierwowzór, grę charakteryzuje sympatyczne poczucie humoru.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

So Blonde: Blondynka w opałach cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI So Blonde: Blondynka w opałach

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

So Blonde: Blondynka w opałach Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
Wii
NDS