Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Rycerskie

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce rycerskie.

PC
PC Windows4
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

rycerskie
Mount & Blade
Mount & Blade

RPG 16 września 2008

Oryginalne połączenie RPG-a z grą strategiczną, będące debiutanckim projektem niezależnego studia TaleWorlds. Gracz wciela się w podróżnika przybywającego do krainy Calradia, podzielonej na kilka konkurujących ze sobą królestw - i to od niego zależy, co stanie się dalej. Gra nie oferuje kampanii fabularnej, gdyż to gracz kształtuje losy swojego bohatera.

PC

Lords of the Realm II
Lords of the Realm II

Strategiczne 31 października 1996

Lords of the Realm II jest sequelem wydanej w 1994 roku gry strategicznej studia Impressions Games. Akcja ponownie osadzona została w epoce średniowiecza, a gracz wciela się w rolę feudalnego możnowładcy, który po śmierci króla staje do rywalizacji o koronę. Rozgrywka stanowi połączenie elementów strategii turowej oraz czasu rzeczywistego (RTS).

PC

Citadels
Citadels

Strategiczne 19 lipca 2013

Gra strategiczna czasu rzeczywistego, opracowana przez studio Games Distillery. Produkcja podejmuje temat legend o Królu Arturze – władcy, u boku którego stoją wierni Rycerze Okrągłego Stołu. Monarcha musi stawić czoła nowemu zagrożeniu – Saksonom sprzymierzonym z Morganą i Mordredem w celu przejęcia kontroli nad zamkiem Camelot. Filarami gry Citadels są dwie kampanie fabularne, na których przestrzeni możemy poprowadzić do boju obie strony konfliktu.

PC

Clang
Clang

Akcji prace wstrzymane

Clang to stworzona przez studio Subutai Corporation gra akcji, w której gracze mają okazję popisać się umiejętnościami fechtunku. Pomysłodawcą projektu jest amerykański pisarz science-fiction i miłośnik broni białej - Neal Stephenson. Środki na sfinansowanie produkcji pozyskane zostały m.in. za pośrednictwem platformy Kickstarter.

PC