Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Warhammer - Gry RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce Warhammer ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X1 Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2 Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Warhammer: Chaosbane
Warhammer: Chaosbane

RPG 4 czerwca 2019

Warhammer: Chaosbane to RPG akcji typu hack-n-slash osadzone w Starym Świecie. Można w nie grać samotnie lub w kooperacji dla maks. 4 graczy (na jednym ekranie lub przez internet). Podczas zabawy zajmujemy się głównie walką z tłumami bestii Chaosu i innych przeciwników za pomocą systemu bitewnego, który kładzie równie duży nacisk na statystyki co na umiejętności gracza.

PCPS5XSXPS4XONE

Warhammer: Odyssey
Warhammer: Odyssey

RPG 2021

Mobilna gra MMORPG, której akcja jest osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy. Produkcja oferuje szereg odmiennych klas postaci, wzorowanych na ikonicznych herosach, znanych z gry bitewnej oraz kart powieści. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Virtual Games, która współpracowała z Games Workshop.

ANDiOS

Mordheim: Warband Skirmish
Mordheim: Warband Skirmish

RPG 17 marca 2017

Wieloosobowe, taktyczne RPG osadzone w uniwersum Warhammera. Mordheim: Warband Skirmish zabiera graczy do tytułowego miasta Mordheim na pięćset lat przed wydarzeniami z głównej linii fabularnej Warhammera. W miejscu tym spadła kometa zawierająca cenny minerał, o który rywalizuje ze sobą kilka frakcji, w wyniku czego miasto zamieniło się w arenę nieustających walk. Gracz dołącza do konfliktu, prowadząc do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę śmiałków. Rozgrywka polega na eksploracji poszczególnych poziomów i walce z napotkanymi przeciwnikami, a także na pozyskiwaniu wyżej wspomnianego minerału. Starcia toczą się w trybie turowym z kamerą w rzucie izometrycznym. Przed rozpoczęciem zabawy rekrutujemy najemników reprezentujących określone ugrupowanie oraz specjalizację. W miarę postępów postacie zdobywają coraz lepszy ekwipunek i umiejętności, przy czym śmierć jest tu permanentna, więc poległych lub rannych awanturników musimy zastępować nowymi.

SwitchANDiOS