Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Romans

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce romans ułożone według popularności.

PC
PC Windows25
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 413Sony PlayStation 37Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable3PlayStation Vita14
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3604
Microsoft Xbox
Mobile
Android6Apple iOS5
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch12
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1
Strategiczne
Przygodowe32
Sportowe
Wyścigi
Symulacje3
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Boyfriend Dungeon
Boyfriend Dungeon

RPG grudzień 2019

Oryginalny tytuł łączący elementy dungeon crawlerów i produkcji typu roguelike z aspektami charakterystycznymi dla gier visual novel i symulatorów randkowych. W trakcie rozgrywki gracze przemierzają tytułowe podziemia i ratują osoby przemienione w zdobywany po drodze oręż, z którymi później mogą romansować.

PC

Song of Unleash
Song of Unleash

Przygodowe grudzień 2019

Song of Unleash jest przygotowanym z myślą o PlayStation 4 oraz PC visual novel, stanowiącym kontynuację wydanego w 2017 roku w Japonii Song of Memories. Produkcja łączy rozbudowaną fabułę z elementami rozgrywki rodem z symulatorów randkowych.

PCPS4

Monster Prom
Monster Prom

Symulacje 27 kwietnia 2018

Symulator randkowy, w którym staramy się o względy jednego z sześciu uczniów szkoły Spooky High, próbując zdążyć przed tytułowym balem potworów. W trakcie zabawy w Monster Prom bierzemy udział w wielu często absurdalnych sytuacjach, a rezultat naszych poczynań zależy przede wszystkim od podejmowanych przez nas decyzji.

PC

Senran Kagura Reflexions
Senran Kagura Reflexions

Przygodowe 13 września 2018

Spin-off serii Senran Kagura, będący interaktywną grą visual novel, w której spędzamy czas z kilkoma protagonistkami cyklu. Akcja Senran Kagura Reflexions rozgrywa się w szkole średniej, a gracze wcielają się w jednego z uczniów, który zadurzył się w wybranej bohaterce.

PCSwitch

The Fruit of Grisaia
The Fruit of Grisaia

Przygodowe 21 lutego 2013

The Fruit of Grisaia to opracowana z myślą o pecetach przygodówka visual novel. Wcielamy się w niej w nastoletniego zabójcę, który rozpoczyna naukę w szkole pełnej uczniów z mrocznymi sekretami. Podczas zabawy zajmujemy się głównie śledzeniem historii i podejmowaniem decyzji, które kierują opowieść na jedną z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych.

PCPSPPSV

Amnesia: Memories
Amnesia: Memories

Przygodowe 19 grudnia 2013

Skierowana do graczy płci żeńskiej przygodówka typu visual novel. Opowiada ona o cierpiącej na amnezję młodej dziewczynie, która podczas rozgrywki ma okazję związać się z jednym z pięciu mężczyzn. Podczas zabawy gracz biernie śledzi fabułę i w kluczowych momentach podejmuje decyzje o istotnym znaczeniu dla opowiadanej historii.

PCANDiOSPSV

Date A Live: Rio Reincarnation
Date A Live: Rio Reincarnation

Przygodowe 23 lipca 2019

Kolekcja trzech odsłon popularnej japońskiej randkowej serii visual novel o nazwie Date a Live. W Date A Live: Rio Reincarnation gracz musi powstrzymać tajemnicze istoty przyjmujące postać młodych dziewczyn, które odpowiadają za katastrofy wstrząsające naszą planetą.

PCPS4

Eden*
Eden*

Przygodowe 18 września 2009

Eden* to pecetowa powieść wizualna opracowana przez zespół Minori. Kampania toczy się w odległej przyszłości i opowiada o ostatnim roku istnienia Ziemi, zanim ulegnie ona zagładzie. Zabawa polega na śledzeniu opowieści i podejmowaniu w kluczowych momentach istotnych decyzji, mających dalekosiężne konsekwencje dla dalszego rozwoju historii.

PC

Code: Realize - Guardian of Rebirth
Code: Realize - Guardian of Rebirth

Przygodowe 27 listopada 2014

Gra typu visual novel, w której poznajemy losy dziewczyny o imieniu Cardia. Żyje ona w samotności, gdyż w jej ciele krąży trucizna zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia bohaterka wyrusza jednak na poszukiwania swojego ojca, mogącego jej pomóc.

SwitchPSV

Hakuoki: Edo Blossoms
Hakuoki: Edo Blossoms

Przygodowe 13 marca 2018

Kolejna odsłona serii Hakuoki, a jednocześnie bezpośrednia kontynuacja Hakuoki: Kyoto Winds. Jest to gra typu visual novel opowiadająca o przygodach młodej kobiety, Chizuru Yukimury, która poszukuje swojego ojca dzięki pomocy kapitanów Shinsengumi.

PCPSV

Nekopara Vol. 1
Nekopara Vol. 1

Przygodowe 30 grudnia 2014

Klasyczna przygodówka z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Główny bohater gry otwiera własną cukiernię i równocześnie musi zaopiekować się dwiema kłopotliwymi kotkami, które uciekły z jego rodzinnego domu.

PCPS4Switch

If My Heart Had Wings
If My Heart Had Wings

Przygodowe 25 maja 2012

If My Heart Had Wings to opracowana z myślą o pecetach przygodówka typu visual novel. Gra opowiada o klubie szkolnym, którego członkowie próbują zbudować szybowiec. Zabawa sprowadza się do śledzenia fabuły i podejmowania w kluczowych momentach wyborów, mających daleko idące konsekwencje.

PCANDiOS

Hakuoki: Kyoto Winds
Hakuoki: Kyoto Winds

Przygodowe 16 maja 2017

Poprawiona i rozszerzona edycja gry Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom - klasycznej produkcji z gatunku visual novel, która ukazała się pierwotnie na konsolach PSP i PlayStation 3. W przygotowanej tradycyjnie przez studio Idea Factory grze Hakuoki: Kyoto Winds przenosimy się do XIX-wiecznej Japonii, śledząc losy młodej dziewczyny imieniem Chizuru Yukimura, która wybrała się do Kioto w poszukiwaniu ojca – szanowanego naukowca i lekarza. Zagubiona w obcym mieście bohaterka trafia pod opiekę policjantów Shinsengumi, których zadaniem jest walka z opozycją i rewolucjonistami. Dowiadując się prawdy o badaniach ojca, nasza protagonistka musi rozwikłać skomplikowaną intrygę polityczno-kryminalną, a kluczem do sukcesu w grze jest bliższe poznanie opiekujących się nią stróżów prawa. Cała zabawa przebiega w sposób charakterystyczny dla gatunku visual novel. Podczas gry śledzimy więc dialogi, ilustrowane dwuwymiarowymi i oszczędnie animowanymi grafikami. Od czasu do czasu musimy zaś podjąć decyzję, wpływającą na dalszy bieg wydarzeń.

PCPSV

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator
Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Symulacje 20 lipca 2017

Zabawna produkcja z gatunku symulatorów randkowych, będąca debiutanckim dziełem studia Game Grumps, założonego przez youtuberów z popularnego kanału o grach wideo. Dream Daddy: A Dad Dating Simulator opowiada historię samotnego ojca, który wraz z córką przenosi się do sennego miasteczka Maple Bay. Na miejscu okazuje się, że wszyscy mężczyźni z sąsiedztwa wiodą żywot podobny do głównego bohatera, a nasz protagonista postanawia umówić się z jednym z nich. W tym miejscu do akcji wkracza gracz, a dalszy rozwój sytuacji zależy już tylko od niego. Wcielając się w rolę ojca musi on zaś nie tylko poprowadzić jego miłosne podboje, ale także zadbać o swoją córkę Amandę. Rozgrywka koncentruje się na próbach rozkochania w sobie jednego z siedmiu mężczyzn, zróżnicowanych pod względem wyglądu i charakteru. W trakcie zabawy prowadzimy z nimi rozmowy, wykonujemy rozmaite zadania i bierzemy udział w zróżnicowanych minigrach. Całość wykonana została w konwencji przypominającej produkcje z gatunku visual novel.

PCPS4SwitchANDiOS

Song of Memories
Song of Memories

Przygodowe 28 lutego 2018

Przygotowana przez studio Pure Wish przygodówka typu visual novel, wzbogacona o elementy symulatorów randkowych oraz gier jRPG. Fabuła Song of Memories koncentruje się na losach dwójki licealistów: wychowującego młodszą siostrę Minato Kamishiro i jego przyjaciółki Kanon Hiiragi. Kiedy na świecie zaczyna szaleć groźny wirus, wzmagający agresję u zarażonych nim kobiet, życie dwojga przyjaciół nabiera nieoczekiwanego rozpędu, a ich szarą codzienność urozmaica seria niezwykłych zdarzeń. Rozgrywka opiera się na typowych schematach gatunku i sprowadza się do śledzenia opowiadanej historii oraz podejmowania decyzji wpływających na dalszy jej bieg. Zabawę urozmaicają taktyczne bitwy w trybie turowym, podczas których czynimy użytek z indywidualnych umiejętności kontrolowanych postaci. Całości dopełnia pełny dubbing aktorski oraz atrakcyjna oprawa w mangowej stylistyce, która dzięki zastosowaniu specjalnego systemu E-mote oferuje więcej animacji niż typowe produkcje visual novel.

PCPS4Switch

Code: Realize - Bouquet of Rainbows
Code: Realize - Bouquet of Rainbows

Przygodowe 30 marca 2018

Pakiet dwóch gier z serii Code: Realize, będących romantycznymi visual novel, których akcja została osadzona w fantastycznym świecie inspirowanym XIX-wieczną Europą. Główna bohaterka spotyka w trakcie swojej przygody postacie wzorowane na protagonistach klasycznych powieści i legend.

PS4Switch

World End Syndrome
World End Syndrome

Przygodowe 30 sierpnia 2018

Produkcja typu visual novel z elementami symulatora randkowego. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który przybywa do nadmorskiego miasteczka Mikamachi, gdzie poznaje dwie dziewczyny. Jego dalsze losy zależą od naszych poczynań i decyzji podejmowanych w toku przygody.

PS4SwitchPSV

Nekopara Vol. 2
Nekopara Vol. 2

Przygodowe 20 lutego 2016

Kontynuacja gry Nekopara Vol. 1 - klasyczna przygodówka typu visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni, który musi zaopiekować się i pomóc kilku kotkom należącym do jego rodziny.

PCPS4Switch

Best Friend Forever
Best Friend Forever

Przygodowe 14 lutego 2020

Połączenie gry skupiającej się na opiece nad zwierzętami z przygodowym symulatorem randkowym. Akcja Best Friend Forever dzieje się w fikcyjnym mieście - Rainbow Bay - gdzie gracz poszukuje swojej miłości.

PCSwitch

Date A Live: Twin Edition - Rio Reincarnation
Date A Live: Twin Edition - Rio Reincarnation

Przygodowe 30 lipca 2015

Trzecia część serii klasycznych romantycznych visual novel opartych na książkach oraz serialu anime Date A Live. Poza nową przygodą, Date A Live: Twin Edition - Rio Reincarnation oferuje w zestawie także dwie poprzednie części cyklu.

PSV

Hatoful Boyfriend
Hatoful Boyfriend

Przygodowe 4 września 2014

Oryginalna japońska gra z gatunku visual novel. Główna bohaterka przenosi się do szkoły średniej przeznaczonej w całości dla inteligentnych i mówiących ptaków. Na miejscu może zaprzyjaźnić się z jej uczniami oraz znaleźć prawdziwą miłość.

PCPS4ANDiOSPSV

Clannad
Clannad

Przygodowe 28 kwietnia 2004

Clannad to przygodówka typu visual novel. Pozwala ona prześledzić dwa okresy z życia młodego Japończyka – ostatnie miesiące szkoły oraz kilka lat wczesnej dorosłości. Oba etapy wypełnione są licznymi dramatami i elementami fantastycznymi. Rozgrywka sprowadza się głównie do śledzenia fabuły i podejmowania decyzji.

PCPS4SwitchX360PS3ANDPS2PSPPSV

Psychedelica of the Black Butterfly
Psychedelica of the Black Butterfly

Przygodowe 27 kwietnia 2018

Gra przygodowa typu visual novel należąca do podgatunku otome. Gracze wcielają się w młodą bohaterkę, która pewnego dnia budzi się w tajemniczej posiadłości, nie pamiętając nic ze swej przeszłości. Ogromny dom przemierzają także groźne potwory. Walczyć z nimi pomaga jej piątka bohaterów, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji co ona.

PCPSV

Muv-Luv Alternative
Muv-Luv Alternative

Przygodowe 27 października 2011

Przygodówka z gatunku visual novel, rozgrywająca się w świecie, w którym ludzkość walczy bezskutecznie od kilkudziesięciu lat z inwazją rasy kosmicznych obcych o nazwie BETA. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją gier Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited i jest epickim zwieńczeniem trylogii, którą tworzy z tymi tytułami.

PCX360PS3PSV