Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Romans

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce romans.

PC
PC Windows31
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 417 Sony PlayStation 38 Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable4 PlayStation Vita15
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE4 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch18
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

romans
The Fruit of Grisaia
The Fruit of Grisaia

Przygodowe 21 lutego 2013

The Fruit of Grisaia to opracowana z myślą o pecetach przygodówka visual novel. Wcielamy się w niej w nastoletniego zabójcę, który rozpoczyna naukę w szkole pełnej uczniów z mrocznymi sekretami. Podczas zabawy zajmujemy się głównie śledzeniem historii i podejmowaniem decyzji, które kierują opowieść na jedną z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych.

PCPSPPSV

Helltaker
Helltaker

Logiczne 11 maja 2020

Helltaker jest darmową polską produkcją, która łączy elementy gry logicznej, przygodowej i zręcznościowej. Gracz wciela się w młodego mężczyznę, który wybiera się do piekła, by flirtować z demonicznymi dziewczynami. Tytuł został opracowany przez niezależnego polskiego dewelopera vanrippera (Łukasza Piskorza).

PC

Boyfriend Dungeon
Boyfriend Dungeon

RPG 2021

Oryginalny tytuł łączący elementy dungeon crawlerów i roguelike z aspektami charakterystycznymi dla gier visual novel i symulatorów randkowych. Gracze przemierzają tytułowe podziemia i ratują osoby przemienione w zdobywany po drodze oręż, z którymi później mogą romansować.

PCXONESwitch

Clannad
Clannad

Przygodowe 28 kwietnia 2004

Clannad to przygodówka typu visual novel. Pozwala ona prześledzić dwa okresy z życia młodego Japończyka – ostatnie miesiące szkoły oraz kilka lat wczesnej dorosłości. Oba etapy wypełnione są licznymi dramatami i elementami fantastycznymi. Rozgrywka sprowadza się głównie do śledzenia fabuły i podejmowania decyzji.

PCPS4SwitchX360PS3ANDPS2PSPPSV

Muv-Luv Alternative
Muv-Luv Alternative

Przygodowe 27 października 2011

Przygodówka z gatunku visual novel, rozgrywająca się w świecie, w którym ludzkość walczy bezskutecznie od kilkudziesięciu lat z inwazją rasy kosmicznych obcych o nazwie BETA. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją gier Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited i jest epickim zwieńczeniem trylogii, którą tworzy z tymi tytułami.

PCX360PS3PSV

Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom
Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom

Przygodowe 27 sierpnia 2009

Dwuwymiarowa gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii u progu rewolucji Meiji. Gracze wcielają się w młodą kobietę o imieniu Chizuru, która poszukuje w Kioto swojego zaginionego ojca.

PSP

Dream Daddy: A Dad Dating Simulator
Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Symulacje 20 lipca 2017

Zabawna produkcja z gatunku symulatorów randkowych, będąca debiutanckim dziełem studia Game Grumps, założonego przez youtuberów z popularnego kanału o grach wideo. Dream Daddy: A Dad Dating Simulator opowiada historię samotnego ojca, który wraz z córką przenosi się do sennego miasteczka Maple Bay. Na miejscu okazuje się, że wszyscy mężczyźni z sąsiedztwa wiodą żywot podobny do głównego bohatera, a nasz protagonista postanawia umówić się z jednym z nich.

PCPS4SwitchANDiOS

Date A Live: Rinne Utopia
Date A Live: Rinne Utopia

Przygodowe 27 czerwca 2013

Klasyczna japońska przygodowa gra visual novel. W Date A Live: Rinne Utopia wcielamy się w ucznia szkoły średniej. Odkrywa on, że posiada moc powstrzymania tajemniczych istot przyjmujących postać młodych dziewczyn, które odpowiadają za katastrofy wstrząsające naszą planetą.

PS3

Code: Realize - Bouquet of Rainbows
Code: Realize - Bouquet of Rainbows

Przygodowe 30 marca 2018

Pakiet dwóch gier z serii Code: Realize, będących romantycznymi visual novel, których akcja została osadzona w fantastycznym świecie inspirowanym XIX-wieczną Europą. Główna bohaterka spotyka w trakcie swojej przygody postacie wzorowane na protagonistach klasycznych powieści i legend.

PS4Switch

Amnesia: Memories
Amnesia: Memories

Przygodowe 19 grudnia 2013

Skierowana do graczy płci żeńskiej przygodówka typu visual novel. Opowiada ona o cierpiącej na amnezję młodej dziewczynie, która podczas rozgrywki ma okazję związać się z jednym z pięciu mężczyzn. Podczas zabawy gracz biernie śledzi fabułę i w kluczowych momentach podejmuje decyzje o istotnym znaczeniu dla opowiadanej historii.

PCANDiOSPSV

If My Heart Had Wings
If My Heart Had Wings

Przygodowe 25 maja 2012

If My Heart Had Wings to opracowana z myślą o pecetach przygodówka typu visual novel. Gra opowiada o klubie szkolnym, którego członkowie próbują zbudować szybowiec. Zabawa sprowadza się do śledzenia fabuły i podejmowania w kluczowych momentach wyborów, mających daleko idące konsekwencje.

PCANDiOS

Monster Prom 2: Monster Camp
Monster Prom 2: Monster Camp

Przygodowe 23 października 2020

Monster Prom 2: Monster Camp to kontynuacja humorystycznego symulatora randkowego Monster Prom z 2018 roku, którego akcja przenosi graczy do wypełnionego potworami obozu letniego. Gra została opracowana przez niezależne studio Beautiful Glitch.

PC

Nekopara Vol. 1
Nekopara Vol. 1

Przygodowe 30 grudnia 2014

Klasyczna przygodówka z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Główny bohater gry otwiera własną cukiernię i równocześnie musi zaopiekować się dwiema kłopotliwymi kotkami, które uciekły z jego rodzinnego domu.

PCPS4Switch

Hatoful Boyfriend
Hatoful Boyfriend

Przygodowe 4 września 2014

Oryginalna japońska gra z gatunku visual novel. Główna bohaterka przenosi się do szkoły średniej przeznaczonej w całości dla inteligentnych i mówiących ptaków. Na miejscu może zaprzyjaźnić się z jej uczniami oraz znaleźć prawdziwą miłość.

PCPS4ANDiOSPSV

Monster Prom: XXL
Monster Prom: XXL

Przygodowe 27 kwietnia 2018

Monster Prom: XXL to symulator randkowy, w którym staramy się o względy jednego z sześciorga uczniów szkoły Spooky High, próbując zdążyć przed tytułowym balem potworów. W trakcie zabawy bierzemy udział w wielu często absurdalnych sytuacjach.

PCXSXPS4XONESwitch

Hakuoki: Edo Blossoms
Hakuoki: Edo Blossoms

Przygodowe 13 marca 2018

Kolejna odsłona serii Hakuoki, a jednocześnie bezpośrednia kontynuacja Hakuoki: Kyoto Winds. Jest to gra typu visual novel opowiadająca o przygodach młodej kobiety, Chizuru Yukimury, która poszukuje swojego ojca dzięki pomocy kapitanów Shinsengumi.

PCPSV

Five Dates
Five Dates

Przygodowe 17 listopada 2020

Narracyjna gra przygodowa, zrealizowana w technice FMV. W Five Dates wcielamy się w Vinny’ego, który rozmawia z pięcioma dziewczynami dopasowanymi do niego na portalu randkowym. To, jak rozwiną się jego relacje z każdą z nich, zależy od naszych wyborów.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling
Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling

Przygodowe 16 czerwca 2011

Przygodówka sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu oraz początkującego wynalazcy. Gra jest pobocznym tytułem wydanego w 2010 roku Steins;Gate. W przeciwieństwie do niego, nie jest fantastyczno-naukowym thrillerem, a typową komedią komedią romantyczną, w której główne role odgrywają bohaterowie oryginału.

PCPS4SwitchX360PS3PSPPSV

Mask of the Rose: A Fallen London Romance
Mask of the Rose: A Fallen London Romance

Przygodowe 2022

Mask of the Rose: A Fallen London Romance to steampunkowa przygodówka typu visual novel. Podczas zabawy gracz eksploruje podziemną wersję miasta Londyn, poznaje historie miłosne jego mieszkańców oraz rozwiązuje konflikty między nimi.

PC

Code: Realize - Wintertide Miracles
Code: Realize - Wintertide Miracles

Przygodowe 14 lutego 2019

Code: Realize – Wintertide Miracles jest fan diskiem (swoistym dodatkiem) do noweli graficznej Code: Realize, zbierającym dodatkowe scenariusze oraz sceny. Akcja tej produkcji toczy się w fantastycznym świecie inspirowanym XIX-wieczną Europą.

PS4SwitchPSV

Nekopara Vol. 3
Nekopara Vol. 3

Przygodowe 25 maja 2017

Przygodówka visual novel będąca trzecią odsłoną serii Nekopara. Akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni La Soleil, który opiekuje się sześcioma kotkami należącymi do jego rodziny.

PCPS4Switch

Date A Live: Twin Edition - Rio Reincarnation
Date A Live: Twin Edition - Rio Reincarnation

Przygodowe 30 lipca 2015

Trzecia część serii klasycznych romantycznych visual novel opartych na książkach oraz serialu anime Date A Live. Poza nową przygodą, Date A Live: Twin Edition - Rio Reincarnation oferuje w zestawie także dwie poprzednie części cyklu.

PSV

Date A Live: Rio Reincarnation
Date A Live: Rio Reincarnation

Przygodowe 23 lipca 2019

Kolekcja trzech odsłon popularnej japońskiej randkowej serii visual novel o nazwie Date a Live. W Date A Live: Rio Reincarnation gracz musi powstrzymać tajemnicze istoty przyjmujące postać młodych dziewczyn, które odpowiadają za katastrofy wstrząsające naszą planetą.

PCPS4

Psychedelica of the Black Butterfly
Psychedelica of the Black Butterfly

Przygodowe 27 kwietnia 2018

Gra przygodowa typu visual novel należąca do podgatunku otome. Gracze wcielają się w młodą bohaterkę, która pewnego dnia budzi się w tajemniczej posiadłości, nie pamiętając nic ze swej przeszłości. Ogromny dom przemierzają także groźne potwory. Walczyć z nimi pomaga jej piątka bohaterów, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji co ona.

PCPSV