Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Romans

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce romans ułożone według popularności.

PC
PC Windows22
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 411Sony PlayStation 35Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable3PlayStation Vita13
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3604
Microsoft Xbox
Mobile
Android5Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch7
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1
Strategiczne
Przygodowe27
Sportowe
Wyścigi
Symulacje3
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Senran Kagura Reflexions
Senran Kagura Reflexions

Przygodowe 13 września 2018

Spin-off serii Senran Kagura, będący grą przygodową, w której spędzamy czas z jedną z głównych bohaterek cyklu. Senran Kagura Reflexions zostało przygotowane z myślą o unikalnych funkcjach konsoli Nintendo Switch.

Switch

The Fruit of Grisaia
The Fruit of Grisaia

Przygodowe 21 lutego 2013

The Fruit of Grisaia to opracowana z myślą o pecetach przygodówka visual novel. Wcielamy się w niej w nastoletniego zabójcę, który rozpoczyna naukę w szkole pełnej uczniów z mrocznymi sekretami. Podczas zabawy zajmujemy się głównie śledzeniem historii i podejmowaniem decyzji, które kierują opowieść na jedną z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych.

PCPSPPSV

Song of Memories
Song of Memories

Przygodowe 28 lutego 2018

Przygotowana przez studio Pure Wish przygodówka typu visual novel, wzbogacona o elementy symulatorów randkowych oraz gier jRPG. Fabuła Song of Memories koncentruje się na losach dwójki licealistów: wychowującego młodszą siostrę Minato Kamishiro i jego przyjaciółki Kanon Hiiragi. Kiedy na świecie zaczyna szaleć groźny wirus, wzmagający agresję u zarażonych nim kobiet, życie dwojga przyjaciół nabiera nieoczekiwanego rozpędu, a ich szarą codzienność urozmaica seria niezwykłych zdarzeń. Rozgrywka opiera się na typowych schematach gatunku i sprowadza się do śledzenia opowiadanej historii oraz podejmowania decyzji wpływających na dalszy jej bieg. Zabawę urozmaicają taktyczne bitwy w trybie turowym, podczas których czynimy użytek z indywidualnych umiejętności kontrolowanych postaci. Całości dopełnia pełny dubbing aktorski oraz atrakcyjna oprawa w mangowej stylistyce, która dzięki zastosowaniu specjalnego systemu E-mote oferuje więcej animacji niż typowe produkcje visual novel.

PCPS4Switch

Dream Daddy: Dadrector's Cut
Dream Daddy: Dadrector's Cut

Symulacje 20 lipca 2017

Zabawna produkcja z gatunku symulatorów randkowych, będąca debiutanckim dziełem studia Game Grumps, założonego przez Youtuberów z popularnego kanału o grach wideo. Dream Daddy: A Dad Dating Simulator opowiada historię samotnego ojca, który wraz z córką przenosi się do sennego miasteczka Maple Bay. Na miejscu okazuje się, że wszyscy mężczyźni z sąsiedztwa wiodą żywot podobny do głównego bohatera, a nasz protagonista postanawia umówić się z jednym z nich. W tym miejscu do akcji wkracza gracz, a dalszy rozwój sytuacji zależy już tylko od niego. Wcielając się w rolę ojca musi on zaś nie tylko poprowadzić jego miłosne podboje, ale także zadbać o swoją córkę Amandę. Rozgrywka koncentruje się na próbach rozkochania w sobie jednego z siedmiu mężczyzn, zróżnicowanych pod względem wyglądu i charakteru. W trakcie zabawy prowadzimy z nimi rozmowy, wykonujemy rozmaite zadania i bierzemy udział w zróżnicowanych minigrach. Całość wykonana została w konwencji, przypominającej produkcje z gatunku visual novel.

PCPS4

Amnesia: Memories
Amnesia: Memories

Przygodowe 19 grudnia 2013

Skierowana do graczy płci żeńskiej przygodówka typu visual novel. Opowiada ona o cierpiącej na amnezję młodej dziewczynie, która podczas rozgrywki ma okazję związać się z jednym z pięciu mężczyzn. Podczas zabawy gracz biernie śledzi fabułę i w kluczowych momentach podejmuje decyzje o istotnym znaczeniu dla opowiadanej historii.

PCANDiOSPSV

Boyfriend Dungeon
Boyfriend Dungeon

RPG 2019

Oryginalny tytuł łączący elementy dungeon crawlerów i produkcji typu roguelike z aspektami charakterystycznymi dla gier visual novel i symulatorów randkowych. W trakcie rozgrywki gracze przemierzają tytułowe podziemia i ratują osoby przemienione w zdobywany po drodze oręż, z którymi później mogą romansować.

PC

Song of Unleash
Song of Unleash

Przygodowe 2019

Song of Unleash jest przygotowanym z myślą o PlayStation 4 oraz PC visual novel, stanowiącym kontynuację wydanego w 2017 roku w Japonii Song of Memories. Produkcja łączy rozbudowaną fabułę z elementami rozgrywki rodem z symulatorów randkowych.

PCPS4

Hakuoki: Edo Blossoms
Hakuoki: Edo Blossoms

Przygodowe 13 marca 2018

Kolejna odsłona serii Hakuoki, a jednocześnie bezpośrednia kontynuacja Hakuoki: Kyoto Winds. Jest to gra typu visual novel opowiadająca o przygodach młodej kobiety, Chizuru Yukimury, która poszukuje swojego ojca dzięki pomocy kapitanów Shinsengumi.

PCPSV

If My Heart Had Wings
If My Heart Had Wings

Przygodowe 25 maja 2012

If My Heart Had Wings to opracowana z myślą o pecetach przygodówka typu visual novel. Gra opowiada o klubie szkolnym, którego członkowie próbują zbudować szybowiec. Zabawa sprowadza się do śledzenia fabuły i podejmowania w kluczowych momentach wyborów, mających daleko idące konsekwencje.

PCANDiOS

Hakuoki: Kyoto Winds
Hakuoki: Kyoto Winds

Przygodowe 16 maja 2017

Poprawiona i rozszerzona edycja gry Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom - klasycznej produkcji z gatunku visual novel, która ukazała się pierwotnie na konsolach PSP i PlayStation 3. W przygotowanej tradycyjnie przez studio Idea Factory grze Hakuoki: Kyoto Winds przenosimy się do XIX-wiecznej Japonii, śledząc losy młodej dziewczyny imieniem Chizuru Yukimura, która wybrała się do Kioto w poszukiwaniu ojca – szanowanego naukowca i lekarza. Zagubiona w obcym mieście bohaterka trafia pod opiekę policjantów Shinsengumi, których zadaniem jest walka z opozycją i rewolucjonistami. Dowiadując się prawdy o badaniach ojca, nasza protagonistka musi rozwikłać skomplikowaną intrygę polityczno-kryminalną, a kluczem do sukcesu w grze jest bliższe poznanie opiekujących się nią stróżów prawa. Cała zabawa przebiega w sposób charakterystyczny dla gatunku visual novel. Podczas gry śledzimy więc dialogi, ilustrowane dwuwymiarowymi i oszczędnie animowanymi grafikami. Od czasu do czasu musimy zaś podjąć decyzję, wpływającą na dalszy bieg wydarzeń.

PCPSV

World End Syndrome
World End Syndrome

Przygodowe 30 sierpnia 2018

Produkcja typu visual novel z elementami symulatora randkowego. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który przybywa do nadmorskiego miasteczka Mikamachi, gdzie poznaje dwie dziewczyny. Jego dalsze losy zależą od naszych poczynań i decyzji podejmowanych w toku przygody.

PS4SwitchPSV

Code: Realize - Wintertide Miracles
Code: Realize - Wintertide Miracles

Przygodowe 14 lutego 2019

Code: Realize – Wintertide Miracles jest fan diskiem (swoistym dodatkiem) do noweli graficznej Code: Realize, zbierającym dodatkowe scenariusze oraz sceny. Akcja tej produkcji toczy się w fantastycznym świecie inspirowanym XIX-wieczną Europą.

PS4PSV

Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom
Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom

Przygodowe 27 sierpnia 2009

Dwuwymiarowa gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii u progu rewolucji Meiji. Gracze wcielają się w młodą kobietę o imieniu Chizuru, która poszukuje w Kioto swojego zaginionego ojca.

PSP

Monster Prom
Monster Prom

Symulacje 27 kwietnia 2018

Symulator randkowy, w którym staramy się o względy jednego z sześciu uczniów szkoły Spooky High, próbując zdążyć przed tytułowym balem potworów. W trakcie zabawy w Monster Prom bierzemy udział w wielu często absurdalnych sytuacjach, a rezultat naszych poczynań zależy przede wszystkim od podejmowanych przez nas decyzji.

PC

Nekopara Vol. 2
Nekopara Vol. 2

Przygodowe 20 lutego 2016

Kontynuacja gry Nekopara Vol. 1 - klasyczna przygodówka typu visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni, który musi zaopiekować się i pomóc kilku kotkom należącym do jego rodziny.

PCPS4Switch

Clannad
Clannad

Przygodowe 28 kwietnia 2004

Clannad to przygodówka typu visual novel. Pozwala ona prześledzić dwa okresy z życia młodego Japończyka – ostatnie miesiące szkoły oraz kilka lat wczesnej dorosłości. Oba etapy wypełnione są licznymi dramatami i elementami fantastycznymi. Rozgrywka sprowadza się głównie do śledzenia fabuły i podejmowania decyzji.

PCPS4SwitchX360PS3ANDPS2PSPPSV

Code: Realize - Bouquet of Rainbows
Code: Realize - Bouquet of Rainbows

Przygodowe 30 marca 2018

Pakiet dwóch gier z serii Code: Realize, będących romantycznymi visual novel, których akcja została osadzona w fantastycznym świecie inspirowanym XIX-wieczną Europą. Główna bohaterka spotyka w trakcie swojej przygody postacie wzorowane na protagonistach klasycznych powieści i legend.

PS4Switch

Nekopara Vol. 1
Nekopara Vol. 1

Przygodowe 30 grudnia 2014

Klasyczna przygodówka z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Główny bohater gry otwiera własną cukiernię i równocześnie musi zaopiekować się dwiema kłopotliwymi kotkami, które uciekły z jego rodzinnego domu.

PCPS4Switch

Hatoful Boyfriend
Hatoful Boyfriend

Przygodowe 4 września 2014

Oryginalna japońska gra z gatunku visual novel. Główna bohaterka przenosi się do szkoły średniej przeznaczonej w całości dla inteligentnych i mówiących ptaków. Na miejscu może zaprzyjaźnić się z jej uczniami oraz znaleźć prawdziwą miłość.

PCPS4ANDiOSPSV

Code: Realize - Guardian of Rebirth
Code: Realize - Guardian of Rebirth

Przygodowe 27 listopada 2014

Gra typu visual novel, w której poznajemy losy dziewczyny o imieniu Cardia. Żyje ona w samotności, gdyż w jej ciele krąży trucizna zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia bohaterka wyrusza jednak na poszukiwania swojego ojca, mogącego jej pomóc.

PSV

Nekopara Vol. 3
Nekopara Vol. 3

Przygodowe 25 maja 2017

Przygodówka visual novel będąca trzecią odsłoną serii Nekopara. Akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni La Soleil, który opiekuje się sześcioma kotkami należącymi do jego rodziny.

PC

Muv-Luv Alternative
Muv-Luv Alternative

Przygodowe 27 października 2011

Przygodówka z gatunku visual novel, rozgrywająca się w świecie, w którym ludzkość walczy bezskutecznie od kilkudziesięciu lat z inwazją rasy kosmicznych obcych o nazwie BETA. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją gier Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited i jest epickim zwieńczeniem trylogii, którą tworzy z tymi tytułami.

PCX360PS3PSV

Kitty Powers' Matchmaker
Kitty Powers' Matchmaker

Symulacje 3 września 2014

Symulator randkowy, w którym gracz wciela się w pracownika biura matrymonialnego. Jego zadaniem jest łączenie w pary poszczególnych klientów oraz dbanie o wzrost reputacji firmy. Całość utrzymano w charakterystycznej, kiczowatej stylistyce.

PCPS4XONEANDiOS

Psychedelica of the Black Butterfly
Psychedelica of the Black Butterfly

Przygodowe 27 kwietnia 2018

Gra przygodowa typu visual novel należąca do podgatunku otome. Gracze wcielają się w młodą bohaterkę, która pewnego dnia budzi się w tajemniczej posiadłości, nie pamiętając nic ze swej przeszłości. Ogromny dom przemierzają także groźne potwory. Walczyć z nimi pomaga jej piątka bohaterów, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji co ona.

PCPSV