Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Ratchet & Clank (PS4)

Ratchet & Clank PS4

Nowa odsłona legendarnej trójwymiarowej platformówki, która ukazała się pierwotnie na konsoli PlayStation 2, dając początek jednej z najpopularniejszych serii gier na tę platformę.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | filmy animowane | platformówki 3D | humorystyczne | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Ratchet & Clank (PS4)

Polskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

12kwietnia2016

20kwietnia2016

pudełko PL

Po prawie trzynastu latach od premiery gra Ratchet & Clank – kultowa platformówka na PlayStation 2 – doczekała się pierwszej konwersji na inną platformę sprzętową, czyli PlayStation 4. Za jej powstaniem stoją twórcy oryginału – amerykański zespół Insomniac Games. W zasadzie mowa tu o remake’u, który pod względem technologicznym stanowi grę zbudowaną niemal od podstaw. Mechanika gry bazuje na późniejszych odsłonach serii, natomiast fabuła została odpowiednio przystosowana do filmu kinowego opowiadającego o przygodach pary przyjaciół.

Nadal mamy zatem do czynienia z historią lisowatego Ratcheta i robotycznego Clanka, którzy spotykają się po raz pierwszy, by sformować nierozłączny duet, będący sztandarowym elementem prawie wszystkich kolejnych odsłon serii. Drużyna próbuje odnaleźć Kapitana Qwarka i jego drużynę Strażników Galaktyki, którzy są jedyną nadzieją na ocalenie galaktyki przed złym Drekiem, chcącym zniszczyć świat, aby uformować z jego materii nową planetę dla swojej rasy Blarg.

Jeśli chodzi o samą zabawę, to skupia się ona na skakaniu po platformach, walce z przeciwnikami oraz kolekcjonowaniu różnego rodzaju „znajdziek” (zwłaszcza śrubek). Jak wspomniano, remake na PlayStation 4 oferuje kilka innowacji w sferze mechaniki rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.505 / 10 na podstawie 701 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ratchet & Clank

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Ratchet & Clank - remake pierwsza klasa

Recenzja 12 kwietnia 2016, 14:35

Rozprawianie się z robotami Dreka sprawia olbrzymią przyjemność niezależnie od tego, czy posługujemy się wyrzutnią pocisków Raptor, czy giwerą o nazwie Owconator, zamieniającą wraże siły w owce. W grze występują także takie pukawki jak Pikselator (robiący z wrogów, rzecz jasna, zbitki pikseli), potężny Pan Wojny (który po modyfikacjach przekształca się w Pana Pokoju) i snajperski Plazmokarmiciel. Ogromne wrażenie robi nie tylko różnorodność, ale również projekt samych gnatów. Już teraz do arsenału naszych narzędzi zagłady dołącza Pan Zurkon – jego fantastyczne onelinery ponownie tryskają humorem. Podobnie zresztą jak i cała gra, w której dialogi może nie brzmią specjalnie błyskotliwie, ale nie przeszkadza to często szczerze się uśmiechnąć.