Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka RAGE 2 (PC)

RAGE 2

Druga część serii postapokaliptycznych gier FPS, zapoczątkowanej przez zespół id Software. RAGE 2 powstało w dużej mierze w studiu Avalanche, a w rozgrywce dynamiczne strzelanie łączy się z przemierzaniem dużego otwartego świata za kierownicą pojazdów.

Akcji | FPP | samochodowe | postapokalipsa | sandbox | FPS | strzelanki

Okładka RAGE 2 (PC)

data premiery gry:

14maj2019za 87dni

PC PS4 XONE

RAGE 2 to kontynuacja FPS-a opracowanego przez zespół id Software i wydanego przez firmę Bethesda Softworks w 2011 roku. Produkcja, na potrzeby której autorzy oryginału nawiązali współpracę z ekipą Avalanche Studios (znaną przede wszystkim dzięki serii Just Cause oraz grze Mad Max), trafiła między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Podobnie jak poprzednia odsłona cyklu, RAGE 2 zabiera nas w podróż na postapokaliptyczną Ziemię zrujnowaną w wyniku uderzenia asteroidy. Ci, którym udało się przetrwać kataklizm, zostali zmuszeni do życia pod jarzmem Władzy sprawującej rządy twardej ręki, na której czele stoi Generał Cross. Przywódca ugrupowania robi co w jego mocy, by zmieść z powierzchni Ziemi każdego, kto pochodzi z Ark – specjalnych schronów, dzięki którym starannie wyselekcjonowane osoby mogły przetrwać apokalipsę. My natomiast wcielamy się w Walkera – ostatniego ze Strażników z Vineland, który próbuje za wszelką cenę pokrzyżować złowieszcze plany Crossa.

Mechanika

Wydany na platformę PC, PS4 i XONE RAGE 2 oddaje do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat, na który składają się nie tylko znane z poprzedniczki pustynie, pozostałości po dawnej cywilizacji oraz postapokaliptyczne miasteczka i osady, lecz także bagna oraz dżungle. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, po mapie przemieszczamy się zarówno na piechotę, jak i za sterami rozmaitych pojazdów.

Oprócz eksploracji rozgrywka polega na eliminacji hord przeciwników, których posyłamy do piachu przy pomocy zróżnicowanego arsenału broni palnej. Poza standardowymi narzędziami mordu, które można poddawać modyfikacjom zwiększającym ich potencjał bojowy, Walker korzysta ze specjalnych zdolności gwarantowanych przez wszczepy znane jako „Nanotrites”. Dzięki nim bohater może wyprowadzać mordercze ataki pokroju potężnego uderzenia w podłoże lub energetycznego podmuchu odrzucającego znajdujących się w pobliżu adwersarzy. Co więcej, z czasem protagonista uczy się implementować wszczepy do poszczególnych giwer – po naładowaniu specjalnego paska i aktywacji trybu Overdrive broń zadaje większe obrażenia i zyskuje dodatkowe właściwości, a zdrowie Walkera zaczyna się regenerować.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do pierwszego RAGE, RAGE 2 działa w oparciu o technologię Apex, która napędzała wcześniejsze dzieła szwedzkiego dewelopera. Dzięki temu twórcy mogli pozwolić sobie na opracowanie „piaskownicy” z prawdziwego zdarzenia, nie oglądając się na ograniczenia engine’u id Tech.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 302 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do RAGE 2

Wymagania wiekowe RAGE 2

18+

Graliśmy w Rage 2 – Doom w postapokaliptycznej piaskownicy

Przed premierą 15 czerwca 2018, 17:30

Twórcy zapewniają, że Rage 2 będzie znacznie lepszy od oryginału, również jeśli chodzi o warstwę fabularną. Cliffhanger w „jedynce” był zawodem dla wielu graczy, choć deweloperzy obiecują, że otrzymamy tu sporo odpowiedzi na spędzające fanom sen z powiek pytania. Wraca również doktor Kvasir, który w pierwszej grze dozbrajał przedstawicieli ruchu oporu. Na ten moment jest to główny punkt styczny pomiędzy Walkerem a Nicholasem Raine’em – protagonistą z oryginalnej gry. Kto wie, może niemy bohater pojawi się w jakiejś formie w sequelu? W końcu „Nicholas Raine Armor” jest jednym z preorderowych bonusów do nadchodzącej produkcji.

PC
PS4
XONE