Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tower defense - Gry PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce tower defense na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

PSV
tower defense
Czas
Akcji
Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG1 Strategiczne11
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO
Ratchet & Clank: Q-Force
Ratchet & Clank: Q-Force

Zręcznościowe 22 maja 2013

Ratchet & Clank: Q-Force to utrzymana w humorystycznej konwencji trójwymiarowa platformówka. Tytuł wyprodukowany został przez studio deweloperskie Insomniac Games z myślą o uczczeniu jubileuszu 10-lecia serii. Gracze mają okazję poznać kolejne przygody pary sympatycznych bohaterów oraz ich przyjaciół ze słynnej grupy herosów – Q-Force.

13 Sentinels: Aegis Rim
13 Sentinels: Aegis Rim

RPG prace wstrzymane

Unikatowa gra RPG stworzona przez twórców produkcji takich jak Muramasa: The Demon Blade, Odin Sphere i Dragon's Crown. Akcja gry osadzona została we współczesnym Tokio, w którym pojawia się trzynaście ogromnych mechów. Głównymi bohaterkami gry są uczennice liceum w tajemniczy sposób związane z mechanicznymi kolosami.

Plants vs Zombies
Plants vs Zombies

Strategiczne 22 lutego 2012

Gra z popularnego gatunku tower defense o dość nietypowej tematyce - sadząc rośliny, bronimy domostwa przez atakiem hord zombie. Grę przygotowała firma PopCap Games, znana z udanych produkcji logiczno-zręcznościowych, np. Peggle Deluxe czy Bejeweled. W Plants vs Zombies poziomy składają się z kilku ścieżek, którymi nadchodzą zombie, a zadaniem gracza jest zabezpieczenie każdej z nich. Naszą linią obrony są rozmaite kwiaty i rośliny, które sadzimy przed atakowanym domem. Różne ich gatunki pełnią odmienne funkcje, takie jak wytwarzanie słoneczek (tutejsza waluta), atak, spowolnienie przeciwników czy wybuchanie pod ich nogami. Podobne urozmaicenie można zaobserwować po drugiej stronie barykady – nadciągający nieumarli różnią się wyglądem, uzbrojeniem i wyposażeniem ochronnym. Produkcja cechuje się dużą przystępnością, gdyż poziom trudności rośnie stopniowo i nie brak podpowiedzi. Dodatkowym atutem jest lekki, żartobliwy klimat, osiągnięty dzięki kolorowej grafice oraz pogodnej ścieżce dźwiękowej.

CastleStorm
CastleStorm

Strategiczne 5 listopada 2013

Podrasowana, kompletna edycja popularnej strategii tower defense, stworzona z myślą o konsolach nowej generacji. Gra rozgrywa się na dwuwymiarowej mapie, na której krańcach umieszczono zamki rywalizujących ze sobą graczy. Przy pomocy wystrzeliwującej wymyślne pociski balisty staramy się chronić swój zamek przed atakami wroga i jednocześnie zrównać jego fortecę z ziemią.

Aegis of Earth: Protonovus Assault
Aegis of Earth: Protonovus Assault

Strategiczne 2 lipca 2015

Ekonomiczna strategia osadzona w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zamknęła się w miastach-fortecach, broniąc się przed zagrożeniem ze strony potworów spoza Ziemi. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio Acquire, znane dzięki seriom Way of the Samurai, Tenchu oraz Shinobido. W Aegis of Earth: Protonovus Assault gracz zajmuje się rozwojem własnej metropolii oraz walką z kolejnymi falami olbrzymich stworów. Miasta składają się z kilku kręgów, które mogą obracać się o 360 stopni. Gdy wróg zaatakuje, gracze muszą w czasie rzeczywistym manipulować poszczególnymi kręgami miasta tak, by odpowiednie typy instalacji obronnych były wycelowane w konkretne rodzaje nadciągających potworów. Gra oferuje przy tym rozbudowaną warstwę fabularną i szereg bohaterów, których poznajemy w przerywnikach rodem z gier visual novel. Ponadto znajdujemy w niej elementy znane z RTS-ów, tower defence, symulatorów budowania miasta, a także tytułów zręcznościowych.

Fieldrunners 2
Fieldrunners 2

Strategiczne 16 grudnia 2014

Fieldrunners 2 to wyprodukowana przez zespół Subatomic Studios gra strategiczna z gatunku tower defense. Celem gracza jest obrona bazy i eliminacja atakujących jednostek przeciwnika. W tym celu na ich drodze stawia wieżyczki strażnice.

Guns Up!
Guns Up!

Strategiczne prace wstrzymane

Rozgrywająca się w asynchronicznym systemie turowym, strategia free-to-play z elementami gier tower defence. W grze przejmujemy dowództwo nad własną bazą wojskową oraz armią żołnierzy, a naszym zadaniem jest odnalezienie i zniszczenie bazy przeciwnika, celem zajęcia nowych terenów. Podczas walki możemy wspomagać swoich żołnierzy za pomocą min, nalotów bombowych, moździerzy, zasłon dymnych czy gazów bojowych.

Krinkle Krusher
Krinkle Krusher

Strategiczne 7 kwietnia 2015

Niecodzienna gra typu tower defense, w której wcielamy się w zaczarowaną rękawiczkę potężnego czarodzieja. Naszym zadaniem w Krinkle Krusher jest bronienie zamku przed nacierającymi stworkami – tytułowymi Krinklami. Na pierwszy rzut oka stworzonka te wyglądają całkiem sympatycznie, ale tak naprawdę są złymi bestiami, które musimy powstrzymać przed dostaniem się do środka „bazy”. By tego dokonać, należy wykorzystywać moc rękawiczki, dzięki której rzucamy rozmaite zaklęcia, np. stawiamy barierę z ognia albo zrzucamy na przeciwników magiczne miecze. Należy to jednak robić szybko i precyzyjnie wybierać odpowiednie czary, w różny sposób działające na rozmaitych przeciwników. Dodatkowo od czasu do czasu musimy zmierzyć się z potężnym bossem, wymagającym zastosowania odpowiedniej taktyki. Podczas przygody odkrywamy nie tylko kolejne elementy historii, lecz także poznajemy nowe czary oraz zdobywamy dodatkowe przedmioty i udoskonalenia. Rozgrywka utrzymana jest w komiksowej stylistyce.

Fort Defense
Fort Defense

Strategiczne 11 lutego 2014

Dwuwymiarowa gra strategiczna z gatunku tower defense. Zadaniem graczy jest obrona morskiego fortu przed atakiem flotylli wrogich statków, które zmierzają w jego kierunku. Aby uchronić twierdzę przed zniszczeniem możemy budować wieże obronne, wykorzystywać rafy, a także różnego rodzaju czary.

Rymdkapsel
Rymdkapsel

Strategiczne 7 maja 2013

Rymdkapsel to strategia czasu rzeczywistego autorstwa zespołu Grapefrukt Games. Wcielamy się w zarządcę stacji kosmicznej i naszym zadaniem jest takie pokierowanie jej rozbudową, abyśmy byli w stanie odpierać ataki kolejnych fal kosmitów.

PixelJunk Monsters Ultimate HD
PixelJunk Monsters Ultimate HD

Logiczne 30 lipca 2013

Odświeżona wersja gry znanej z konsol PlayStation 3 i PSP. Produkcja reprezentuje gatunek tower defense, w którym należy bronić swojej bazy, atakowanej przez kolejne fale wrogich oddziałów. Tytuł został wyposażony we wszystkie dodatki i poprawki, których doczekała się podstawowa edycja.

Fort Defense: North Menace
Fort Defense: North Menace

Strategiczne 8 kwietnia 2014

Samodzielny dodatek dla gry Fort Defense, który jest dwuwymiarową strategią z gatunku tower defense. Zadaniem graczy jest obrona morskiego fortu przed atakiem flotylli wrogich statków, które zmierzają w jego kierunku. Aby uchronić twierdzę przed zniszczeniem możemy budować wieże obronne, wykorzystywać rafy, a także różnego rodzaju czary.

Titan Invasion
Titan Invasion

Zręcznościowe prace wstrzymane

Przeznaczony na konsole i handheldy firmy Sony zestaw dwóch gier autorstwa niezależnego, brytyjskiego studia Puppy Games. W skład opisywanego pakietu wchodzą wydane pierwotnie w latach 2011-12 gry Titan Attacks! oraz Revenge of the Titans. Pierwsza z nich to dwuwymiarowy retro-shooter, stanowiący wariację na temat klasycznego Space Invaders. W grze wcielamy się w rolę dowódcy ostatniego czołgu na Ziemi, a na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za uratowanie planety przed atakiem obcych. Druga z gier to z kolei typowy przedstawiciel gatunku tower defense, w którym zabawa opiera się o budowanie różnego rodzaju struktur obronnych, odpierających kolejne fale atakujących przeciwników. W przypadku obu tytułów, twórcy postarali się o nieco zmodyfikowany interfejs oraz wyświetlanie obrazu ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę. Obie gry zostały także przystosowane do obsługi za pomocą gamepada (lub przycisków handhelda PS Vita).

Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX
Defender's Quest: Valley of the Forgotten DX

Strategiczne 29 maja 2018

Defender's Quest: Valley of the Forgotten jest połączeniem strategii typu „tower defense” oraz gry cRPG. Gracz kieruje poczynaniami młodej dziewczyny imieniem Azra, która próbuje wydostać się z tytułowej Doliny Zapomnianych - krainy pomiędzy światami żywych i umarłych. Aby tego dokonać bohaterka oraz jej kompani muszą stawić czoła hordom przeciwników. Tytuł wyprodukowany został przez studio Level Up Labs.

Gunhouse
Gunhouse

Logiczne 19 grudnia 2017

Szalona dwuwymiarowa gra logiczna łącząca cechy tytułów typu „połącz trzy elementy” (match-3) z produkcjami tower defense. Twórcy Gunhouse przygotowali licznych bossów, a także losowo generowane poziomy wypełnione groźnymi przeciwnikami, do których strzelamy z wielu rodzajów broni.

Final Horizon
Final Horizon

Strategiczne 2 grudnia 2014

Final Horizon to opracowana przez zespół Eiconic Games strategia czasu rzeczywistego typu tower defense. Zadaniem graczy jest budowanie struktur obronnych i wieżyczek strażniczych w sposób, który umożliwi odparcie ataków kolejnych fal wrogów.