Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Logiczne PlayStation Vita

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce elementy RPG na platformę PlayStation Vita ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

PSV
Logiczne
elementy RPG
Czas
Letter Quest: Grimm's Journey Remastered
Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Logiczne 17 maja 2016

Ulepszona edycja wydanej w 2014 roku na pecetach i urządzeniach mobilnych gry Letter Quest: Grimm’s Journey studia Bacon Bandit Games. Nowa wersja gry pod względem rozgrywki w niczym nie odbiega od swojego pierwowzoru, a podczas zabawy wcielamy się w dwie sympatyczne kostuchy, które miast zabierać kolejne dusze w zaświaty, stają do walki z podobnymi sobie duchami i potworami. Cechą wyróżniającą omawiany tytuł jest toczona w systemie turowym walka, polegająca na układaniu słów niczym w popularnej grze Scrabble. Oprócz znanego z pierwowzoru trybu kampanii, w Letter Quest: Grimm’s Journey Remastered znalazł się zupełnie nowy tryb rozgrywki Endless, w którym staramy się przetrwać jak najdłużej w konfrontacji z hordami nieprzyjaciół. Całość różni się jednak od pierwowzoru głównie pod względem technicznym. Dzięki przepisaniu gry na popularny silnik Unity, nowa wersja oferuje m.in. wyższą rozdzielczość, lepszą jakość tekstur oraz płynniejsze animacje.

No Heroes Allowed: No Puzzles Either!
No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

Logiczne 15 kwietnia 2014

Zrealizowana w formule free-to-play nietypowa gra logiczna, będąca piątą odsłoną znanej z PSP serii. Wcielamy się w rolę Boga Destrukcji – Badmana, który wtrąca do lochu bohaterów, zaprzęgając ich do niewolniczej pracy, dzięki której zdoła stworzyć potężną i niezwyciężoną armię. Gra jest połączeniem rozrywki typu „match 3” z elementami gier strategicznych i RPG.

SwapQuest
SwapQuest

Logiczne 13 lutego 2016

Niezależna gra logiczna z elementami RPG autorstwa niemieckiego studia Rebusmind. W SwapQuest wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci: księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę, wyróżniających się odmiennymi zdolnościami bojowymi. Naszym celem jest zaś odnalezienie legendarnego miecza Aventurila, dzięki któremu uratujemy nasze królestwo przed złą Hordą. Rozgrywka łączy cechy gier logicznych i fabularnych. Akcja ukazana została w widoku z góry, a do zadań gracza należy przesuwanie elementów podłoża w taki sposób, aby utworzyć ścieżkę dla naszego herosa. Problem w tym, że podczas zabawy nie mamy zbyt wiele czasu na myślenie, gdyż naszym śladem nieustannie podąża wspomniana Horda i jeśli nie znajdziemy na czas odpowiedniego elementu, całą zabawę trzeba będzie zaczynać od nowa. Prócz tego, musimy również zbierać porozrzucane po trasie kryształy, za które następnie kupujemy nowe wyposażenie dla naszej postaci.