Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry PlayStation Portable

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę PlayStation Portable ułożone według popularności.

PSP
klasyczne RPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG9
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
The Elder Scrolls Travels: Oblivion
The Elder Scrolls Travels: Oblivion

RPG prace wstrzymane

Specjalne wydanie gry The Elder Scrolls: Oblivion. Produkcję The Elder Scrolls Travels: Oblivion firma Bethesda Softworks zleciła studiu Climax. W odróżnieniu od „dużej” wersji, w której mogliśmy zwiedzać sporych rozmiarów otwarty świat fantasy, ze względu na ograniczenia techniczne PSP TES Travels: Oblivion jest trójwymiarowym dungeon crawlerem. Oznacza to, że w grze przemierzamy sieć zamkniętych lochów, katakumb i kanałów. Na gracza czeka dziesięć rozległych poziomów, na których spotykamy zarówno bohaterów niezależnych zlecających zadania do wykonania, jak i masę najróżniejszych bestii. Z przeciwnikami walczymy za pomocą rozmaitych rodzajów broni białej oraz magii. The Elder Scrolls Travels: Oblivion oferuje też kilkanaście umiejętności i różne statystki, które w miarę postępów można rozwijać. Program zawiera intuicyjny system sterowania, dostosowany do konsoli PSP.

Dungeons & Dragons: Tactics
Dungeons & Dragons: Tactics

RPG 14 sierpnia 2007

Dungeons & Dragons: Tactics to gra, łącząca elementy gatunku cRPG z motywami taktycznymi i stworzona jedynie z myślą o PlayStation Portable przez studio Kuju Entertainment. Zgodnie z tytułem niniejszy produkt bazuje na uniwersum D&D, znajdującym się pod skrzydłami słynnej firmy Wizards of the Coast.

Unchained Blades
Unchained Blades

RPG 14 lipca 2011

Unchained Blades to gra cRPG, z rodzaju dungeon-crawler, za powstanie której odpowiada zespół deweloperski korporacji FuRyu pod wodzą Toshio Akashi'ego. Fabuła przenosi gracza do pełnego magicznych stworzeń świata, w którym jako smoczy cesarz Fang musi on stawić czoła podstępnej bogini Clunei. Gra pierwotnie wydana została na rynku japońskim pod tytułem UnchainBlades ReXX.

Phantasy Star Portable
Phantasy Star Portable

RPG 31 lipca 2008

Kolejna gra ze znanej serii Phantasy Star, tym razem w wersji na przenośną konsolę Sony. Produkt oferuje mnóstwo dobrej zabawy maksymalnie dla 4 osób.

Valhalla Knights 2
Valhalla Knights 2

RPG 1 października 2008

Kontynuacja wydanego w 2007 roku RPG-a. Dowodzimy drużyną śmiałków, staczając walki z potworami, kolekcjonując coraz to lepsze elementy wyposażenia oraz rozwiązując otrzymywane questy.

Blaze Union: Story to Reach the Future
Blaze Union: Story to Reach the Future

RPG 27 maja 2010

Połączenie elementów strategii z japońską grą RPG, stworzoną przez grupę Sting, wcześniej odpowiedzialną między innymi za Yggdra Union na konsolę GBA.

Phantom Brave: The Hermuda Triangle
Phantom Brave: The Hermuda Triangle

RPG 8 marca 2011

Poprawiona wersja popularnego taktycznego RPG-a z konsoli PlayStation 2. Wyruszamy w niebezpieczną podróż, kontrolując dziewczynkę będącą w stanie przyzywać dusze. Wersja na PSP jest portem edycji Wii.

Dungeon Maker: Hunting Ground
Dungeon Maker: Hunting Ground

RPG 19 czerwca 2007

Dość innowacyjna gra RPG, w której nie tylko przystępujemy do walk z potworami, ale i zajmujemy się projektowaniem własnych lochów. Do tego celu wykorzystuje się prosty w obsłudze edytor.

Riviera: The Promised Land
Riviera: The Promised Land

RPG 10 lipca 2007

Riviera: The Promised Land to gra RPG, za która odpowiada studio Atlus. Wcielamy się w bohatera, który wraz z piątką przyjaciół próbuje ocalić świat Asgardu przed nieprzyjaznymi duchami.