Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

133. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 133. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3487
PS4
Tematyki
Pankapu
Pankapu

Zręcznościowe 19 września 2017

Przygotowana przez debiutujące francuskie studio Too Kind dwuwymiarowa gra platformowa, sfinansowana w serwisie Kickstarter. Fabuła Pankapu toczy się dwutorowo. Z jednej strony mamy do czynienia z fantastyczną opowieścią o dzielnym Pankapu, czytaną przez ojca swemu dziecku o imieniu Jaha’rell. Związana jest z nią właściwa rozgrywka, w której wcielamy się we wspomnianego wojownika, stworzonego przez boga snów celem pozbycia się koszmarów nawiedzających świat.

8-bit Hordes
8-bit Hordes

Strategiczne 1 lutego 2019

Oldskulowa strategia czasu rzeczywistego w realiach fantasy, stworzona przez doświadczone studio Petroglyph, mające na swoim koncie m.in. Star Wars: Empire at War, Universe at War: Earth Assault czy Grey Goo. 8-bit Hordes jest klasyczną strategią czasu rzeczywistego, w której naprzeciw siebie stają dwie frakcje: Mroczni Orkowie oraz koalicja ludzi, krasnoludów i elfów o nazwie Lightbringers.

Dynasty Warriors: Eiketsuden
Dynasty Warriors: Eiketsuden

RPG 3 sierpnia 2016

Poboczna odsłona popularnej serii gier japońskiego studia Omega Force, będąca spin-offem wydanego w 2014 roku Dynasty Warriors 8: Empires. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, tym razem mamy jednak do czynienia z rozgrywaną w systemie turowym grą RPG z elementami strategii. W Dynasty Warriors: Eiketsuden (jap.

My Night Job
My Night Job

Akcji 20 maja 2016

Dwuwymiarowa, side-scrollowa gra akcji autorstwa niezależnego, brazylijskiego studia Webcore Games. W My Night Job wcielamy się w znudzonego życiem mężczyznę, który podejmuje dodatkową pracę jako… członek jednostki specjalnej. W kolejnych misjach stawiamy czoła niezliczonym hordom przeciwników, którzy stają nam na drodze do uwolnienia zakładników, przetrzymywanych w ponurej, opuszczonej rezydencji.

Rise: Race The Future
Rise: Race The Future

Wyścigi prace wstrzymane

Osadzona w przyszłości gra wyścigowa, w której walczymy o zwycięstwo, zasiadając za sterami samochodów wyposażonych w koła pozwalające im na poruszanie się po dowolnej powierzchni. Gra oferuje zręcznościowy model jazdy, którego kluczowym elementem jest opanowanie umiejętności pokonywania zakrętów w widowiskowych poślizgach.

Super Night Riders
Super Night Riders

Wyścigi 14 sierpnia 2018

Zręcznościowa gra wyścigowa inspirowana klasykami z przełomu lat 80. i 90. Jest to ulepszona wersja gry Night Riders, wydanej wcześniej m.in. na urządzeniach mobilnych oraz konsoli przenośnej PlayStation Vita. W Super Night Riders wcielamy się w postać utalentowanej motocyklistki imieniem Alice, znanej pod pseudonimem „red rider”. Produkcja pozbawiona jest klasycznej warstwy fabularnej i koncentruje się na wyzwaniach motocyklowych.

Ghostbusters
Ghostbusters

RPG 12 lipca 2016

Ukierunkowane na zabawę w trybie kooperacji trzecioosobowe RPG akcji studia FireForge Games, oparte na licencji popularnej serii filmowej, znanej w naszym kraju jako Pogromcy Duchów. Choć wydanie tytułu towarzyszy premierze kolejnej odsłony filmowego cyklu, jego fabuła nie jest z nim bezpośrednio powiązana, a podczas zabawy wcielamy się w rolę początkujących łowców duchów, których zadaniem jest oczyszczenie Manhattanu z grasujących tam upiorów.

Azkend 2: The World Beneath
Azkend 2: The World Beneath

Logiczne 3 maja 2016

Gra logiczna z gatunku "połącz trzy elementy", wzbogacona prostą warstwą fabularną, inspirowaną twórczością Juliusza Verne'a. W trakcie zabawy trafiamy do tytułowego świata we wnętrzu Ziemi, a naszym zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki i powrót do cywilizacji. Rozgrywka skupia się na zdobywaniu potrzebnych nam przedmiotów, które otrzymujemy za rozwiązywanie kolejnych łamigłówek.

Spacelords
Spacelords

Akcji 22 września 2017

Utrzymana w klimatach science fiction gra akcji studia MercurySteam Entertainment. Fabuła Spacelords (dawniej Raiders of the Broken Planet) osadzona została w odległej przyszłości. Dawno temu odkryto tam tajemniczą substancję, potrafiącą znacząco wzmacniać zdolności żywych organizmów. W efekcie miejsce to szybko stało się areną rywalizacji licznych organizacji przestępczych, których celem jest przejęcie kontroli nad złożami, a w konsekwencji nad całą galaktyką.

Paranautical Activity
Paranautical Activity

Akcji 22 marca 2016

Pierwszoosobowa strzelanina z elementami roguelike w wokselowej oprawie graficznej. W grze zajmujemy się eliminacją ponad 40 rodzajów przeciwników oraz bossów, stopniowo zdobywając coraz lepsze pancerze i bronie. Rozgrywka toczy się na generowanych proceduralnie mapach, a każda śmierć bohatera jest ostateczna i oznacza konieczność rozpoczynania zabawy od początku.

Coffin Dodgers
Coffin Dodgers

Wyścigi 3 maja 2016

Gra wyścigowa opracowana przez niezależny zespół Milky Tea Studios, której akcja rozgrywa się na terenie Sunny Pines, gdzie spokojny żywot wiedzie siedmioro staruszków. Kiedy na miejscu pojawia się Ponury Żniwiarz planujący złowić tutaj kilka dusz, bohaterowie proponują mu oryginalny układ – jeśli w serii szalonych wyścigów uda im się udowodnić, że mają w sobie jeszcze sporo energii, Śmierć zostawi ich w spokoju.

Super Dungeon Tactics
Super Dungeon Tactics

Strategiczne 17 lipca 2018

Osadzona w realiach fantasy turowa gra strategiczna z elementami RPG, przygotowana przez amerykańskie studio Underbite Games. Super Dungeon Tactics przenosi nas do fantastycznego świata Crystalii, a akcja gry koncentruje się wokół postaci Mrocznego Konsula, którego musimy pokonać stając na czele gildii bohaterów i zarządzając swoją własną drużyną herosów, dysponujących zróżnicowanymi zdolnościami.

In the Shadows
In the Shadows

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi, będąca debiutem niezależnego kanadyjskiego Colorspace Studio. W grze In the Shadows wcielamy się w osobę, która przeżywa emocjonalną podróż do czasów dzieciństwa, gdzie musi stawić czoła swoim własnym lękom, symbolizowanym przez rozmaite potwory. Mechanika rozgrywki łączy elementy zręcznościowe z zagadkami logicznymi, których głównym elementem jest wykorzystanie światła.

The Huntsman: Winter's Curse
The Huntsman: Winter's Curse

RPG 16 sierpnia 2016

Opracowana przez studio Desert Owl Games epizodyczna gra RPG z elementami przygodówki i karcianki, osadzona w uniwersum filmu Łowca i Królowa Lodu. Historia rozgrywa się równolegle do wydarzeń ukazanych w filmie, a podczas zabawy wcielamy się w postać Elisabeth, której spokojne życie na rodzinnej farmie Vardhelm zostaje zakłócone przez zniknięcie jej braci.

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie
Tom Clancy's The Division: Przetrwanie

Akcji 21 grudnia 2016

Drugie płatne rozszerzenie do sieciowej gry akcji z elementami RPG Tom Clancy’s The Division. Dodatek Przetrwanie (ang. Survival), jak i podstawową wersję, opracowało studio Ubisoft Massive, doświadczone w produkcjach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową. Podobnie jak pierwszy dodatek, Podziemia, Przetrwanie w pierwszej kolejności ukazało się na Xboksie One, a po 30 dniach trafiło na komputery PC i konsolę PlayStation 4.

Overload
Overload

Akcji 16 października 2018

Pierwszoosobowa strzelanina typu 6DoF (Six Degrees of Freedom), opracowana przez studio Revival Productions. Zespół został założony przez deweloperów odpowiedzialnych za powstanie kultowego cyklu Descent, z którego omawiana produkcja czerpie całymi garściami. A zatem, podobnie jak w pierwowzorze, gracz zasiada tutaj za sterami futurystycznego pojazdu poruszającego się w oderwaniu od praw fizyki – postawione przed nim zadanie polega na zniszczeniu reaktora i ucieczce w jednym kawałku.

Ittle Dew 2
Ittle Dew 2

Akcji 15 listopada 2016

Kontynuacja dwuwymiarowej gry akcji z elementami logicznymi, stworzonej w 2013 roku przez szwedzkie studio Ludosity Interactive. W Ittle Dew 2 poznajemy dalsze losy tytułowej awanturniczki oraz jej towarzysza Tippsiego, którzy rozbili się na kolejnej nieznanej wyspie, wypełnionej tajemnicami i dziwnymi istotami. Korzystając z magicznej mapy, para bohaterów będzie musiała odnaleźć osiem fragmentów tratwy, która pozwoli im na opuszczenie wyspy.

Casey Powell Lacrosse 16
Casey Powell Lacrosse 16

Sportowe 11 marca 2016

Produkcja sportowa poświęcona kanadyjskiej grze drużynowej o nazwie lacrosse. Tytuł stworzyli specjaliści w tej dyscyplinie, studio Crosse, we współpracy z ekipą Big Ant Studios, autorami takich gier jak AFL Live, Don Bradman Cricket 14 czy Rugby League Live. Lacrosse rozgrywane jest na trawiastej nawierzchni, a celem rywalizujących drużyn jest umieszczenie niewielkiej piłki w bramce rywala za pomocą specjalnej rakiety z siatką.

R.B.I. Baseball 16
R.B.I. Baseball 16

Sportowe 29 marca 2016

Oficjalna gra sportowa o baseballu stworzona przez studio Major League Baseball Advanced Media, ekipę powołaną przez amerykańską ligę MLB. Podobnie jak edycje z 2014 i 2015 roku, R.B.I. Baseball 16 pozwala graczom wcielić się w menedżera wybranej drużyny bejsbolowej ligi MLB i rozegrać pełen sezon oraz posezonowe rozgrywki o główne trofeum. R.B.I.

Steredenn
Steredenn

Zręcznościowe 28 czerwca 2016

Side-scrollowa strzelanina, opracowana przez niezależny zespół Pixelnest Studio. Gracz zasiada za sterami statku kosmicznego, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja kolejnych fal przeciwników. Na naszej drodze stają zarówno występujący w ilościach hurtowych oponenci, których pokonanie nie nastręcza większych trudności, jak i mniej liczni bossowie, wymagający opracowania skutecznej taktyki bojowej.

101 Ways to Die
101 Ways to Die

Logiczne 22 marca 2016

Brutalna, choć zrealizowana z dużym przymrużeniem oka gra logiczno-platformowa autorstwa niezależnego brytyjskiego studia Four Door Lemon. Wcielamy się w rolę asystenta szalonego profesora Splattunfudera, który u schyłku kariery postanowił poświęcić się stworzeniu nietypowego poradnika, opisującego 101 sposobów umierania.

The Church in the Darkness
The Church in the Darkness

Akcji 2 sierpnia 2019

Sandboksowa przygodówka akcji będąca debiutancką produkcją niezależnego studia Paranoid Productions. Akcja The Church in the Darkness przenosi nas w późne lata 70. ubiegłego wieku, zaś fabuła obraca się wokół wyznawców radykalnego kultu, którzy uciekają do Ameryki Południowej i próbują w środku dżungli stworzyć prawdziwą utopię.

No Thing
No Thing

Zręcznościowe 11 grudnia 2020

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku. W epoce totalitarnego reżimu, który próbuje złamać wszystkich buntowników, wcielamy się w zwykłego pracownika urzędu, który otrzymuje zadanie przekazania wiadomości osobie znanej jako Królowa Lodu.

Pinstripe
Pinstripe

Przygodowe 12 lutego 2018

Dwuwymiarowa przygodówka wzbogacona elementami zręcznościowymi, stworzona przez Thomasa Brusha (pracującego pod egidą studia Atmos Games), twórcę darmowych gier, m.in. Coma! i Skinny!. Pinstripe porusza poważne tematy: wiary oraz ojcostwa. Gracz wciela się w byłego pastora o imieniu Teddy, którego córka zostaje porwana przez tajemniczą istotę, nazywającą siebie Bogiem. Bohater rusza w pościg, który prowadzi go do samego piekła – o dziwo skutego lodem.