Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

PS2
klasyczne RPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG13
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Władca Pierścieni: Trzecia Era
Władca Pierścieni: Trzecia Era

RPG 2 listopada 2004

Władca Pierścieni powraca! Nastała Trzecia Era. Era chaosu i zwątpienia. Historia zatoczyła okrąg. Zbierz drużynę i wyrusz na kolejną wyprawę po prawdę i sprawiedliwość. Uważaj jednak na złowrogie Oko - ono nie spocznie, póki cię nie unicestwi.

King’s Field IV
King’s Field IV

RPG 26 marca 2002

W Starożytnym Mieście nawet potwory boja się zła, które wskutek klątwy zaczyna tu istnieć. Co gorsze, nie zamierza ono pozostawać tylko w tych ruinach. Starożytne Miasto czeka na kogoś, kto zgłębi jego czeluście.

Harvest Moon: Save the Homeland
Harvest Moon: Save the Homeland

RPG 20 listopada 2001

Harvest Moon to seria, w której zawsze wcielamy sie w osobnika zyjacego na wsi. Hodujemy bydlo, sadzimy i pielegnujemy roslinki. Wydanie na na Playstation 2 charakteryzuje sie nie tylko trójwymiarowa grafika – róznice siegaja znacznie glebiej.

Eternal Ring
Eternal Ring

RPG 1 lutego 2000

Młody mag imieniem Kain Morgan zostaje wysłany przez króla na wyspę, z której nikt nigdy nie powrócił. Jego zadaniem jest zbadać jej tajemnice, pokonać osiem smoków i odzyskać magiczny pierścień.

La Pucelle: Tactics
La Pucelle: Tactics

RPG 4 maja 2004

Twórcy bestsellerowego taktycznego cRPG Disgaea: Hour of Darkness powracają. La Pucelle: Tactics wykorzystuje najlepsze cechy swojej poprzedniczki i wprowadza nowe rozwiązania, aby zaoferować graczom jeszcze więcej atrakcji.

Future Tactics: The Uprising
Future Tactics: The Uprising

RPG 9 maja 2004

Tytuł gry nieprzypadkowo nawiązuje do popularnych japońskich cRPG-ów, jak chociażby „Final Fantasy Tactics”. „Future Tactics” to osadzona w futurystycznych klimatach gra role-playing. Rozgrywka odbywa się w turach, szczególny nacisk, jak sama nazwa zresztą wskazuje, położono na wypracowanie odpowiedniej taktyki działania.

Jade Cocoon 2
Jade Cocoon 2

RPG 17 grudnia 2001

Jak się okazuje idea znana z Pokemonów, czyli zbieranie i „trenowanie” stadka przedstawicieli najdziwniejszych ras może zostać użyta także w poważnych i rozbudowanych grach RPG, takich jak Jade Cocoon 2 właśnie.

Tsugunai: Atonement
Tsugunai: Atonement

RPG 28 listopada 2001

Ciekawy RPG, który trafił tylko na rynek japoński i amerykański – o Europie ponownie zapomniano. W grze, jako dusza, możemy wcielać się w wybrane postacie, co znacznie urozmaica rozgrywkę.

Gauntlet: Dark Legacy
Gauntlet: Dark Legacy

RPG 15 czerwca 2001

Gatunek Action-RPG kojarzy się jako gra, w której dużo się walczy (najczęściej w świecie fantasy) przy tym zbierając masę przedmiotów, znajdując oraz kupując równie ogromne ilości broni. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu.

Phantom Brave
Phantom Brave

RPG 31 sierpnia 2004

Akcja gry Phantom Brave osadzona została w fikcyjnym świecie Ivoire, którego większą część stanowi ocean, a życie toczy się głównie na licznych wysepkach. Wcielamy się w postać małej dziewczynki imieniem Marona, która ze względu na swą zdolność kontaktowania się z duchami została odrzucona przez swą społeczność. Pragnąc zyskać szacunek ludzi, bohaterka wyrusza w niebezpieczną podróż, aby stawić czoła niszczycielskiej sile zagrażającej krainie. Jak na grę jRPG przystało, sedno rozgrywki stanowi eksploracja, wykonywanie kolejnych misji fabularnych oraz walka, rozgrywająca się w systemie turowym na specjalnych arenach. Podczas potyczek Marona ma możliwość przyzywania 14 różnych duchów o unikalnych umiejętnościach, które dodatkowo mogą przybierać właściwości różnych przedmiotów.

Phantasy Star Universe
Phantasy Star Universe

RPG 24 października 2006

Phantasy Star Universe to pozycja należąca do gatunku sieciowych RPG, oferująca ponadto osobom nie podłączonym do sieci rozbudowany tryb zabawy dla pojedynczego gracza. Za produkcję oraz wydanie Phantasy Star Universe odpowiedzialna jest Sega.

Legaia 2: Duel Saga
Legaia 2: Duel Saga

RPG 1 października 2002

Akcja gry rozpoczyna się w wiosce Nohl. Gracz wcieli sie w role młodego Langa, członka miejscowej Milicji. Wiosce i nie tylko jej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a Ty jako Lang oczywiście wyruszysz na ratunek.

Breath of Fire: Dragon Quarter
Breath of Fire: Dragon Quarter

RPG 18 lutego 2003

Kolejna odsłona słynnego japońskiego cRPG-a. Po raz kolejny wcielamy się w młodzieńca o imieniu Ryu. Piąta część gry wprowadza wiele interesujących innowacji, między innymi zupełnie nowy system walki.