Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Akcji PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce elementy RPG na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PS2
Akcji
elementy RPG
Czas
Monster Hunter
Monster Hunter

Akcji 21 września 2004

Krwiożercze dinozaury i wcale nie tacy bezbronni jaskiniowcy - w takie tajemnicze obszary wprowadza nas "Monster Hunter". Tylko od naszej przebiegłości oraz sprytu zależeć będzie jak długo przetrwamy w tym dzikim środowisku. Być zwierzyną, albo polować na zwierzynę - wybór należy do Ciebie!

Monster Hunter 2
Monster Hunter 2

Akcji 16 lutego 2006

Monster Hunter 2 to rozbudowana gra RPG polegająca na chwytaniu tytułowych potworów i zwiększaniu swych niemałych umiejętności. Główny nacisk położono jednak na rozgrywkę poprzez internet, co wyróżnia ja z natłoku innych, podobnych pozycji.

Avatar: The Legend of Aang
Avatar: The Legend of Aang

Akcji 10 października 2006

Avatar: The Last Airbender jest grą akcji z elementami gatunku cRPG, opartą na popularnym serialu animowanym, emitowanym przez dziecięcy kanał telewizyjny Nickelodeon. Bohaterem jest Aang – chłopiec podejrzewany o bycie wcieleniem Ducha Planety. Wraz z trzema przyjaciółmi (Katara, Sokka i Haru) wyrusza na wyprawę, mającą przywrócić równowagę świata.

Chaos Legion
Chaos Legion

Akcji 6 sierpnia 2003

Zręcznościowa gra akcji, pełna dynamicznych starć, które obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła programu opowiada historię dwóch potężnych i walecznych szermierzy. Podczas walki możemy przyzywać siedem różnych typów demonów wyposażonych w unikalne zdolności. Zabawę uatrakcyjniają lekkie elementy RPG.

Musashi: Samurai Legend
Musashi: Samurai Legend

Akcji 15 marca 2005

Zręcznościowa gra akcji z elementami RPG. Wcielamy się w rolę tytułowego samuraja Musashiego i próbujemy uwolnić księżniczkę Mycellę z rąk złowrogiej frakcji Gandrake Enterprises, przy okazji ratując świat. W tym celu przebijamy się przez kolejne zastępy przeciwników wykonując efektowne kombinacje ciosów kataną.

Warriors of Might and Magic
Warriors of Might and Magic

Akcji 20 marca 2001

Pierwsza w historii serii próba przeszczepienia popularności słynnej sagi RPG na grunt konsolowy. Tym razem jednak (ze względu na specyfikę platformy) zamiast rasowej gry fabularnej otrzymaliśmy dynamiczną, trzecioosobową grę akcji. Bohaterem Warriors of Might and Magic jest młody wojownik Allenor, który zostaje oskarżony o stosowanie zabronionych praktyk nekromanckich, schwytany i uwięziony, a na jego twarz zostaje nałożona żyjąca maska, która wbija się w ciało, zadając ogromny ból. Nasz bohater postanawia jednak wydostać się z pułapki, aby dowiedzieć się, dlaczego został oskarżony i oczyścić się z zarzutów. Pod względem mechaniki mamy do czynienia z klasycznym slasherem z elementami RPG. Przemierzając 10 rozległych etapów, Allenor eliminuje stające mu na drodze zastępy przeciwników za pomocą dość skromnego systemu walki oraz czarów. Z biegiem czasu bohater awansuje na wyższe poziomy doświadczenia, rozwijając umiejętności i korzystając z coraz doskonalszych broni oraz zbroi.

Shifters
Shifters

Akcji 17 czerwca 2002

Bezpośrednia kontynuacja wydanej wyłącznie na konsolach PlayStation 2 trzecioosobowej gry akcji Warriors of Might and Magic. W stanowiącej kolejną poboczną odsłonę popularnego cyklu fantasy grze Shifters, znany z pierwowzoru wojownik Alleron stawia czoła zastępom organicznych i metalowych najeźdźców, którzy zamienili spokojne wioski w bezduszne parowe miasta. Podczasprzygody nasz protagonista przemierza sześć etapów, walcząc z napotkanymi przeciwnikami rozmaitych ras oraz kończącymi poszczególne poziomy bossami. W walce pomaga mu zaś niezwykła moc przeobrażania się w 24 różne formy, stanowiące kompilację znanych z gier RPG klas i profesji. W miarę postępów rozgrywki Alleron zdobywa i wykorzystuje coraz potężniejsze bronie oraz czary, zaś zyskane w walce doświadczenie może przeznaczać na typowy dla gier fabularnych rozwój postaci.

Crimson Tears
Crimson Tears

Akcji 21 lipca 2004

Crimson Tears to futurystyczna gra akcji z elementami RPG, pochodząca ze stajni Capcom. Akcja tego tytułu przenosi nas w przyszłość, do Tokio A.D. 2049.

X-Men Legends
X-Men Legends

Akcji 22 września 2004

X-Men Legends to gra z gatunku action-RPG, będąca idealną propozycją dla miłośników komiksowych czy animowanych przygód Mutantów. Podobnie jak w większości scenariuszy serii, główne zadanie polega na powstrzymaniu złowrogiego Magneto.

Dual Hearts
Dual Hearts

Akcji prace wstrzymane

Dual Hearts jest grą akcji z elementami RPG, stworzoną i wydaną przez firmę Atlus. Tytuł pozwala nam zasmakować życia w baśniowym, wyidealizowanym świecie, gdzie granice pomiędzy jawą a snem już dawno zostały zatarte.