Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zimna wojna - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce zimna wojna ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 3 Przed premierą 2
Przygodowe
zimna wojna
Czas
PC
PC Windows5
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Irony Curtain: From Matryoshka with Love
Irony Curtain: From Matryoshka with Love

Przygodowe 16 maja 2019

Satyryczna przygodówka point’n’click od polskiego studia Artifex Mundi. Jako pierwszy reprezentant zgniłego Zachodu trafiamy do komunistycznej Matroyshki i poznajemy kulisy życia w kraju rządzonym przez komunistów.

PCPS4XONESwitch

Rambo: The Video Game
Rambo: The Video Game

Przygodowe 21 lutego 2014

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS) w konwencji „rail shootera”, oparta na motywach filmowej serii Rambo. Gra wyprodukowana została przez krakowskie studio Teyon Games, znane m.in. z cyklu Heavy Fire. Kampania fabularna w Rambo: The Video Game składa się z szeregu misji inspirowanych filmami Rambo: Pierwsza Krew, Rambo II i Rambo III. Gracz ma więc okazję stanąć do walki z bezdusznymi stróżami prawa w miasteczku Hope, uwolnić jeńców przetrzymywanych w wietnamskiej dżungli oraz wesprzeć afgańskich partyzantów. Sednem zabawy są dynamiczne sekwencje typu „celowniczek”, w których przeciwników należy wyeliminować naprowadzając na nich celownik broni i pociągając za spust. Twórcy zadbali o szeroki wybór uzbrojenia, jakim może posługiwać się tytułowy bohater, a także sięgnęli po oryginalne kwestie dialogowe z filmów.

PCX360PS3

Sunset
Sunset

Przygodowe 21 maja 2015

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne studio Tale of Tales, której akcja rozgrywa się w 1972 roku w fikcyjnej południowoamerykańskiej metropolii. Główną bohaterką gry jest Angela Burnes – pokojówka zatrudniona przez wpływowego magnata Gabriela Ortegę. Każdego wieczora protagonistka porządkuje apartament milionera, a po wykonaniu kolejnych zadań z pozostawionej przez niego listy myszkuje w jego prywatnych rzeczach. To właśnie w ten sposób trafia na ślad szeroko zakrojonego spisku, którego celem jest obalenie militarnego reżimu rządzącego krajem. Rola, jaką panna Burnes odegra w zbliżającej się rewolucji, zależy wyłącznie od poczynań gracza. W Sunset akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, a w trakcie zabawy nie tylko realizujemy podstawowe cele, lecz także oddajemy się pobocznym aktywnościom, odkrywając w ten sposób kolejne fragmenty fabularnej układanki. Istotny element gry stanowi budowanie mniej lub bardziej pozytywnych relacji z szefem – Ortega reaguje na nasze poczynania w odpowiedni sposób, pozostawiając nam listy lub notatki. Całości dopełnia prosta, aczkolwiek klimatyczna oprawa graficzna, zrealizowana w oparciu o silnik Unity.

PC

The Berlin Wall
The Berlin Wall

Przygodowe listopad 2019

Gra przygodowa, wzbogacona o elementy zaczerpnięte ze skradanek i strategii, w której śledzimy losy trójki bohaterów próbujących uciec z totalitarnej części miasta przedzielonego kamiennym murem. W trakcie rozgrywki w The Berlin Wall nie tylko zajmujemy się organizacją i przygotowaniem planu ucieczki, lecz także zdobywamy środki i narzędzia potrzebne do jego realizacji, a kiedy czujemy się na to gotowi – samodzielnie dokonujemy próby nielegalnego przekroczenia granicy.

PC

Outreach
Outreach

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa przygodówka z elementami gry eksploracyjnej, opracowana przez brytyjskie studio Pixel Spill. Tytuł przenosi nas do alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku – głównym bohaterem jest kosmonauta, którego zadaniem jest odkrycie powodów utraty łączności z tajną sowiecką baza kosmiczną. Po dotarciu na miejsce protagonista szybko odkrywa, że jej załoga przepadła bez wieści, a wiele systemów pokładowych jest w opłakanym stanie. Jak nietrudno się domyślić, to na jego barkach spoczywa zadanie rozwiązania zagadki stojącej za tymi wydarzeniami. Filarem rozgrywki w Outreach jest eksploracja stacji kosmicznej, którą uatrakcyjnia zerowa grawitacja. W trakcie zabawy gromadzimy wskazówki i dowody, by w ten sposób stopniowo odkrywać kolejne fragmenty fabularnej układanki. Od czasu do czasu przychodzi nam również rozwiązywać nieskomplikowane zagadki logiczne. Całość okraszono trójwymiarową oprawą graficzną – na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie przedmioty, obrazy i struktury są albo bezpośrednio wzorowane na swoich odpowiednikach z epoki, albo przynajmniej nimi zainspirowane.

PC