Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

20. przygodowe gry akcji - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Gry z gatunku przygodowe o tematyce przygodowe gry akcji ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 563 Przed premierą 57
Przygodowe
przygodowe gry akcji
PC
PC Windows469 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 515 Sony PlayStation 4116 Sony PlayStation 376 Sony PlayStation 292 Sony PlayStation 112 PlayStation Portable25 PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE100 Microsoft Xbox 36063 Microsoft Xbox49
Mobile
Android28 Apple iOS35 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch63 Nintendo Wii49 Nintendo DS44 Nintendo Wii U23 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance16 Nintendo GameCube34
WIĘCEJ
MNIEJ
BioForge
BioForge

Przygodowe 1 kwietnia 1995

Futurystyczny survival horror z elementami interaktywnego filmu. W odległej przyszłości grupa fanatyków wyznających kult maszyn i mechanicznych usprawnień ludzi wchodzi w posiadanie przedstawiciela obcej rasy. W wyniku eksperymentów potwór odradza się i zaczyna siać zniszczenie w jednostce badawczej. Wcielamy się w rolę cyborga, który próbuje wydostać się na wolność i poznać własną tożsamość.

PC

Depth Hunter 2: Deep Dive
Depth Hunter 2: Deep Dive

Przygodowe 24 sierpnia 2014

Kontynuacja poświęconego nurkowaniu symulatora Depth Hunter, opracowana przez rosyjskie studio Biart. Akcja gry przenosi nas ponownie w wiernie odwzorowane głębiny oceanu, umiejscowione w sześciu odmiennych lokacjach na całym świecie. Jako profesjonalny nurek podejmujemy się wykonania szeregu zróżnicowanych misji, polegających m.in. na fotografowaniu, polowaniu czy też poszukiwaniu skarbów.

PCX360PS3

Dizzy Returns
Dizzy Returns

Przygodowe prace wstrzymane

Dizzy Returns to powrót klasycznej serii gier platformowych zapoczątkowanej w 1987 roku. Tytuł zachowuje ducha oryginału i pierwotne założenia rozgrywki, będąc połączeniem platformówki z grą przygodową.

PC

Kroniki Spiderwick
Kroniki Spiderwick

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

PCX360PS2WiiNDS

Edge of Twilight
Edge of Twilight

Przygodowe prace wstrzymane

Edge of Twilight to nieukończony projekt przygodowej gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), nad którą pracowało studio deweloperskie Fuzzyeyes. Zgodnie z założeniami fabularnymi, gracz miał kontrolować poczynania łowcy nagród o imieniu Lex, który potrafi podróżować pomiędzy równoległymi światami zamieszkałymi przez przemysłową cywilizację Athern oraz duchowo nastawionych Lithern. Prace nad tytułem zostały wstrzymane w 2009 roku.

PCX360

Farscape: The Game
Farscape: The Game

Przygodowe 9 sierpnia 2002

Farscape to przeniesienie na ekrany naszych domowych komputerów znanej i bardzo popularnej na zachodzie serii telewizyjnej o tym samym tytule. Musimy tu wyprowadzić grupę kosmicznych renegatów z szeregu problemów, w które się wplątali i uchronić całą galaktykę przed grożącym jej chaosem.

PC

Looney Tunes: Back in Action
Looney Tunes: Back in Action

Przygodowe 24 listopada 2003

Królik Bugs i Kaczor Duffy łączą swe siły i działają razem, korzystając ze swych, różniących się od siebie, umiejętności. Tylko tak mogą wyruszyć w tę niebezpieczną wyprawę.

PS2GCN

Jumper: Griffin's Story
Jumper: Griffin's Story

Przygodowe 12 lutego 2008

Dynamiczna gra akcji, bazująca na filmie science-fiction w reżyserii Douga Limana. Przejmujemy kontrolę nad postacią posiadającą zdolność do teleportacji.

X360PS2Wii

Flushed Away
Flushed Away

Przygodowe 18 października 2006

Flushed Away studia Monkey Bar Games to gra oparta na animowanym filmie kinowym. Tytuł łączy elementy właściwe grom akcji i platformówkom, a poczynania bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki odwiedzamy miejsca znane z filmu, a także kilka nowych lokacji.

PS2NDSGBAGCN

K-Hawk: Survival Instinct
K-Hawk: Survival Instinct

Przygodowe 27 września 2002

K-Hawk: Survival Instinct to przygodowa gra akcji stworzona przez zespół Similis. Gracze wcielają się w postać kobiety, porucznika Kitty Hawk, która musi odkryć sekrety małej wysepki położonej na Pacyfiku.

PC

Bad Mojo
Bad Mojo

Przygodowe 29 lutego 1996

Głównym bohaterem gry przygodowej Bad Mojo jest Roger Samms, którego żywot był do tej pory pasmem nieustannych porażek. Był, gdyż nasz bohater stał się posiadaczem dużej ilości gotówki, mogącej raz na zawsze odmienić jego życie.

PC

The Cat in the Hat
The Cat in the Hat

Przygodowe 5 listopada 2003

Gra zaliczająca się do gatunku action/adventure, oparta na motywach kinowego przeboju firm Universal Pictures, DreamWorks Pictures i Imagine Entertainment o tytule The Cat in the Hat.

PCPS2XBOX

Metroid Prime: Hunters
Metroid Prime: Hunters

Przygodowe 20 marca 2006

Metroid Prime: Hunters to drugi (po Metroid Prime: Pinball) produkt z popularnej serii, który ukazał się na konsolę Nintendo DS. Swego czasu, demo tej gry promowało również premierę wspomnianej platformy, wchodząc w skład sprzedawanego zestawu.

NDS

Star Trek: Hidden Evil
Star Trek: Hidden Evil

Przygodowe 17 listopada 1999

Star Trek: Hidden Evil to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, której akcja toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z filmu Star Trek: Insurrection.

PC

Thayer's Quest
Thayer's Quest

Przygodowe 24 listopada 2005

Niegdyś wspaniałe królestwa Weigard, Iscar oraz Illes, popadły w ruinę. Czarnoksiężnik Sorsabal i jego poplecznicy podbili kolejne krainy, zgładzając przy okazji wszystkich przedstawicieli rodu monarszego, którzy w przyszłości mogliby upomnieć się o sprawiedliwość. W swym przebiegłym planie, zły czarodziej nie przewidział jednak, że już wkrótce na drodze do upragnionego panowania, stanie mu ambitny młodzieniec.

PC

Herdy Gerdy
Herdy Gerdy

Przygodowe 22 lutego 2002

Twój tata mający właśnie stanąć dziś do wielkiego pojedynku pasterskiego, zapadł w tajemniczy sen. Gerdy – musisz sam stanąć w szranki, by zdjąć klątwę i wygrać turniej!

PS2

The Vale
The Vale

Przygodowe czerwiec 2021

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, która w całości opiera się na warstwie dźwiękowej. W The Vale: Shadow of the Crown wcielamy się w niewidomą następczynię tronu, która przemierza tytułową Dolinę, starając się znaleźć drogę do domu.

PCXONE

Paratopic
Paratopic

Przygodowe 15 marca 2018

Paratopic to pierwszoosobowa przygodówka narracyjna w klimacie horroru. Produkcja jest mocno eksperymentalna. Oferuje styl retro wzorowany na pierwszym PlayStation i prezentuje nietypową historię, opowiadaną z perspektywy trzech osób.

PCSwitch

Ami
Ami

Przygodowe 2021

Ami jest niezależną grą przygodowo-platformową z wyraźnie zarysowanymi elementami produkcji logicznej oraz minimalistycznym stylem oprawy graficznej. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę LightHouse Studio.

PC

Of Bird and Cage
Of Bird and Cage

Przygodowe 2021

Eksperymentalna przygodowa gra akcji FPP będąca interaktywnym albumem muzycznym. W Of Bird and Cage w rytmie i pod dyktando gwiazd metalu symfonicznego poznajemy losy uprowadzonej dziewczyny w historii, która czerpie garściami z baśni o Pięknej i Bestii.

PC

Super Lone Survivor
Super Lone Survivor

Przygodowe 2022

Super Lone Survivor to remake survival horroru 2D inspirowanego serią Silent Hill, wzbogacony o dodatkowy scenariusz i poprawioną oprawę wizualną, dzięki nowym efektom i możliwością grania w rozdzielczości 4K.

PCSwitch

Cadaver
Cadaver

Przygodowe 20 września 1990

Zamek Wulf od dawna uchodził za siedzibę zła. Mimo to, jego progi przekraczało wielu śmiałków, zwabionych perspektywą odnalezienia legendarnego skarbu. Poszukiwacze przygód szybko jednak musieli uznać wyższość złego czarnoksiężnika Dianosa i jego hordy potworów. Zamek Wulf nadal pozostawał twierdzą nie do zdobycia i raczej nic wskazywało, żeby mogło się coś w tej materii zmienić.

PC

Targhan
Targhan

Przygodowe 11 sierpnia 1989

Targhan to gra action/adventure stworzona przez francuskie studio Silmarils. Graczowi przypadnie w udziale zaszczyt wcielenia się w skórę tytułowego wojownika i wykonanie bardzo niebezpiecznej misji.

PC

Golden Eagle
Golden Eagle

Przygodowe 12 marca 1991

Nazywasz się Friedrich von Horgen i aktualnie przebywasz w zamku Adlerberg. Do tej pory Twoje życie skoncentrowane było na wykonywaniu rutynowych czynnościach związanych z obroną posiadłości. Patrole, ochrona ważniejszych części kompleksu. Wydawało Ci się, że zostałeś do tego stworzony, a służba u Najwyższego Kapłana jest czymś całkowicie naturalnym. Tak było do tej pory. Obudziłeś się...

PC