Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Karciane - Gry Przygodowe

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce karciane ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 2 Przed premierą 1
Przygodowe
karciane
Czas
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Cultist Simulator
Cultist Simulator

Przygodowe 31 maja 2018

Swego rodzaju przygodowa karcianka dla samotników, w której gracze przejmują rolę przywódców przeróżnych kultów. Akcja Cultist Simulatora toczy się w latach 20. XX wieku, w realiach inspirowanych m.in. prozą H.P. Lovecrafta.

PCANDiOS

Signs of the Sojourner
Signs of the Sojourner

Przygodowe luty 2020

Narracyjna przygodówka z elementami zapożyczonymi z karcianek. W Signs of the Sojourner wcielamy się w bohatera, który podróżuje po świecie i pozyskuje towary do swojego sklepu, poznając barwne osobistości. Rozmowy i losowe wydarzenia, w których bierze udział, przedstawiono w formie karcianych pojedynków.

PC

Shadowhand
Shadowhand

Przygodowe 7 grudnia 2017

Opracowana przez znane z licznych produkcji logicznych i przeglądarkowych studio Grey Alien Games gra logiczno-przygodowa, stanowiąca połączenie gatunku visual novel z elementami kolekcjonerskiej gry karcianej. Fabuła gry osadzona została w realiach XVIII-wiecznej Anglii, a gracze wcielają się w postać młodej arystokratki Lady Darkmoor, która w wolnych chwilach przeobraża się w zamaskowaną rozbójniczkę, znaną jako ShadowHand. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z narracyjną grą przygodową, w której przemieszczając się pomiędzy kolejnymi lokacjami, poznajemy perypetie głównej bohaterki. W rozgrywkę umiejętnie wpleciono jednak elementy gry karcianej, stanowiącej wariację na temat klasycznego pasjansa. Podczas zabawy czeka nas więc blisko 200 pojedynków, w trakcie których zdobędziemy szereg przydatnych przedmiotów oraz uzbrojenia. Całość zilustrowana została statyczną, lecz estetyczną oprawą graficzną, przywodzącą na myśl casualowe gry z gatunku ukryte obiekty.

PC