Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Przygodowe przed premierą - według oczekiwań

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą z gatunku przygodowe ułożone według oczekiwań.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Przed premierą 204
PC
PC Windows202
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 540 Sony PlayStation 490
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S34 Microsoft XBOX ONE77
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android16 Apple iOS21
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch70
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
I, the Inquisitor
I, the Inquisitor

9.3 Ocena gry

Produkcja oparta na tak zwanym Cyklu Inkwizytorskim, czyli serii powieści autorstwa Jacka Piekary. W I, the Inquisitor wcielamy się w Inkwizytora występującego w imieniu Jezusa Chrystusa, który zemścił się na swoich oprawcach, i szerzymy „dobrą” nowinę.

PCPS5XSX

3 Minutes to Midnight
3 Minutes to Midnight

9.2 Ocena gry

Wypełniona humorem oldskulowa gra przygodowa typu point & click, nawiązująca do takich produkcji jak The Secret of Monkey Island, Day of the Tentacle czy Sam & Max Hit the Road.

PC

Titanic: Honor and Glory
Titanic: Honor and Glory

9.1 Ocena gry

Pierwszoosobowa gra przygodowa studia Four Funnels Entertainment, która pierwotnie stanowić miała jedynie modyfikację strzelanki Crysis 2. Fabuła gry Titanic: Honor and Glory koncentruje się wokół katastrofy największego w historii statku pasażerskiego, który zatonął w 1912 roku, grzebiąc w głębinach oceanu kilkaset osób. W grze wcielamy się w postać niejakiego Roberta Morgana, który niesłusznie oskarżony ucieka przed policją, chroniąc się na pokładzie liniowca.

PCPS4XONE

The Dark Pictures: House of Ashes
The Dark Pictures: House of Ashes

9.0 Ocena gry

Trzecia część serii The Dark Pictures Anthology. The Dark Pictures: House of Ashes opowiada o amerykańskich żołnierzach, którzy obudzili pradawne zło w starożytnych podziemiach na Bliskim Wschodzie. W grze występują znani aktorzy, w tym m.in. Ashley Tisdale.

PCPS5XSXPS4XONE

Lovecraft Tales
Lovecraft Tales

9.0 Ocena gry

Gra przygodowa z elementami RPG oraz survivalu, zainspirowana twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta. Za powstanie tytułu odpowiada polskie studio Crystalvision pod wodzą Sewera Hrehorowicza, współtwórcy platformówki OddPlanet. Lovecraft Tales przenosi nas do Vermontu w Nowej Anglii, a akcja rozgrywa się w otwartym świecie, który obserwujemy z perspektywy 2D. Nasz bohater musi jeść i pić oraz znajdować bezpieczne schronienie na noc, aby uniknąć szaleństwa.

PC

Far Peak
Far Peak

8.9 Ocena gry

Polska gra przygodowa z elementami strategii oraz survivalu. Gracze poznają historię grupy himalaistów, którzy muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w trakcie wspinaczki na najwyższe góry świata.

PC

The Last Crown: Blackenrock
The Last Crown: Blackenrock

8.8 Ocena gry

Kolejna odsłona serii gier przygodowych opowiadających o łowcach duchów. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio Darkling Room, które ma również na koncie uznaną trylogię Dark Fall. The Last Crown: Blackenrock jest fabularnym spin-offem serii, w którym rozwinięto nie do końca wyjaśnioną zagadkę z The Lost Crown: A Ghosthunting Adventure; tym sposobem produkcja wstrzeliła się pomiędzy pierwszą a drugą część historii.

PC

Sky: Children of the Light
Sky: Children of the Light

8.8 Ocena gry

Sky to artystyczna przygodowa gra społecznościowa stworzona przez studio thatgamecompany, znane miłośnikom elektronicznej rozrywki m.in. z takich projektów jak Podróż (Journey) i Flower. Podczas zabawy trafiamy do podniebnej krainy, a raczej tego, co z niej zostało.

PCSwitchANDiOS

Magin: The Rat Project Stories
Magin: The Rat Project Stories

8.7 Ocena gry

Magin: The Rat Project Stories to gra, która łączy elementy RPG, przygodówki oraz karcianki i wyróżnia się mechaniką kształtowania emocji postaci. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest niezależne polskie studio o tej samej nazwie – The Rat Project.

PC

Twin Soul
Twin Soul

8.7 Ocena gry

Ukierunkowany na tryb kooperacyjny survival horror autorstwa studia White Noise, które wcześniej wsławiło się modyfikacją silnika Source o nazwie Silent Hill: Alchemilla. Akcja Twin Souls toczy się w Rosji, jakiś czas po rozpadzie ZSRR, a gracze obejmują kontrolę nad duszami martwych ludzi uwięzionymi w czyśćcu, które próbują odnaleźć drogę do prawdziwych zaświatów. Zabawa koncentruje się na potyczkach z licznymi potworami, z których każdy odznacza się swoimi unikalnymi cechami, np.

PC

Phasmophobia
Phasmophobia

8.7 Ocena gry

Phasmophobia jest nietypowym survival horrorem, który został opracowany z myślą o 4-osobowym trybie kooperacyjnym. Tytuł oferuje też wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. Za jego opracowane i wydanie odpowiada niezależne studio Kinetic Games.

PC

Not for Broadcast
Not for Broadcast

8.6 Ocena gry

Hybryda gry przygodowej i symulacyjnej, która przenosi nas do alternatywnej, dystopijnej wersji lat 80. XX wieku. W Not for Broadcast decydujemy o tym, jaki przekaz ma płynąć z wiadomości telewizyjnych, wpływając na opinię publiczną.

PC

Five Nights at Freddy's: Security Breach
Five Nights at Freddy's: Security Breach

8.6 Ocena gry

Five Nights at Freddy’s: Security Breach to kolejna odsłona cyklu horrorów opracowanych przez Scotta Cawthona. Produkcja przenosi akcję do Freddy Fazbear’s Mega Pizza Plex i przybliża postać nowej antagonistki – Vanny.

PCPS5PS4

Life is Strange Remastered Collection
Life is Strange Remastered Collection

8.3 Ocena gry

Zestaw remasterów zawierający odświeżone wersje gier Life is Strange i Life is Strange: Before the Storm. Na tle pierwowzorów produkcje tworzące Life is Strange Remastered Collection wyróżniają się głównie za sprawą gruntownie odświeżonej grafiki.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Indiana Jones and the Fountain of Youth
Indiana Jones and the Fountain of Youth

8.2 Ocena gry

Indiana Jones and the Fountain of Youth to klasyczna gra przygodowa, wyprodukowana przez niezależne studio Screen 7. Produkt nawiązuje do wielkich hitów z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – Indiana Jones and the Last Crusade oraz (przede wszystkim) Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

PC

The Last Night
The Last Night

8.1 Ocena gry

Cyberpunkowa platformówka z elementami przygodowymi, będąca pierwszą komercyjną produkcją studia Odd Tales i zarazem rozwinięciem darmowej gry, która wygrała imprezę Cyberpunk Jam 2014. Akcja The Last Night osadzona została na terenie futurystycznego miasta o otwartej strukturze, podzielonego na cztery dzielnice różniące się wyglądem i ogólnym charakterem, co wpływa na przebieg rozgrywki.

PCPS4XONE

Stray
Stray

8.0 Ocena gry

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive.

PCPS5PS4

Asylum
Asylum

8.0 Ocena gry

Pierwszoosobowa przygodówka z elementami survival horroru, stworzona przez ekipę deweloperską studia Senscape. Akcja Asylum ulokowana została w budzącym grozę szpitalu psychiatrycznym Hanwella. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który przemierza korytarze zakładu dla obłąkanych, napotykając jego kolejnych pracowników i pensjonariuszy, a przede wszystkim uciekając przed czającą się w mrokach grozą. Źródłem inspiracji dla autorów fabuły gry stały się m.in. proza H. P.

PC

The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 2
The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 2

7.9 Ocena gry

Drugi sezon przygodówki The Wolf Among Us: A Telltale Games Series. Podczas zabawy poznajemy losy baśniowych postaci, ukrywających się w naszym świecie.

PCPS4XONEANDiOS

Syberia: The World Before
Syberia: The World Before

7.9 Ocena gry

Czwarta część uznanej serii przygodówek. W grze Syberia: The World Before ponownie wcielamy się w Kate Walker, która udaje się na nową wyprawę, oraz siedemnastoletnią pianistkę imieniem Dana Roze. Zabawa tradycyjnie koncentruje się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek.

PC

Cthulhu: Books of Ancients
Cthulhu: Books of Ancients

7.8 Ocena gry

Pierwszoosobowy horror inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta, opracowany przez polskie studio SimFabric. W Cthulhu: Books of Ancients gracz wciela się w detektywa, który poszukuje szóstki zaginionych dzieci.

PC

Eden Star
Eden Star

7.7 Ocena gry

Eden Star to survivalowy sandbox FPP osadzony na obcej planecie. Zadaniem graczy jest eksplorowanie otwartego świata oraz gromadzenie surowców, za pomocą których konstruowane są coraz potężniejsze struktury czy przedmioty. Bawić można się samotnie lub w multiplayerze (kooperacja i PvP).

PC

Columbus 4
Columbus 4

7.5 Ocena gry

Epizodyczna gra przygodowa pozwalająca na wcielenie się w członka zespołu badającego niewyjaśnione tajemnice naszego świata. Fabuła obraca się wokół tajemnic skrywanych przez system podziemnych tuneli w Nowej Szkocji. Rozgrywka polega na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek.

PC

Sherlock Holmes: Chapter One
Sherlock Holmes: Chapter One

7.3 Ocena gry

Dziesiąta odsłona cyklu przygodowych gier (akcji) studia Frogwares ze słynnym detektywem w roli głównej. Sherlock Holmes: Chapter One przedstawia początki jego kariery, kiedy to po śmierci matki młody bohater powraca na rodzinną wyspę. Szybko okazuje się, że miejsce to skrywa wiele tajemnic.

PCPS5XSXPS4XONE