Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Samochodowe - Gry Zręcznościowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce samochodowe na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PC
Zręcznościowe
samochodowe
Czas
Rocket League
Rocket League

Zręcznościowe 7 lipca 2015

Opracowana przez studio Psyonix futurystyczna gra sportowa, będąca kontynuacją produkcji o nazwie Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, wydanej w 2008 roku na konsoli PS3. W grze bierzemy udział w rozgrywkach nietypowej odmiany piłki nożnej, w których drużyny złożone ze specjalnie podrasowanych pojazdów z napędem rakietowym próbują umieścić piłkę w bramce przeciwnika. Samochody wyposażone są w szereg specjalnych umiejętności, a wraz z postępami rozgrywki możemy je dodatkowo modyfikować, korzystając z ponad setki zróżnicowanych gadżetów. Rywalizacja toczy się na specjalnych, przypominających klatki arenach, po których dodatkowo rozsiane są rozmaite power-upy. Tytuł pozwala wziąć udział w pełnym sezonie ligowym, w którym walczymy z komputerowym AI, jednakże sedno zabawy stanowi tryb wieloosobowy, dostępny zarówno przez internet, jak i w trybie lokalnym. W porównaniu do poprzedniczki, gra odznacza się m.in. wyraźnie lepszą oprawą graficzną oraz poprawionym silnikiem fizycznym.

Stuntfest
Stuntfest

Zręcznościowe prace wstrzymane

Humorystyczny sandbox kaskaderski, który wyewoluował z rozmaitych dem technologicznych tworzonych przez studio Bugbear Entertainment w trakcie prac nad grą Next Car Game: Wreckfest. Gracz trafia tutaj do świata obfitującego w zróżnicowane wyzwania. Rozległy plac zabaw został wypełniony po brzegi wymyślnymi torami, zaprojektowanymi z myślą o rozmaitych pojazdach. Z uwagi na fakt, że twórcy nie przywiązują zbyt dużej wagi do realizmu, poszczególne wyzwania opierają się niekiedy na szalonych zasadach – zadaniem gracza może być na przykład rozbicie samochodu w taki sposób, by kierowca wypadł przez przednią szybę i wylądował w gigantycznym mikserze. Ponadto Stuntfest może się pochwalić pełną integracją z usługą Steam Workshop, dzięki czemu gracze mogą tworzyć własne wyzwania i dzielić się nimi z całą społecznością – nic nie stoi również na przeszkodzie, by zaprosić do zabawy innych zawodników. Całość zwraca uwagę za sprawą zaawansowanego silnika fizycznego, który dba o właściwe odwzorowanie takich czynników jak masa, prędkość i wytrzymałość poszczególnych obiektów; jego dopełnieniem jest system ragdoll odpowiadający za zachowanie modeli postaci.

Guts and Glory
Guts and Glory

Zręcznościowe 19 lipca 2018

Guts and Glory to zabawne i bardzo brutalne, zręcznościowe wyścigi 3D, w których największym wyzwaniem jest… samo dotarcie do mety. Jest tak dlatego, że niemal wszystko co widzimy w świecie gry – od belek drewna, przez kamienie, na wieżyczkach, ładunkach wybuchowych i piłach tarczowych kończąc – stara się nas zabić.

Knight Rider 2
Knight Rider 2

Zręcznościowe 14 kwietnia 2005

Kontynuacja wydanej w 2002 roku gry akcji, która bazowała na popularnym w latach osiemdziesiątych serialu "Knight Rider". Tytuł ten posiada oficjalną licencję serialu.

Knight Rider
Knight Rider

Zręcznościowe 22 listopada 2002

Knight Rider to wyprodukowana przez studio Davilex gra wyścigowa z elementami przygodówki, bazująca na motywach popularnego serialu telewizyjnego z Davidem Husselhoffem w roli głównej. Gracz wciela się w postać Michael Knighta i dysponując zaawansowanym technologicznie samochodem, próbuje ocalić świat przed rozmaitymi zagrożeniami.

Zombie Driver
Zombie Driver

Zręcznościowe 4 grudnia 2009

Zombie Driver to samochodowa gra zręcznościowa, stylem rozgrywki przypomnająca wiekowego już Carmageddona – tutaj także zasiadamy za kierownicą potężnego pojazdu siejącego spustoszenie, tym razem jednak wśród zombich usiłujących zrobić sobie z naszego bohatera przekąskę.

Auta Odcinek Specjalny: Bujdy na resorach
Auta Odcinek Specjalny: Bujdy na resorach

Zręcznościowe 19 października 2010

Auta Odcinek Specjalny: Bujdy na resorach to kolekcja zręcznościowych mini-gierek z bohaterami popularnego serialu animowanego w rolach głównych. Tytuł stworzony został przez ekipę deweloperską Disney Interactive Studios z myślą o rodzinnej rozrywce. Gracze mają okazję podjąć się rozmaitych wyzwań zarówno w trybie kooperacji jak i rywalizacji.

Pako 2
Pako 2

Zręcznościowe 16 listopada 2017

Kontynuacja gry Pako: Car Chase Simulator, w której gracze po raz kolejny wcielają się w zbira uciekającego przed stróżami prawa. Produkcja pozwala nam zasiąść za kierownicami zróżnicowanych samochodów i rozbijać się po rozmaitych mapach, gdzie wykonujemy misje polegające na dowożeniu kryminalistów do ich kryjówek. W zamian za realizację zadań otrzymujemy pieniądze, jakie możemy przeznaczyć na zakup nowych pojazdów i rozmaitych ulepszeń zwiększających nasze możliwości bojowe.

Police: Destruction Street
Police: Destruction Street

Zręcznościowe 3 grudnia 2008

Police: Destruction Street to utrzymana w komediowej konwencji samochodowa zręcznościówka. Gracz wciela się w rolę funkcjonariusza policji, pełniącego służbę w mieście pełnym zbiegów, przestępców i piratów drogowych. Tytuł wyprodukowany został przez zespół deweloperski Vipagames na zlecenie firmy Play-publishing.

New York Taxi
New York Taxi

Zręcznościowe 2 września 2004

New York Taxi to czwarta już gra z wydawanej przez niemieckiego producenta serii stosunkowo prostych ścigałek. Gracz wciela się w postać tytułowego taksówkarza, tym razem areną jego działań jest słynne amerykańskie miasto.

Danger Zone
Danger Zone

Zręcznościowe 30 maja 2017

Gra samochodowa, opracowana przez zespół Three Fields Entertainment, czyli studio założone przez twórców legendarnego Criterion Software. Rozgrywka ma charakter czysto zręcznościowy, a zadaniem, jakie stoi przed graczem, jest powodowanie widowiskowych kraks i karamboli na zakorkowanych drogach. Dodatkowe zniszczenia przy zderzeniach, w zamian za które jesteśmy nagradzani punktami, wywołujemy przy pomocy specjalnej umiejętności zwanej SmashBreaker. Oprócz dwudziestu zróżnicowanych scenariuszy, w ramach których staramy się uzyskać jak najlepsze wyniki, by następnie pochwalić się nimi na sieciowych tablicach punktowych, do naszej dyspozycji oddano tryb sandboksowy, gdzie możemy do woli wywoływać chaos na długim odcinku autostrady. Mocną stroną Danger Zone jest wysokiej jakości oprawa graficzna, stworzona w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Wrażenie robi także zaawansowany silnik fizyczny, symulujący fizykę trójwymiarowych obiektów.

Danger Zone 2
Danger Zone 2

Zręcznościowe 13 lipca 2018

Kontynuacja zręcznościowej gry samochodowej, w której zasiadamy za kierownicą jednego z pojazdów i powodujemy widowiskowe kraksy, starając się zdobyć jak największą liczbę punktów. Danger Zone 2 oddaje do naszej dyspozycji osiem aut; rozbijamy je na amerykańskich, brytyjskich oraz hiszpańskich autostradach.

Drive ’n’ Kill
Drive ’n’ Kill

Zręcznościowe 21 lipca 2005

Utrzymana w konwencji science-fiction zręcznościowa gra samochodowa, w której zasiadamy za kierownicą solidnie opancerzonego oraz uzbrojonego auta i wyjeżdżamy rozprawić się z innymi kierowcami. Za wygrane pojedynki nagradzani jesteśmy gotówką, którą wydajemy na ulepszanie bryki.

Roundabout
Roundabout

Zręcznościowe 18 września 2014

Roundabout to lekka i nietuzinkowa gra, w której przychodzi nam wejść w skórę szalonego kierowcy. Twórcy oddali do naszej dyspozycji otwarty świat w klimacie lat 70. XX wieku, po którym przemieszczamy się przy użyciu obracającej się nieprzerwanie wokół własnej osi llimuzyny.

London Taxi
London Taxi

Zręcznościowe 19 sierpnia 2005

London Taxi to samochodowa gra zręcznościowa, wyprodukowana przez Data Design Interactive. Gracze mają okazję zasiąść za kierownicą charakterystycznej, czarnej taksówki (FX4 London Black) i spróbować swoich sił w pokonywaniu zatłoczonych ulic angielskiej stolicy. Mapa gry wzorowana jest na prawdziwym planie Londynu, a w trakcie zabawy zobaczyć można szereg charakterystycznych miejsc i budynków.

Snuggle Truck
Snuggle Truck

Zręcznościowe 3 lutego 2012

Humorystyczna gra zręcznościowa. Kierujemy niestabilną ciężarówką wypełnioną pluszowymi zwierzakami i staramy się za wszelką cenę utrzymać je na przyczepie, przemierzając pełne niebezpieczeństw poziomy.

Pako: Car Chase Simulator
Pako: Car Chase Simulator

Zręcznościowe 10 stycznia 2017

Prosta zręcznościówka, w której kierujemy samochodem, uciekającym przez miasto przed policyjną obławą. Rozgrywka trwa do pierwszej kraksy, a cała zabawa polega na wytrzymaniu na danej mapie możliwie jak najdłużej.