Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fantasy - Gry Towarzyskie PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku towarzyskie o tematyce fantasy na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry towarzyskie. Gatunek gier, w których nacisk położony jest na rozgrywkę wieloosobową i interakcje pomiędzy oddającymi się wspólnej zabawie graczami, przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Gry towarzyskie głównie przybierają formę zestawu minigier zręcznościowych. Najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku to np. serie Rock Band czy SingStar.

PC
Towarzyskie
fantasy
Czas
The Living Dungeon
The Living Dungeon

Towarzyskie 2 listopada 2015

Komputerowa gra planszowa osadzona w realiach fantasy. Podczas zabawy w The Living Dungeon uczestnicy wcielają się w różnorodne postacie, a cel do osiągnięcia różni się w zależności od wybranego trybu rozgrywki. W rozbudowanym trybie fabularnym realizujemy kolejne misje, eksplorujemy generowane losowo lochy, zbieramy przydatne przedmioty i walczymy z wrogami. Z kolei w sieciowym multiplayerze musimy eliminować pozostałych uczestników gry w jednym z czterech wariantów zabawy: Assassination, Head Hunter, Random Assassination oraz Escape. Podczas swojej tury gracz może wykonać pięć różnych akcji, na realizację których ma dwie minuty, co zmusza do szybkiego i kreatywnego myślenia. Tajemnicą sukcesu jest tu wypadkowa szczęścia i zmysłu strategicznego, która pozwoli nam wyprowadzić w pole przeciwników. The Living Dungeon wyróżnia się wysokim poziomem oprawy graficznej – na ekranie oglądamy realistycznie odwzorowane figurki przemieszczające się po w pełni trójwymiarowej mapie. Co ciekawe, grę można uruchomić w ponurej stylistyce fantasy lub w mniej posępnym stylu wizualnym naśladującym rozgrywkę w tawernie.

DICETINY: The Lord of the Dice
DICETINY: The Lord of the Dice

Towarzyskie 22 lipca 2016

Opracowana przez koreańskie studio Fakedice zabawna planszówka z elementami RPG-a oraz kolekcjonerskiej gry karcianej. Fabuła DICETINY: The Lord of the Dice stanowi humorystyczną parafrazę tolkienowskiego Władcy Pierścieni i osadzona została w krainie zwanej Middle-Board. Akcja gry obraca się wokół legendarnych kości o magicznej mocy, które trafiły we władanie wszystkich ras za wyjątkiem goblinów. Te zaś postanawiają skłócić ze sobą posiadaczy kostek, rozpuszczając plotkę o istnieniu jednej kości, która rządzi pozostałymi. Podczas rozgrywki stajemy po stronie jednej z ras, a zabawa toczy się na kilku planszach, stawiających przed nami różne cele i wyzwania. Z nimi radzimy sobie za pomocą specjalnych kart, kompletowanych w miarę postępów rozgrywki. Dodatkowo awansujemy na wyższy poziom przy każdym okrążeniu pionkiem planszy. W przeciwieństwie do klasycznych, opartych na rywalizacji planszówek, kluczem do sukcesu w DICETINY jest współpraca wszystkich graczy.

Werewolves Within
Werewolves Within

Towarzyskie 6 grudnia 2016

Gra towarzyska wykorzystująca zestawy do rzeczywistości wirtualnej. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Ubisoft Red Storm, założone przez znanego pisarza Toma Clancy’ego. Akcja Werewolves Within osadzona została w fikcyjnej średniowiecznej wiosce Gallowston, której mieszkańcy każdej nocy terroryzowani są przez grasującego w okolicy wilkołaka. Mechanika rozgrywki oparta została na zasadach popularnej gry towarzyskiej Mafia. Uczestnicy zabawy wcielają się w losowo przydzielone postacie, a celem zabawy jest wspólne ustalenie - dzięki dyskusji oraz dedukcji - komu przypadła rola wilkołaka. Ten zaś, aby uniknąć zdemaskowania, może kłamać, przekonywać innych graczy lub zawiązywać z nimi tajne układy. Mieszkańcy wioski mogą nabyć specjalne umiejętności, które ułatwiają wykrycie wilkołaka lub umożliwią sprzymierzenie się z nim i wyprowadzenie pozostałych w pole. Werewolves Within oferuje barwną, lekko kreskówkową oprawę graficzną, utrzymaną w klimacie średniowiecznego fantasy.