Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fantasy - Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce fantasy na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 4 Przed premierą 1
PC
Symulacje
fantasy
Czas
Crossroads Inn
Crossroads Inn

Symulacje 2019

Dzieło polskiego studia Kraken Unleashed Games, łączące elementy symulacji, RPG-a i strategii ekonomicznej. Głównym bohaterem Crossroads Inn jest Martyn – właściciel tytułowej karczmy, którego zadaniem jest przekształcenie jej w przybytek znany w całej krainie Delcrys.

Monster Prom
Monster Prom

Symulacje 27 kwietnia 2018

Symulator randkowy, w którym staramy się o względy jednego z sześciu uczniów szkoły Spooky High, próbując zdążyć przed tytułowym balem potworów. W trakcie zabawy w Monster Prom bierzemy udział w wielu często absurdalnych sytuacjach, a rezultat naszych poczynań zależy przede wszystkim od podejmowanych przez nas decyzji.

Long Live the Queen
Long Live the Queen

Symulacje 8 listopada 2013

Utrzymana w mangowej stylistyce casualowa symulacja życia z elementami cRPG oraz strategii. Gracz wciela się w rolę nastoletniej księżniczki, która po niespodziewanej śmierci matki musi przejąć władzę nad królestwem. Zadania nie ułatwiają dworskie intrygi oraz agresywni sąsiedzi. Gra wyprodukowana została przez studio Hanako Games.

Princess Maker Refine
Princess Maker Refine

Symulacje 17 lutego 2017

Oryginalna gra menadżerska, będąca zremasterowaną i rozszerzoną wersją tytułu z konsoli PlayStation 2. Pieczę nad produkcją sprawowało japońskie studio Gainax pod kontrolą Takami Akai'ego, czyli jednego z jego współzałożycieli. W Princess Maker Refine gracz wciela się w bohatera, który już pokonał władcę ciemności i uratował mieszkańców podbitego przez niego królestwa. Protagonista postanawia zapuścić korzenie i adoptować jedną z sierot, by nie tylko pomóc w odbudowie spustoszonego kraju, lecz także zadbać o przyszłość dziewczynki. Stoi zatem przed nami zadanie opieki nad przybraną córką i zapewnienia jej wykształcenia oraz umiejętności, jakie zadecydują o jej dorosłym życiu. Charakter i zdolności podopiecznej opisują wartości numeryczne i szereg statystyk, a jej harmonogram dnia oraz to, czego się nauczy, zależą wyłącznie od gracza. Po ośmiu latach (podzielonych na cztery pory roku, na które przypada kilkadziesiąt dni), kiedy dziewczyna osiąga pełnoletniość, poznajemy jedno z 74 zakończeń odpowiadających ścieżce kariery, na jaką się zdecyduje – to właśnie w tym momencie dochodzą do głosu jej zdolności i zdobyte doświadczenie. Mocną stronę opisywanej produkcji stanowi oprawa audiowizualna, znacznie poprawiona w stosunku do wydanego przed laty oryginału.

Holy Potatoes! What the Hell?!
Holy Potatoes! What the Hell?!

Symulacje 13 października 2017

Kolejna gra niezależnego zespołu Daylight Studios. Tym razem wcielamy się w kucharza, pracującego w… zaświatach zamieszkiwanych przez kartofle. Będziemy sortowali grzeszników i pozyskiwali z nich składniki do niesamowitych dań – wszystko, by zaspokoić głodnych bogów kartoflanego panteonu.