Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Samochodowe - Gry Strategiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce samochodowe na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 2 Przed premierą 2
PC
Strategiczne
samochodowe
Czas
Automation: The Car Company Tycoon Game
Automation: The Car Company Tycoon Game

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 12 marca 2015)

Przygotowana przez debiutujące studio Camshaft Software gra strategiczno-symulacyjna, w której wcielamy się w rolę właściciela korporacji produkującej samochody. Akcja Automation: The Car Company Tycoon Game rozgrywa się na przestrzeni lat 1946-2020, zaś zadaniem gracza jest rozwijanie firmy w taki sposób, aby stała się jednym z potentatów swojej branży. Rozgrywka oparta jest na dwóch zasadniczych filarach. Pierwszym z nich jest zarządzanie korporacją na gruncie ekonomicznym, co wymaga m.in. budowania nowych fabryk i rozwijania tych już posiadanych, a także dynamicznego dostosowywania się do zmieniającego się rynku i panujących na nim trendów. W przeciwieństwie do większości produkcji z gatunku popularnych tycoonów, w grze mamy jednak również możliwość projektowania od podstaw produkowanych przez nas pojazdów. Możemy więc decydować nie tylko o ich wyglądzie, wariantach kolorystycznych czy dostępnym wyposażeniu, ale także o całej masie detali i parametrów technicznych.

F1 Manager
F1 Manager

Strategiczne 10 lipca 2000

Gra sportowa, w które zostajemy managerem zespoły biorącego udział w zawodach Formuły 1. Musimy zorganizować swoją wyścigową stajnię na wzór najlepszych teamów i powalczyć o zwycięstwo w sezonie 2000. Zajmujemy się m.in. treningami, konstrukcją nowych bolidów i dbamy o finansową stronę przedsięwzięcia.

Dark Future: Blood Red States
Dark Future: Blood Red States

Strategiczne kwiecień 2019

Oryginalna taktyczna strategia turowa z uzbrojonymi samochodami w roli głównej, opracowana przez studio Auroch Digital. Tytuł stanowi adaptację planszówki Dark Future, wydanej w 1988 roku przez firmę Games Workshop. Gracze trafiają do postapokalitpycznego świata zniszczonego w wyniku globalnego kataklizmu, w którym o porządek dbają tak zwane Sanctioned Ops – dobrze uzbrojone oddziały patrolujące rozpadające się drogi i autostrady. Wcielając się w ich dowódców bierzemy udział w efektownych pościgach i uganiamy się za członkami przestępczych gangów. Rozgrywka w Dark Future: Blood Red States została oparta na nietypowym schemacie – zmagania toczą się bowiem w trybie turowym, a obie strony wydają rozkazy jednocześnie, by następnie biernie obserwować kilka sekund akcji w czasie rzeczywistym. Kluczem do sukcesu jest nie tylko reakcja na poczynania oponentów, lecz także przewidywanie ruchów adwersarzy oraz inicjowanie niebezpiecznych manewrów, jakie mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Racing Manager 2014
Racing Manager 2014

Strategiczne 6 grudnia 2013

Gra strategiczna, w której prowadzimy własny zespół wyścigowy. Do naszych zadań należy rozwój technologiczny teamu, prowadzenie karier kierowców i dbanie o dobrą atmosferę w zespole.