Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rzeczywistość wirtualna - Gry Strategiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce rzeczywistość wirtualna na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Po premierze 5 Przed premierą 2
PC
Strategiczne
rzeczywistość wirtualna
Czas
The Horus Heresy: Betrayal at Calth
The Horus Heresy: Betrayal at Calth

Strategiczne 2019 (wczesny dostęp od 27 lutego 2018)

The Horus Heresy: Betrayal at Calth jest taktyczną turową grą strategiczną, osadzoną w świecie Warhammera: 40 000. Pozwala graczom pokierować legionem Ultramarines oraz wyznawcami Chaosu, upadłymi Word Bearers. Ciekawostką jest tutaj możliwość obserwowania pola bitwy przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości.

Etherland
Etherland

Strategiczne 2020

Gra strategiczna, która przenosi nas do fantastycznego świata ogarniętego wojną. W trakcie rozgrywki pozyskujemy surowce, rozbudowujemy miasto, a także rekrutujemy armię, którą wystawiamy do walki z wojskami nieprzyjaciela. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Animal Force
Animal Force

Strategiczne 23 listopada 2018

Zabawna produkcja typu tower defense, w której bronimy Ziemi przed inwazją obcych, wykorzystując do tego celu zwierzaki obdarzone supermocami. Na Animal Force składa się kampania fabularna oraz lokalny tryb multiplayer.

Quar: Battle for Gate 18
Quar: Battle for Gate 18

Strategiczne 5 kwietnia 2016

Strategia turowa wykorzystująca urządzenia do rzeczywistości wirtualnej, stworzona przez studio Steel Wool Games, twórców Flyhunter Origins. Quar: Battle for Gate 18 jest osadzone w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez cywilizację humanoidalnych istot o nazwie Quar. Trwający od siedmiuset lat wewnętrzny konflikt o władzę ma szansę zakończyć się za sprawą krucjaty Alykindera, której celem jest podbój wszystkich terenów należących do Quar. Kampania fabularna składa się z kilkunastu zróżnicowanych misji, których punkt kulminacyjny stanowi bitwa o tytułowe miasto. Pomiędzy kolejnymi etapami gracz wraca do bazy, gdzie dba o zaplecze technologiczne zapewniające rozwój jednostek oraz o morale żołnierzy. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przejść do perspektywy pierwszej osoby i przechadzać się pomiędzy budynkami oraz podkomendnymi. Do naszej dyspozycji oddano osiemnaście jednostek, w tym piechotę uzbrojoną w karabiny, kawalerię czy opancerzone pojazdy. Realia Quar: Battle for Gate 18 oraz stylistyka gry przypominają alternatywną wersję I wojny światowej.

Skyworld
Skyworld

Strategiczne 17 października 2017

Zaprojektowana z myślą o VR turowa gra strategiczna studia Vertigo Games. W Skyworld przejmujemy po ojcu podupadłe królestwo, a naszym zadaniem jest takie zarządzanie nim, aby ponownie stało się one dla mieszkańców oazą spokoju i dobrobytu. Jako władca dziedziczymy królewskie berło o magicznej mocy i przy pomocy znanych nam zaklęć stopniowo wznosimy nowe budowle oraz zarządzamy podległą nam armią w taki sposób, aby pozbyć się nieprzyjaciół. Naszym celem nie jest jednak tylko przepędzenie panoszących się wiedźm i okiełznanie niepokornych smoków. Prócz tego musimy również zajmować się ekonomią królestwa, zarządzać podatkami oraz systematycznie ulepszać posiadane oddziały. Dzięki możliwościom gogli VR podczas zabawy możemy swobodnie oglądać wirtualny świat, obracając się wokół własnej osi.

Tethered
Tethered

Strategiczne 27 lutego 2017

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra strategiczna, będąca debiutancką produkcją studia Secret Sorcery. W grze Tethered wcielamy się w rolę duchowego przywódcy niewielkich stworzonek zwanych Peeps, mieszkających na podniebnym archipelagu. Podczas gdy w dzień stworki pracują i rozwijają swoje małe społeczeństwo, zbierając jedzenie i zapewniające energię duchową kryształy, nocą skupiają się głównie na obronie swojej osady przed atakującymi po zmroku ślimakami. Cała zabawa polega zaś na odpowiednim przygotowaniu swoich podwładnych na atak i przetrwanie nocy, a z nadejściem kolejnego świtu naprawić wszelkie uszkodzenia i przygotować się na nadejście kolejnej ofensywy. Mechanikę zabawy oparto na rozglądaniu się po terenie osady za pomocą gogli rzeczywistości wirtualnej, a następnie wydawaniu naszym podwładnym odpowiednich rozkazów. Na każdym z poziomów gry musimy zebrać odpowiednią liczbę kryształów, eliminując przeciwników oraz organizując zbiory i żniwa.

Ascension VR
Ascension VR

Strategiczne 1 sierpnia 2016

Oryginalna produkcja stworzona przede wszystkim z myślą o rozgrywce wieloosobowej, łącząca specyfikę karcianek z wirtualną rzeczywistością. Gracz w Ascension VR kontroluje trójwymiarowego awatara, wybranego spośród 52 postaci, którego obserwuje z perspektywy trzeciej osoby. Zabawa koncentruje się na budowaniu talii — w trakcie kolejnych batalii rozbudowujemy ją o nowe karty — oraz starciach z innymi graczami. Każda z kart posiada odmienne właściwości, a odpowiednie nimi żonglowanie stanowi element konieczny do zwycięstwa. Oprócz trybu multiplayer, na graczy czeka również wariant rozgrywki przeznaczony do samotnej zabawy. Kontrolę nad przeciwnikami przejmuje wówczas zaawansowana, sztuczna inteligencja. Wysokiej jakości oprawa graficzna pozwoliła twórcom na zaimplementowanie takich elementów, jak choćby synchronizacja ruchów warg awatara z kwestiami wypowiadanymi przez gracza. Tytuł trafił zarówno na urządzenia mobilne, jak i komputery osobiste, a do działania wymaga dedykowanych gogli wirtualnej rzeczywistości.