Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry Strategiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

PC
Strategiczne
hack'and'slash
Czas
Bladestorm: Nightmare
Bladestorm: Nightmare

Strategiczne 26 maja 2015

Rozszerzony remake konsolowej strategii Bladestorm: The Hundred Years’ War, która ukazała się w 2007 roku na konsolach siódmej generacji. Gra studia Omega Force przenosi nas ponownie w realia wojny stuletniej, jaka toczyła się w średniowiecznej Europie pomiędzy Anglią i Francją. Gracze wcielają się zaś w rolę najemników, walczących po stronie jednego z tych państw. Pod względem mechaniki gra stanowi połączenie epickiej strategii, przypominającej kolejne odsłony serii Total War, z typowo konsolowym slasherem. Sporo czasu w grze poświęcamy na planowanie przebiegu kolejnych potyczek oraz dowodzenie swymi wojskami w czasie bitwy. W każdym momencie rozgrywki możemy jednak przenieść się na plac boju i własnoręcznie przyczynić się do zwycięstwa bądź porażki swojej frakcji. W porównaniu z pierwowzorem, w grze pojawiła się zupełnie nowa kampania fabularna, a także liczne elementy fantasy, dzięki którym stawiamy czoła nie tylko wojskom przeciwnika, ale także baśniowym goblinom oraz smokom.