Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Przygodowe gry akcji - Gry RPG PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Po premierze 4 Przed premierą 4
PC
RPG
przygodowe gry akcji
Czas
Assassin's Creed Odyssey
Assassin's Creed Odyssey

RPG 5 października 2018 (wczesny dostęp od 2 października 2018)

Następna część bestsellerowej serii opowiadającej o konflikcie Asasynów i Templariuszy. Assassin's Creed Odyssey jest grą RPG akcji, która zabiera nas w podróż do antycznej Grecji.

Nier: Automata
Nier: Automata

RPG 17 marca 2017

Trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, stanowiąca pełnoprawną kontynuację ciepło przyjętej produkcji studia Cavia z 2010 roku. Za drugą część gry odpowiada inny producent, jakim jest znana m.in. z serii Bayonetta ekipa Platinum Games, jednak dyrektorem projektu był Taro Yoko, który pełnił tę samą rolę przy produkcji pierwowzoru. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w której Ziemia uległa zniszczeniu w wyniku wojny z zabójczymi maszynami. Kiedy ludzkość odnalazła swe bezpieczne schronienie na Księżycu, walką w ich imieniu zajęły się rozumne androidy, tzw. Yorha, które połączyły siły z androidami starszej generacji, stawiając czoła zbuntowanym maszynom. Protagonistami NieR Automata uczyniono zupełnie nową parę bohaterów, jednak podczas rozgrywki spotykamy również postaci z pierwszej części serii, a obie historie fabularne łączą się ze sobą. Pod względem mechaniki gra nie odbiega jednak od swego pierwowzoru, oferując atrakcyjne połączenie slashera z elementami magii oraz RPG.

Ghost of a Tale
Ghost of a Tale

RPG 13 marca 2018

Niezależna przygodówka akcji z domieszką RPG i skradanki, będąca autorskim projektem Lionela Gallata, który wcześniej współpracował jako animator ze studiami DreamWorks oraz Universal. W grze Ghost of a Tale wyruszamy w fantastyczną podróż po średniowiecznym świecie zamieszkanym przez zwierzęta. Podczas zabawy nie brakuje zarówno klasycznej eksploracji, gdy odkrywamy kolejne wskazówki oraz tajemnice wyspy, jak i przekradania się między przeciwnikami. Dodatkowym smaczkiem gry jest całe mnóstwo nawiązań do literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz kultowych gier wideo.

Eternity: The Last Unicorn
Eternity: The Last Unicorn

RPG 2019

Trójwymiarowa gra RPG akcji. Produkcja opowiada o losach młodej elfki Aurehen oraz potężnego wikinga Biora. Tytuł oferuje kampanię fabularną oraz tryb Areny, w którym mierzymy się z potężnymi wrogami.

Songbringer
Songbringer

RPG 1 września 2017

Opracowana przez jednoosobowe studio Wizard Fu Games gra RPG czerpiąca garściami z dorobku cyklu The Legend of Zelda. W Songbringer wcielamy się w rolę bohatera podróżującego po galaktyce statkiem kosmicznym w towarzystwie byłego programisty, który przed śmiercią przeniósł swoją świadomość do tzw. niebota. Kiedy w jednej z jaskiń protagoniści znajdują tajemniczy miecz i budzą starożytne zło, na ich barki spada obowiązek zapobieżenia wielkiej galaktycznej wojnie. Akcja gry prezentowana jest z lotu ptaka, a filary rozgrywki stanowią eksploracja zróżnicowanych lokacji, odkrywanie ich tajemnic oraz walka z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno pomniejsi adwersarze, jak i przerośnięci bossowie. Podczas rozgrywki nie zdobywamy jednak doświadczenia, a rozwój postaci wymaga eliminacji kolejnych przeciwników i kolekcjonowania starożytnych artefaktów. Pomocne przy tym okazują się zdolności naszego towarzysza, który potrafi skanować ciała wrogów i wyszukiwać cenne przedmioty.

Beast Quest
Beast Quest

RPG 13 marca 2018

Zręcznościowa gra RPG, opracowana przez firmę Miniclip w oparciu o serię młodzieżowych powieści fantasy pod tym samym tytułem. Gracze trafiają do krainy Avantia, a ich zadaniem jest pokrzyżowanie planów złowrogiemu czarnoksiężnikowi, który za pomocą magii wywołał potworną agresję u rozmaitych bestii, jakie zamieszkują świat gry. W Beast Quest akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a filar rozgrywki stanowi eksploracja rozległej mapy oraz walka z przeciwnikami. Starcia toczone są w czasie rzeczywistym – kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór momentu na aktywację ataku, parowania lub zablokowania ciosu wyprowadzonego przez oponenta. Na naszej drodze stają zarówno słabsi adwersarze, jak i przerośnięci bossowie. Heros, w którego się wcielamy, gromadzi w toku przygody punkty doświadczenia i awansuje na kolejne poziomy. Ponadto jego potencjał bojowy można zwiększyć, zaopatrując go w nowy ekwipunek lub ulepszając już posiadany.

Kynseed
Kynseed

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od grudzień 2018)

Przygotowana przez ekipę PixelCount Studios sandboksowa gra RPG, przenosząca graczy do fantastycznej krainy inspirowanej brytyjskim folklorem. Głównym bohaterem Kynseed jest rolnik, starający się przetrwać w świecie dynamicznie reagującym na jego poczynania; rozbudowana warstwa fabularna stanowi główny element napędzający rozgrywkę. Akcja gry prezentowana jest z kamery zawieszonej wysoko nad głową postaci, a podczas zabawy zajmujemy się eksploracją krainy, walczymy z mniej lub bardziej wymagającymi przeciwnikami, dbamy o relacje z kierowanymi przez AI postaciami niezależnymi, a także sadzimy rośliny i zbieramy plony, zarządzając sferą finansową naszej rolniczej działalności. Nie bez wpływu na przebieg rozgrywki są też zmieniające się pory roku, jak również choroby i starzenie się wszystkich żywych istot. Całość okraszona została dwuwymiarową szatą graficzną, łączącą pixelartową stylistykę z nowoczesnymi efektami wizualnymi.

Cryamore
Cryamore

RPG 2019

Przygodowa gra akcji z elementami RPG-a, opracowana przez studio NostalgiCO. Gracz trafia na wyspy Noka, których mieszkańcy przez całe stulecia opierali rozwój cywilizacji na silnikach parowych. Sytuacja uległa zmianie po odkryciu tytułowego minerału oferującego nie tylko większy potencjał energetyczny, lecz także możliwość wpływania na cechy żywych istot. Jego wykorzystanie na szeroką skalę zaburzyło równowagę świata i sprowadziło na wyspy potwory pożerające zasoby naturalne – sytuacji próbuje zaradzić główna bohaterka, czyli młoda badaczka imieniem Esmyrelda Maximus; jej zadaniem jest odnalezienie alternatywnych źródeł pozyskiwania cennego surowca. Rozgrywka w Cryamore opiera się na eksploracji, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych, a także na walce z przeciwnikami. Starcia mają zręcznościowy charakter, a w ich trakcie robimy użytek zarówno z tradycyjnego uzbrojenia, jak i z umiejętności magicznych. Warto nadmienić, że bez wpływu na przebieg rozgrywki nie pozostaje zmienny cykl dnia i nocy – przykładowo, rzadkie potwory pojawiają się wyłącznie w określonych godzinach. Na uwagę zasługuje przyjemna dla oka oprawa graficzna, inspirowana japońskimi produkcjami tego typu, na czele z klasykami pokroju Secret of Mana oraz wczesnych odsłon cyklu The Legend of Zelda.