Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sandbox - Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce sandbox na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

PC
Logiczne
sandbox
Czas
Infinifactory
Infinifactory

Logiczne 30 czerwca 2015

Nietypowa gra logiczna opracowana przez niezależne studio Zachtronics, które wcześniej stworzyło m.in. Ironclad Tactics oraz SpaceChem. Mechanika Infinifactory stanowi rozwinięcie pomysłów zawartych w SpaceChem, choć tym razem całość przedstawiona została w perspektywie pierwszoosobowej oraz w pełnym 3D. W grze wcielamy się w pracownika nietypowej fabryki, zarządzanej przez obcą rasę z kosmosu. Naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych przedmiotów z części przesuwających się po taśmie montażowej. W tym celu nasze dzieło możemy popychać, przemieszczać, obracać oraz łączyć z innymi elementami. W razie potrzeby da się też stemplować bądź niszczyć określone przedmioty. Przy tym wszystkim należy zachować wzmożoną ostrożność, gdyż wszelkie nieprzemyślane działania mogą skończyć się śmiercią. Poza kampanią, autorzy udostępnili też tryb sandboksowy, w którym nie mamy narzuconych odgórnych celów, więc możemy wytwarzać rozmaite przedmioty wedle własnego upodobania. Swoimi dziełami da się następnie dzielić z innymi graczami.

Patterns
Patterns

Logiczne prace wstrzymane

Patterns to opracowana przez zespół Linden Research sandboksowa produkcja MMO, która umożliwia graczom wykreowanie prywatnego wirtualnego świata podlegającego realistycznym prawom fizycznym. Zabawa polega głównie na tworzeniu własnych obiektów z uproszczonych brył, a następnie dzielenie się nimi z innymi użytkownikami.