Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Bazy kosmiczne - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce bazy kosmiczne na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne2
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje2
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Stationeers
Stationeers

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Osadzony na stacji kosmicznej symulator z elementami survivalu, opracowany przez studio RocketWerkz pod wodzą Deana Halla – twórcy oryginalnego DayZ. W produkcji, nad którą pracował zaledwie sześcioosobowy zespół deweloperski, wcielamy się w rolę zarządcy nowoczesnej stacji kosmicznej, a do naszych zadań należy nie tylko konstruowanie i dołączanie jej kolejnych modułów, ale także nadzorowanie systemów odpowiedzialnych za podtrzymywanie życia (np. produkcji żywności czy wytwarzania zdatnej do oddychania atmosfery). W Stationeers możemy z powodzeniem bawić się w pojedynkę, jednak gra rozwija skrzydła dopiero w kooperacyjnym trybie wieloosobowym, pozwalającym na podzielenie obowiązków pomiędzy poszczególnych graczy. Całość odznacza się barwną, lecz oryginalną oprawą graficzną, zrealizowaną w stylistyce przypominającej popularnego Minecrafta.

Stable Orbit
Stable Orbit

Symulacje 27 września 2017

Gra należąca do popularnego gatunku symulatorów, która stawia gracza przed wymagającym zadaniem, jakim jest zbudowanie i odpowiednie zarządzanie stacją kosmiczną. Stable Orbit jest debiutanckim projektem jednoosobowego studia Codalyn, założonego przez Jima Offermana. Twórca gry wcześniej pracował jako główny projektant pecetowych wersji takich hitów, jak Tomb Raider czy Deus Ex: Bunt Ludzkości. Stable Orbit przenosi nas w przestrzeń kosmiczną, a konkretnie na orbitę ziemską, pięć lat po zdeorbitowaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zadaniem gracza jest zbudowanie od podstaw nowej bazy, a następnie jej stopniowe rozbudowywanie oraz zarządzanie wszelkimi aspektami jej funkcjonowania. Dzięki sporej wiedzy producenta na temat działania tego typu struktur, produkcja może pochwalić się dużym realizmem i dbałością o detale oraz wiernym odtworzeniem unikalnych wyzwań, z jakimi muszą borykać się astronauci w przestrzeni kosmicznej.

Genesis Alpha One
Genesis Alpha One

Akcji styczeń 2019

Genesis Alpha One to opracowana z myślą o pecetach przygodowa gra akcji z widokiem pierwszoosobowym, w której wcielamy się w kapitana statku kosmicznego szukającego nowego domu dla ludzkości. Eksploracja i walka odbywają się niczym w produkcjach FPS, ale do tego dochodzą elementy strategiczne, takie jak zarządzanie załogą oraz rozbudowywanie statku.

Hades 9
Hades 9

Strategiczne 2019

MMORTS, w którym gracze przejmują kontrolę nad flotyllą statków kosmicznych i przemierzają Drogę Mleczną w poszukiwaniu cennych surowców oraz pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych. Jak przystało na reprezentanta gatunku, w Hades 9 nie brakuje bitew toczonych w przestrzeni międzygwiezdnej, w których równie ważne, co potencjał bojowy poszczególnych jednostek, jest obranie odpowiedniej taktyki.

Ascendancy
Ascendancy

Strategiczne 1 stycznia 1995

Strategia turowa typu 4X, w której gracze stają na czele jednej z dwudziestu jeden inteligentnych ras i prowadzą ją do zwycięstwa, stopniowo przejmując kontrolę nad gromadą gwiazd. W trakcie rozgrywki należy nie tylko dbać o rozwój poszczególnych kolonii i dobrobyt ich mieszkańców, lecz także utrzymywać stosunki dyplomatyczne z innymi gatunkami, zawierając z nimi sojusze, wymieniając przydatne informacje czy też wypowiadając wojnę.