Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Naruto - Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Naruto na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

NDS
Naruto
Czas
Akcji3
Zręcznościowe
Bijatyki4 RPG2
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3
Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3

Bijatyki 29 kwietnia 2009

Naruto Shippuden: Ninja Destiny 3 to trzecia odsłona serii Ninja Destiny - bijatyk rozgrywających się w uniwersum znanym z mangi i anime Naruto autorstwa Masashiego Kishimoto. Gracze wcielają się w jedną z 28 grywalnych postaci (m.in. Naruto, Sasuke, Sakura, Gaara, Kakashi czy Rock Lee) i toczą widowiskowe pojedynki, korzystając z gamy ciosów, kopnięć, broni i nadnaturalnych mocy.

Naruto: Path of the Ninja 2
Naruto: Path of the Ninja 2

RPG 14 października 2008

Kontynuacja wydanej na platformach przenośnych serii gier jRPG z elementami bijatyki, znanej w rodzimej Japonii pod nazwą Naruto RPG. Opracowana przez studio Tomy produkcja nawiązuje do popularnego cyklu mangi i anime Masashiego Kishimoto i pozwala graczom poznać dalsze przygody młodego adepta sztuk walki, Naruto Uzumakiego. W Path of the Ninja 2 pojawia się znacznie więcej, bo ok. 30 grywalnych bohaterów, z których formujemy drużynę, przemierzającą wirtualny świat i walczącą z napotkanymi oponentami. Kontynuacja wyróżnia się m.in. za sprawą poprawionego oraz bardziej intuicyjnego systemu walki i zarządzania drużyną, a także nowych, zabójczych combosów, z których część zaprojektowana została pod kątem wykorzystania dotykowego ekranu konsolki Nintendo DS. W przeciwieństwie do części pierwszej, tym razem nie zapomniano też o sympatykach zabawy wieloosobowej, której uczestnicy przystępują do bezpośrednich starć, mających wyłonić mistrza sztuk walki.

Naruto: Path of the Ninja
Naruto: Path of the Ninja

RPG 23 października 2007

Należąca do popularnego cyklu Naruto gra jRPG z typowym dla bijatyk, zręcznościowym stylem walki, opracowana przez studio Tomy z myślą o posiadaczach handheldów firmy Nintendo. Podobnie jak poprzedniczki z dużych platform sprzętowych, produkcja powstała na kanwie popularnej mangi i anime autorstwa Masashiego Kishimoto i opowiada o przygodach tytułowego adepta sztuki ninjutsu. W grze Naruto: Path of the Ninja znalazło się sześć postaci, opisanych indywidualnymi statystykami i odznaczających się typowym dla siebie stylem walki oraz unikalnymi umiejętnościami, które w miarę postępów w grze możemy rozwijać (a także odblokowywać nowe). Wirtualni bohaterowie przemierzają rozległy świat, rozmawiając z napotkanymi postaciami niezależnymi i stając w szranki z rozmaitymi oponentami. Pod koniec każdego etapu czekają też na nich potężni bossowie, których pokonanie wymaga odnalezienia słabych punktów i zaatakowania go z odpowiednią mocą.

Naruto Shippuden: Naruto vs. Sasuke
Naruto Shippuden: Naruto vs. Sasuke

Akcji 16 listopada 2010

Kontynuacja serii Naruto Shippuden: Ninja Council, zapoczątkowanej przez studio Tomy jeszcze na przenośnych konsolkach Game Boy Advance. W grze wcielamy się po raz kolejny w postać tytułowego wojownika, biorąc udział w niekończącej się rywalizacji z jego przyjacielem Sasuke, rozgrywającej się w świecie pełnym intryg i tajemnic. Mechanika gry Naruto vs. Sasuke nie odbiega zanadto od rozwiązań znanych z poprzednich odsłon cyklu. Mamy więc do czynienia z dwuwymiarową chodzoną bijatyką, w której gracz przejmuje kontrolę nad trzyosobową drużyną wojowników i przemierzając kolejne krainy, bierze udział w starciach z różnorakimi przeciwnikami oraz potężnymi bossami. Kluczem do sukcesu w grze jest zaś tradycyjnie umiejętność właściwego dobrania członków naszej ekipy, dysponujących odmienną paletą ataków i umiejętności specjalnych. Tryb dla pojedynczego gracza uzupełnia opcja rozgrywki wieloosobowej w wariancie Battle Mode bądź kooperacyjnym Boss Rush Mode.

Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2
Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2

Bijatyki 24 kwietnia 2008

Kontynuacja wydanej wyłącznie na konsolkach Nintendo DS trójwymiarowej bijatyki, osadzonej w uniwersum popularnej mangi i anime Masashiego Kishimoto. Fabuła gry Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2 bazuje na drugiej serii komiksowego i telewizyjnego pierwowzoru i rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części cyklu. Główny bohater jest już nastoletnim chłopcem i podejmuje się znacznie bardziej odpowiedzialnych zadań, takich jak uratowanie porwanego Gaary czy ocalenie jednego z przyjaciół - Sasuke. Oprócz trybu fabularnego, w grze nie zabrakło jednak oczywiście klasycznych pojedynków jeden na jednego, w których do dyspozycji graczy oddano 32 grywalne postaci, a zakres ich ataków i umiejętności został znacznie poszerzony, uwzględniając przeskok fabuły o kilka lat do przodu. Tradycyjnie dla serii, walki są tu niezwykle dynamiczne, zaś kluczem do sukcesu jest dobre poznanie poszczególnych postaci i umiejętne wykorzystanie słabych stron oponentów.

Naruto Shippuden: Ninja Council 4
Naruto Shippuden: Ninja Council 4

Akcji 2 czerwca 2009

Kolejna odsłona popularnej serii gier na motywach mangi i anime Naruto, tworzonej przez studio Tomy z myślą o przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Ninja Council 4 stanowi adaptację Naruto Shippuden, więc akcja rozpoczyna się 2,5 roku po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Główny bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi wyrusza na ratunek Gaarze, który został porwany przez członków organizacji Akatsuki. Pod względem mechaniki, produkcja pod wieloma względami przypomina poprzednie części cyklu, tak więc mamy tu ponownie do czynienia z tzw. chodzoną bijatyką, w której sterujemy trzyosobową drużyną bohaterów o odmiennych umiejętnościach, a ich dobór stanowi klucz do sukcesu w kolejnych misjach. Do dyspozycji graczy oddano w sumie 17 grywalnych wojowników, którzy dostępni są zarówno w jednoosobowym trybie fabularnym, jak i multiplayerowym Battle Mode dla max. 4 graczy.

Naruto: Ninja Council 3
Naruto: Ninja Council 3

Akcji 22 maja 2007

Trzecia część chodzonej bijatyki studia Tomy, powstałej w oparciu o kultową mangę autorstwa Masashiego Kishimoto. W grze Naruto: Ninja Council 3 możemy przejąć kontrolę nad jednym z ponad 20 bohaterów, na czele z tytułowym Naruto Uzumakim.

Naruto Shippuden: Shinobi Rumble
Naruto Shippuden: Shinobi Rumble

Bijatyki 22 kwietnia 2010

Przeznaczona dla użytkowników przenośnej konsolki Nintendo DS dwuwymiarowa bijatyka, będąca kontynuacją zapoczątkowanej na handheldach Game Boy Advance serii Ninja Council. W grze możemy przejąć kontrolę nad jedną z 16 grywalnych postaci, znanych z mangi i anime Masashiego Kishimoto, dysponujących własnym zestawem ataków oraz umiejętności specjalnych. Sedno rozgrywki w Naruto Shippuden: Shinobi Rumble stanowi przeznaczony dla jednego gracza tryb Story Mode, w którym poznajemy dalsze przygody tytułowego bohatera (po walce z Hidanem i Kakuzu) oraz pomagamy Sasuke w formowaniu jego oddziału ninja. W trybach Personal Battles (seria walk) i Special Missions (wyzwania) gracze mają możliwość odblokowania dodatkowych postaci oraz ciosów specjalnych. Całość uzupełnia zaś typowy dla bijatyk tryb Versus, w którym możemy zmierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i przeciwnikami sterowanymi przez innych graczy, a w jednej potyczce uczestniczyć może maksymalnie czterech wojowników.

Naruto: Ninja Destiny
Naruto: Ninja Destiny

Bijatyki 15 lutego 2008

Dynamiczna bijatyka studia Tomy, będąca kolejną próbą przeniesienia uniwersum popularnej serii anime Naruto na ekrany przenośnej konsolki Nintendo DS. Fabuła Naruto: Ninja Destiny w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi do 140 odcinka telewizyjnego serialu. Do pokonania mamy zaś osiem głównych etapów, choć oprócz trybu fabularnego produkcja oferuje także klasyczne pojedynki jeden na jednego oraz wariant multiplayer za pomocą łącza bezprzewodowego. Do dyspozycji graczy oddano 16 grywalnych postaci, których wybór odgrywa istotną rolę, jako że każda ma unikalne ataki oraz umiejętności specjalne. W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z serii Naruto, wydanych na handheldzie Nintendo, opisywana produkcja jest pierwszą wykorzystującą trójwymiarowe otoczenie. W porównaniu z poprzedniczkami, poprawiono animację ruchów, dodano wiele nieznanych dotąd ciosów i wprowadzono unikalny system power-upów, aktywowanych ikonami widocznymi na dolnym ekranie konsolki.