Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Karciane MMO

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO o tematyce karciane ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

MMO
karciane
Czas
PC
PC Windows12WWW9
PlayStation
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android5Apple iOS5
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Hearthstone
Hearthstone

Logiczne 11 marca 2014

Karciana gra logiczna osadzona w fantastycznym świecie Azeroth, znanym z cyklu Warcraft. Tytuł wyprodukowany został przez firmę Blizzard Entertainment, a źródłem inspiracji dla deweloperów stała się m.in. kultowa, kolekcjonerska gra karciana Magic: The Gathering. Hearthstone: Heroes of Warcraft pozwala graczom wybrać jedną z dziewięciu dostępnych klas postaci, a następnie skonstruować własną talię kart, z pomocą której toczyć można pojedynki z komputerową sztuczną inteligencją (treningi) lub żywymi przeciwnikami (pojedynki, turnieje). Mechanika rozgrywki bazuje na łatwych do opanowania zasadach, a odniesione zwycięstwa pozwalają wzbogacić posiadaną talię o nowe karty. Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami, co oznacza, że choć w Hearthstone: Heroes of Warcraft zagrać można za darmo, to niektóre elementy wymagają uiszczenia opłaty.

PCANDiOS

Might & Magic: Duel of Champions
Might & Magic: Duel of Champions

Logiczne 18 grudnia 2012

Sieciowa gra karciana, której akcję osadzono w popularnym uniwersum fantasy znanym z serii gier cRPG i strategii turowych spod znaku Might & Magic. Produkcja studia Ubisoft Montreal koncentruje się na wieloosobowych pojedynkach graczy toczonych za pomocą przygotowanych wcześniej talii kart symbolizujących różne rodzaje wojsk oraz zaklęć bojowych. Na czele każdej armii stoi bohater, od którego umiejętności zależy, jakie jednostki i czary będziemy mogli wykorzystać podczas potyczki. Poszczególne bitwy toczą się na złożonej z 16 pól planszy, na którą gracze wykładają swe karty, a celem rozgrywki jest pozbawienie przeciwnika wszystkich punktów życia. Każda wygrana potyczka to cenne doświadczenie i waluta, dzięki której w specjalnym sklepie zakupimy do swej talii nowe karty. Tytuł pozwala na cross-platformową zabawę posiadaczy komputerów PC oraz urządzeń przenośnych i zgodnie z najnowszymi trendami oferuje bogaty wachlarz dostępnych opcji społecznościowych.

PC

Duelyst
Duelyst

Strategiczne 27 kwietnia 2016

Ukierunkowana na rozgrywkę w trybie multiplayer turowa strategia bitewna, opracowana przez studio Counterplay Games pod wodzą doświadczonego Keitha Lee. Fabuła Duelyst osadzona została w świecie fantasy, będącym kombinacją różnych wpływów, mitologii oraz oryginalnych koncepcji deweloperów. Osią rozgrywki jest zaś wielka wojna pomiędzy pięcioma mocarstwami, w której środek wrzuceni zostają gracze, opowiadając się po jednej ze stron konfliktu. Zabawa polega na toczeniu kolejnych turowych potyczek, podczas których obejmujemy dowództwo nad niewielkim oddziałem, zrekrutowanym z ponad 300 postaci o unikalnych umiejętnościach. Walki toczą się na pokrytych kwadratową siatką mapach, a do sukcesu niezbędny jest odpowiedni zmysł taktyczny oraz umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika i wykorzystania zdolności naszych wojowników. Potyczki urozmaica zaś szeroki wachlarz magicznych artefaktów oraz rozbudowany system zaklęć. Całość odznacza się barwną oprawą graficzną utrzymaną w stylu retro.

PCPS4XONEANDiOSWWW

Magic: The Gathering Online
Magic: The Gathering Online

Logiczne 24 czerwca 2002

Magic: The Gathering Online to przeznaczona do rozgrywki sieciowej gra strategiczna, stanowiąca adaptację popularnej karcianki. Deweloperzy ze studia Leaping Lizard pozostali wierni zasadom oryginału. Gracze kolekcjonują więc karty (identyczne z tymi, jakie znaleźć można w zestawach M:tG sprzedawanymi w sklepach), z których budować mogą własne talie niezbędne do rozgrywania pojedynków z rywalami.

PC

Hearthstone: Klątwa Naxxramas
Hearthstone: Klątwa Naxxramas

Logiczne 23 lipca 2014

Pierwszy dodatek DLC o gry Hearthstone: Heroes of Warcraft, wzbogacający sieciową karciankę studia Blizzard o rozbudowaną kampanię fabularną, przeznaczoną do rozgrywki jednoosobowej. Akcja gry toczy się na przygotowanej specjalnie interaktywnej planszy, a jej fabuła przenosi nas do tytułowej nekropolii Naxxramas, znanej z gry World of Warcraft. Przemierzając pięć rewirów miasta, stajemy do rywalizacji z całkiem nowymi bossami, takimi jak pajęczyca Maexxna czy nieumarłe monstrum zwane Ohydziarzem. W pokonaniu dysponujących potężnymi zdolnościami specjalnymi antagonistów pomaga nam zestaw zupełnie nowych kart, reprezentujący m.in. niedostępne wcześniej umiejętności. Co warto zauważyć, zdobyte podczas kampanii karty będziemy mogli wykorzystać także w potyczkach sieciowych na Arenie. Dla najlepszych graczy przewidziano także specjalny tryb heroiczny, oferujący znacznie większe wyzwanie oraz nagrodę w postaci nowego rewersu kart do kolekcji.

PCANDiOS

World of Tanks Generals
World of Tanks Generals

Logiczne 26 listopada 2015

Mobilno-przeglądarkowy spin-off niezwykle popularnego MMO World of Tanks, łączący elementy gry strategicznej i karcianki. W produkcji studia Wargaming głównym zadaniem graczy jest zniszczenie kwatery głównej przeciwnika przy pomocy własnych oddziałów, reprezentujących jedną z czterech stron konfliktu: USA, ZSRR, Francję oraz Niemcy. Potyczki realizowane są poprzez wykładanie kart symbolizujących poszczególne formacje wojskowe z własnoręcznie skomponowanej talii, liczącej sobie na wstępie ponad 200 kart. Każda z nich posiada oczywiście swoje zalety i wady, które w toku rozgrywki mogą być dodatkowo modyfikowane poprzez rozwijanie nowych technologii i wykorzystywanie kart specjalnych, pozwalających na zwiększenie zdolności ofensywnych i defensywnych. W odróżnieniu od gry macierzystej, World of Tanks Generals pozwala ponadto na dowodzenie nie tylko tytułowymi czołgami, ale także innymi rodzajami jednostek, jakie można było spotkać na frontach II wojny światowej.

ANDiOSWWW

Battle Realms Legends
Battle Realms Legends

Strategiczne prace wstrzymane

Dystrybuowana w formule free-to-play kolekcjonerska gra karciana, osadzona w uniwersum popularnego RTS-a Battle Realms z 2001 roku. Rozgrywka łączy strategiczne cechy oryginału z elementami gier karcianych i fabularnych, a do dyspozycji graczy oddano dwie niezależne kampanie oraz pełnoprawny multiplayer, pozwalający na sieciową rywalizację w trybie PvP.

PC

The Lord of the Rings: Legends
The Lord of the Rings: Legends

RPG 15 października 2014

Powstała na licencji filmowej trylogii Władca Pierścieni produkcja firmy Kabam, łącząca elementy RPG, strategii i kolekcjonerskich gier karcianych. W grze tworzymy 4-osobową drużynę, złożoną ze znanych tolkienowskich postaci i uczestniczymy w kolejnych potyczkach z komputerową AI, lub żywymi przeciwnikami na arenach PvP.

ANDiOS

Prominence Poker
Prominence Poker

Towarzyskie 16 sierpnia 2016

Karcianka stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Akcja Prominence Poker toczy się w fikcyjnym mieście Prominence, natomiast gracze wcielają się w role turystów, których zadaniem jest przekonanie miejscowych hazardzistów o swoich pokerowych umiejętnościach. Cel stanowi bowiem dołączenie do jednego z czterech przestępczych ugrupowań i zdetronizowanie jego przywódcy. Do dyspozycji graczy w Prominence Poker oddano szeroki wachlarz możliwości personalizacji bohatera, co tyczy się choćby wyboru stroju lub tatuaży. Poszczególne gangi bowiem różnią się od siebie nie tylko aparycją zawodników, lecz także ulubionymi miejscówkami, w jakich toczą pojedynki. Rozgrywka opiera się na zasadach Texas Hold'em w wariancie No Limit, zatem wysokość stawki i liczba podbić w trakcie rundy nie są limitowane. Na graczy czekają tutaj rozmaite wyzwania o zróżnicowanym stopniu trudności, a także nagrodach przyznawanych za zwycięstwo. Prowadzona przez gracza postać zdobywa doświadczenie i awansuje na kolejne poziomy. Prominence Poker dystrybuowane jest w modelu free-to-play, a oprócz trybu multiplayer zaimplementowano tutaj również wariant rozgrywki stworzony z myślą o samotnikach; w tym przypadku kontrolę nad oponentami przejmuje sztuczna inteligencja.

PCPS4XONE

Spellweaver
Spellweaver

Logiczne 1 lutego 2016

Przygotowana przez niezależne bułgarskie studio Dream Reactor klasyczna gra karciana w realiach fantasy, w której naprzeciw siebie stają siły Dobra i Zła, podzielone na sześć zróżnicowanych frakcji. Każdy z reprezentujących je bohaterów przynależy do jednego z sześciu odmiennych stylów rozgrywki, takich jak ład, mądrość, natura, korupcja, panowanie i wściekłość. Każdy posiada też swoją unikalną zdolność, a podczas rozgrywki uczy się kolejnych, korzystając ze specjalnych kapliczek. W Spellweaver TCG rozgrywka toczy się w klasycznym systemie turowym, lecz w trakcie ruchu przeciwnika możemy korzystać z niektórych czarów oraz rozmaitych bitewnych forteli. Całość oferuje sporą głębię taktyczną, kładąc szczególny nacisk na aspekt strategiczny. Grę zaprojektowano z myślą rozgrywce wieloosobowej, gdzie możemy brać udział w rozmaitych turniejach i stopniowo wspinać się w sieciowych rankingach. Dla samotników twórcy przygotowali również rozbudowaną kampanię single player.

PC

Hearthstone: Gobliny vs Gnomy
Hearthstone: Gobliny vs Gnomy

Logiczne 8 grudnia 2014

Drugie oficjalne rozszerzenie do osadzonej w uniwersum cyklu Warcraft sieciowej gry karcianej, wydanej wiosną 2014 roku przez firmę Blizzard. W odróżnieniu od pierwszego DLC, które koncentrowało się na warstwie fabularnej, kolejny dodatek wprowadza przede wszystkim zupełnie nowe zestawy kart, związane tematycznie z odwieczną rywalizacją dwóch tytułowych ras - goblinów i gnomów. Zestaw obejmuje 120 kart przedstawiających rozmaite szalone wynalazki oraz jednostki, związane z obiema zwalczającymi się frakcjami. Nowość stanowi także nieobecny wcześniej typ stronnika, czyli mechy, które pojawiają się zarówno w wersji neutralnej, jak i dedykowanej konkretnym klasom postaci. Dostępne w ramach dodatku karty można nabyć za wirtualną lub realną walutę za pośrednictwem wewnętrznego sklepu gry. Zostały one udostępnione dla wszystkich graczy na Arenie, niezależnie od tego, czy posiadają je w swej kolekcji.

PCANDiOS

Card Monsters
Card Monsters

Towarzyskie 30 marca 2012

Card Monsters to prosta kolekcjonerska gra karciana skierowana do młodszego odbiorcy. Za produkcję odpowiada EdgeBee Studios, które specjalizuje się w grach przeznaczonych na przeglądarki (między innymi Swords and Potions, Critter Forge).

WWW

Kingdoms CCG
Kingdoms CCG

Logiczne 8 maja 2012

Kingdoms CCG to kolekcjonerska gra karciana przeznaczona do rozgrywek w sieci Internet. Gra pozwala nam spróbować swych sił w potyczkach z innymi graczami, a także w starciach ze sztuczną inteligencją w kampanii osadzonej w klimatach fantasy.

WWW

Conquest of Champions
Conquest of Champions

Strategiczne prace wstrzymane

Sieciowa strategia fantasy studia Kihon Games, łącząca elementy turowej gry bitewnej z kolekcjonerską karcianką. Akcja Conquest of Champions osadzona została w typowym uniwersum fantasy, a zadaniem gracza jest tu kolekcjonowanie kart i tworzenie z nich własnych talii, a następnie wykorzystywanie ich do walki z innymi użytkownikami. Podczas każdej bitwy musimy wyeliminować bohatera strony przeciwnej oraz zniszczyć należące doń ołtarze, dbając równocześnie o to, aby rywal nie uczynił nam tego samego. Rozgrywka koncentruje się na zagrywaniu kolejnych kart, pozwalających na aktywację różnorodnych efektów, rzucanie czarów czy przywoływanie bohaterów. Opisywana produkcja oferuje grubo ponad sto kart oraz herosów (podzielonych na trzy frakcje), którzy w trakcie zabawy nabywają punkty doświadczenia, pozwalające na ich ustawiczny rozwój. Całość uzupełnia rozbudowany system rzemiosła oraz opcja łączenia duplikatów kart celem otrzymania ich mocniejszych wersji.

PCWWW

Eredan iTCG
Eredan iTCG

Logiczne 4 grudnia 2009

Eredan iTCG to przeglądarkowa gra karciana osadzona w fantastycznej krainie Eredan. Za tytuł odpowiada francuskie studio Feerik znane z takich produkcji jak Mafia Rox. W grze istotną rolę odgrywają mikrotransakcje wykorzystujące prawdziwą walutę.

WWW

War Metal: Tyrant
War Metal: Tyrant

Logiczne 19 października 2010

Stworzona przez Synapse Games przeglądarkowa gra karciana. War Metal: Tyrant osadzone jest w ogarniętej wyniszczającą wojną przyszłości, w której obejmujemy dowodzenie wojskami jednej z pięciu frakcji. Warto zaznaczyć, że dodatkowa waluta wykorzystywana w grze wymaga płacenia prawdziwymi pieniędzmi.

WWW

Legacy of Heroes
Legacy of Heroes

Logiczne 2 lipca 2012

Legacy of Heroes to darmowa kolekcjonerska gra karciana rozgrywająca się w komiksowym świecie pełnym superbohaterów toczących nieustanną walkę z nikczemnymi złoczyńcami o nadprzyrodzonych zdolnościach. Tę utrzymaną w komiksowym klimacie produkcję stworzyło studio 5th Planet Games specjalizujące się w produkcjach przeznaczonych do gry za pośrednictwem przeglądarek internetowych.

WWW

Hidden Dimensions: Spectrum
Hidden Dimensions: Spectrum

Logiczne 17 września 2011

Hidden Dimensions : Spectrum to osadzona w realiach sci-fi przeglądarkowa gra karciana. W grze dowodzimy statkiem kosmicznym, z pokładu którego dowodzimy naszymi siłami. Gra stanowi kontynuację Hidden Dimensions, czyli poprzedniej produkcji NULLL Games.

WWW