Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Filmy MMO

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO o tematyce filmy ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

MMO
filmy
Czas
PC
PC Windows8WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android2Apple iOS2
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Star Wars: The Old Republic
Star Wars: The Old Republic

RPG 20 grudnia 2011

Gra MMORPG osadzona w popularnym uniwersum Gwiezdnych Wojen i będąca duchową kontynuacją serii Knights of the Old Republic, przeniesioną na grunt MMO. Za jej powstanie odpowiada doświadczone studio BioWare, znane z tak kultowych gier, jak Baldur’s Gate, Dragon Age czy Mass Effect. W grze możemy opowiedzieć się zarówno po jasnej jak i ciemnej stronie mocy, kreując bohatera należącego do jednej z ośmiu typowych dla uniwersum lub zupełnie nowych klas. Rozgrywka sprowadza się eksploracji, walki i rozwijania własnych umiejętności, choć spory nacisk położono także na warstwę fabularną, opowiedzianą w charakterystycznym dla BioWare stylu. W zabawie uczestniczyć możemy w pojedynkę, choć sednem rozgrywki jest gra ze znajomymi. Łącząc się w drużyny, możemy wykonywać zarówno kolejne misje fabularne, jak i rywalizować z innymi graczami w jednym z trybów PvP. Do zwiedzenia mamy ogromną ilość znanych oraz całkiem nowych światów, odtworzonych z dużym rozmachem w lekko komiksowej stylistyce.

PC

Star Trek Online
Star Trek Online

RPG 2 lutego 2010

Star Trek Online to wyprodukowana przez studio Cryptic gra MMO w popularnym uniwersum science-fiction. Akcja gry osadzona została w roku 2409. Gracze wcielają się w dowódcę statku kosmicznego, a ich głównym zajęciem jest eksplorowanie odległych zakątków galaktyki, wypełnianie rozmaitych misji, walka z wrogimi jednostkami i handel. Fani serialu Star Trek znajdą w grze wiele nawiązań do wydarzeń znanych ze srebrnego ekranu.

PCPS4XONE

Star Wars Galaxies: An Empire Divided
Star Wars Galaxies: An Empire Divided

RPG 26 czerwca 2003

Seria filmów Star Wars (Gwiezdne Wojny) to absolutny klasyk w historii kina S-F. Star Wars Galaxies jest bezpośrednim, w pełni licencjonowanym przeniesieniem realiów filmu do Internetowego świata gry z gatunku MMOcRPG.

PC

The Lord of the Rings: Legends
The Lord of the Rings: Legends

RPG 15 października 2014

Powstała na licencji filmowej trylogii Władca Pierścieni produkcja firmy Kabam, łącząca elementy RPG, strategii i kolekcjonerskich gier karcianych. W grze tworzymy 4-osobową drużynę, złożoną ze znanych tolkienowskich postaci i uczestniczymy w kolejnych potyczkach z komputerową AI, lub żywymi przeciwnikami na arenach PvP.

ANDiOS

Star Trek Timelines
Star Trek Timelines

Strategiczne 14 stycznia 2016

Opracowana przez studio Disruptor Beam kosmiczna strategia MMO z elementami RPG, osadzona w kultowym uniwersum serialu Star Trek. Fabuła gry obraca się wokół niezwykłych anomalii, powodujących przenikanie się alternatywnych rzeczywistości oraz stref czasowych, dzięki czemu podczas rozgrywki spotkać możemy postacie pochodzące ze wszystkich filmów kinowych i różnych sezonów serialu. Podczas zabawy wcielamy się w rolę kapitana statku, który podróżuje po galaktyce, odkrywając nowe planety i wypełniając kolejne ważne misje. Całość koncentruje się w głównej mierze na sukcesywnym kompletowaniu załogi z postaci o zróżnicowanej biografii oraz unikalnych cechach i parametrach, stopniowo rozwijanych w toku rozgrywki. Star Trek Timelines oferuje także potężny wybór statków kosmicznych różnego przeznaczenia, dzięki którym możemy eksplorować kosmos i toczyć pojedynki z przeciwnikami. Podobnie jak członków załogi, w miarę postępów zabawy statki te możemy także ulepszać i modyfikować.

PCANDiOS

The Hunger Games Adventures
The Hunger Games Adventures

RPG 23 marca 2012

The Hunger Games Adventures to gra MMO, zaprojektowana przez studio Funtactix, specjalizujące się w tworzeniu gier na przeglądarki internetowe. Produkcja powstała na licencji książek z bestsellerowej serii Igrzyska śmierci, napisanych przez Suzanne Collins. W trakcie rozgrywki można polować na dzikie zwierzęta, handlować zdobyczą i ulepszać własną, leśną kryjówkę. Produkcja została zaprojektowana dla graczy korzystających z portalu Facebook.

ANDiOSWWW

Star Wars Galaxies: Trials of Obi-Wan
Star Wars Galaxies: Trials of Obi-Wan

RPG 1 listopada 2005

Trials of Obi Wan to tytuł trzeciego już, oficjalnego dodatku do niezwykle popularnej gry z gatunku MMORPG osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen, Star Wars Galaxies.

PC

Star Wars Galaxies: Rage of the Wookiees
Star Wars Galaxies: Rage of the Wookiees

RPG 5 maja 2005

Rage of the Wookies to drugi po Jump to Lightspeed dodatek do Star Wars: Galaxies, gry MMORPG rozgrywającej się w realiach popularnej sagi George’a Lucasa o nazwie „Gwiezdne Wojny”.

PC

Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed
Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed

RPG 26 października 2004

Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed stanowi debiutanckie oficjalne rozszerzenie, dedykowane słynnej internetowej grze z gatunku MMOcRPG o nazwie Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Wzbogacenie podstawowego produktu o niniejszy add-on owocuje przede wszystkim pojawieniem się w wirtualnym świecie indywidualnych statków kosmicznych.

PC

Aliens Online
Aliens Online

Akcji 31 marca 1998

Sieciowa strzelanina FPS oparta na motywach popularnego filmu science fiction Obcy: Decydujące Starcie. Podczas zabawy gracze mogą stanąć po stronie United States Colonial Marines bądź słynnych ksenomorfów, a zabawa toczy się do wybicia wszystkich Obcych na mapie lub do wyczerpania limitu respawnów przez ekipę komandosów.

PC