Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eksploracyjne MMO

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO o tematyce eksploracyjne ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

PC
PC Windows2
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Worlds Adrift
Worlds Adrift

Akcji 2020 (wczesny dostęp od 24 maja 2017)

Gra MMORPG od Bossa Studios, twórców zwariowanych symulatorów opartych na zabawie fizyką, takich jak I Am Bread i Surgeon Simulator. Worlds Adrift przenosi nas do krainy wypełnionej dryfującymi w powietrzu wyspami, między którymi przemieszczamy się na pokładzie latających statków. Dbanie o odpowiedni stan oraz ulepszanie pojazdu jest kluczowym elementem rozgrywki, przy czym należy pamiętać, że im większy jest nasz statek, tym więcej graczy potrzeba do jego obsługi. Wehikuły innych uczestników zabawy można atakować i zdobywać, da się też na nie zakradać w celu sabotażu. Worlds Adrift umożliwia wysoki stopień interakcji z otoczeniem. Rzucanie przedmiotami i przemieszczanie ich, a także wszelkiego rodzaju kolizje mają określone skutki, uwarunkowane wagą i prędkością obiektów, a także pogodą. Ponadto gracz posiada uniwersalne narzędzie, przy pomocy którego zbiera surowce, a te następnie może je wykorzystać do tworzenia rozmaitych przedmiotów i ulepszeń.

PC

Wander
Wander

Przygodowe 4 czerwca 2015

Nietypowa gra MMO, w której rozgrywka w całości koncentruje się na relaksującej eksploracji, jakiej oddajemy się samotnie lub wspólnie z innymi graczami. W przeciwieństwie do większości reprezentantów tego gatunku, Wander jest pozbawione jakiejkolwiek formy rywalizacji. Akcja gry toczy się na nieznanej planecie. Bohaterka budzi się w głębi tropikalnego lasu, nie pamiętając, jak się tam znalazła, i odkrywa ze zdziwieniem, że potrafi zmieniać kształty. Rusza więc w podróż przez tajemniczy świat, starając się poznać jego sekrety. Na swojej drodze spotyka niezwykłe formacje geologiczne (np. dryfujące skały), zapomniane ruiny, ślady zaawansowanej cywilizacji, przyjaźnie nastawionych tubylców etc. W eksploracji pomaga nam zmiennokształtność bohaterki – zaczynamy w ciele chodzącego drzewa, a następnie odblokowujemy latającego gryfa, pływającego pod wodą azertasha i inne. Atrakcyjności grze dodaje grafika stworzona przy użyciu technologii CryEngine oraz klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Wander jest dziełem niezależnego australijskiego studia deweloperskiego.

PCPS4