Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zombie - Gry Logiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce zombie ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Logiczne
zombie
Czas
PC
PC Windows2
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
I, Zombie
I, Zombie

Logiczne 16 grudnia 2011

Gra logiczno-zręcznościowa, wyprodukowana przez polskie studio Awesome Games. Gracz kieruje poczynaniami żywego trupa, a jego zadaniem jest przemienić napotkanych ludzi w zombie i unikać zabicia przez żołnierzy. Produkcja odznacza się prostotą mechanizmów rozgrywki oraz kreskówkową oprawą wizualną 2D.

PCXONESwitchX360WP

Boost Beast
Boost Beast

Logiczne 20 lipca 2017

Okraszona kreskówkową grafiką produkcja z gatunku match-3 powstała we współpracy studia Arzest z firmą Arc System Works. Gra Boost Beast przenosi gracza do alternatywnej rzeczywistości, w której w wyniku uderzenia w Ziemię tajemniczego meteorytu wszyscy ludzie zostali zamienieni w krwiożercze zombie. Rozpętanemu w ten sposób kryzysowi czoła mogą zaś stawić jedynie zwierzęta, na czele których staje nieustraszony pies Alec. Filar rozgrywki stanowią starcia z kolejnymi hordami nieumarłych, toczone w trybie turowym na ponad 200 arenach. Potyczki rozgrywają się na dwuwymiarowych planszach, podzielonych na kwadratowe pola wypełnione kolorowymi elementami. Połączenie ze sobą co najmniej trzech elementów tej samej barwy skutkuje przywołaniem na pole bitwy jednego z kilku zwierzaków, dysponujących odmiennymi umiejętnościami bojowymi. Urozmaicenie rozgrywki stanowią zróżnicowane typy przeciwników, rozmieszczone na placu boju przeszkody oraz spora liczba bonusów zmieniających układ elementów na planszy.

Switch

Containment: The Zombie Puzzler
Containment: The Zombie Puzzler

Logiczne 2 marca 2012

Containment: The Zombie Puzzler to gra logiczna autorstwa deweloperów z niezależnego studia Bootsnake Games. Akcja osadzona została w miasteczku Franklin County, które przeżywa inwazję zombie. Podejmując rozpaczliwą próbę ucieczki mieszkańcy muszą stawić czoła żywym trupom na swojej drodze. Rozgrywka bazuje na dynamicznych układankach, w których ludzie muszą otoczyć i zniszczyć zombie.

PC

Zombie Match Defense
Zombie Match Defense

Logiczne 22 października 2015

Mobilna gra logiczna typu match-3, wzbogacona elementami strategicznymi rodem z gatunku tower defense. Współtwórcą Zombie Match Defense jest Jake Sones, były pracownik studia Blizzard Entertainment. Zadaniem gracza jest obrona naukowców przed hordami żywych trupów. Do każdego z jajogłowych prowadzi ścieżka ze znajdującymi się na niej kilkoma rodzajami mózgów. Przyciągają one zombiaki, które je powoli zjadają. Cała zabawa sprowadza się do łączenia trzech takich samych mózgów w grupy – wtedy znikają one z planszy, a wraz z nimi obgryzające je martwiaki. Tworzenie kombinacji nagradzane jest punktami, umożliwiającymi aktywację różnorodnych mocy specjalnych, jak np. czasowe unieruchomienie przeciwnika. Rozgrywka w Zombie Match Defense toczy się w spokojnym tempie, gdyż zombiaki przemieszczają się tylko po tym, jak my wykonamy ruch. Z drugiej strony, rozgrywka wcale nie jest łatwa i wymaga dobrego planowania. Gra utrzymana została w lekkiej, humorystycznej stylistyce.

ANDiOS