Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Kosmici

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce kosmici.

PC
PC Windows6
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 43
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 17
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch3
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

kosmici
Book of Aliens
Book of Aliens

Strategiczne grudzień 2021

Opracowana przez polskie studio Thing Trunk taktyczna strategia turowa, która stanowi hołd dla kultowego UFO: Enemy Unknown. W Book of Aliens stajemy na czele sztabu kryzysowego, którego celem jest pokonanie kosmicznych najeźdźców próbujących podbić świat Paperverse.

PC

X-COM: Terror from the Deep
X-COM: Terror from the Deep

Strategiczne 27 października 1995

Druga odsłona serii turowych gier strategicznych, w których bronimy Ziemi przed atakiem obcej cywilizacji. Tytuł rozbudowuje i ulepsza wiele rozwiązań z oryginału - UFO: Enemy Unknown.

PCPS1

Terracon
Terracon

Akcji 25 sierpnia 2000

Trójwymiarowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, której akcji toczy się na kilku planetach Układu Słonecznego. Przedstawiona historia opowiada o kosmicznym wojowniku, który próbuje powstrzymać zbuntowaną sztuczną inteligencję.

PS1

Millennium Soldier: Expendable
Millennium Soldier: Expendable

Akcji 22 kwietnia 2000

Dynamiczna zręcznościowa strzelanka, w której akcja prezentowana jest w z perspektywy trzeciej osoby. Gracze przejmują kontrolę nad stworzonym przez naukowców superżołnierzem i prowadzą go w nierównej walce z obcymi.

PS1

Timothy vs the Aliens
Timothy vs the Aliens

Akcji 31 stycznia 2018

Timothy vs the Aliens to trójwymiarowa gra akcji z elementami platformówki i otwartym światem. Gracze wcielają się w gangstera Timothy'ego, który musi powstrzymać niebezpiecznych Obcych. Produkcja jest dziełem studia Wild Sphere.

PCPS4Switch

Total Eclipse Turbo
Total Eclipse Turbo

Akcji 29 sierpnia 1995

Rail shooter będący jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 1. W Total Eclipse Turbo zasiadamy za sterami futurystycznego myśliwca i walczymy ze złowrogą rasą Drak-Sai, zamierzającą doprowadzić do przedwczesnej supernowej Słońca. Akcję obserwujemy z kamery podążającej za statkiem, a zmagania toczą się zarówno nad powierzchnią czterech planet, jak i w ich podziemnych tunelach.

PS1

Contra: Legacy of War
Contra: Legacy of War

Akcji 29 listopada 1996

Przygotowana przez węgierskie studio Appaloosa Interactive kolejna odsłona słynnej serii zręcznościowych strzelanek. To pierwsza część legendarnego cyklu, w której zastosowano grafikę 3D.

PS1

Attack of the Saucerman!
Attack of the Saucerman!

Akcji 1 lipca 1999

Połączenie trójwymiarowej platformówki i gry akcji, w której wcielamy się w Eda – kosmitę wysłanego na Ziemię w celu powstrzymania korporacji NEDCO przed skolonizowaniem Błękitnej Planety. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane etapy, przeskakujemy po platformach i walczymy z napotkanymi przeciwnikami, a także rozwiązujemy zagadki środowiskowe.

PCPS1

Super Mutant Alien Assault
Super Mutant Alien Assault

Akcji 20 sierpnia 2015

Platformowa strzelanka, w której gracze wcielają się w roboty eliminujące hordy tytułowych obcych, korzystając z szerokiego wachlarza broni, gadżetów oraz umiejętności bojowych i perków. W Super Mutant Alien Assault można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy.

PCPS4XONESwitchPSV

R-Type Delta
R-Type Delta

Zręcznościowe 19 listopada 1998

Czwarta odsłona popularnej serii shoot'em upów i jednocześnie pierwsza, w której zastosowano grafikę 3D. Produkcja standardowo cechuje się wysokim poziomem trudności i pozwala sprawdzić swój refleks jako pilot bojowego statku kosmicznego.

PS1

Super Destronaut DX
Super Destronaut DX

Akcji 11 lipca 2018

Shoot’em up zainspirowany przez klasycznych przedstawicieli gatunku, na czele z kultowym Space Invaders. W trakcie zabawy w Super Destronaut DX wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, którego zadaniem jest eliminacja hord adwersarzy. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania na wspólnym ekranie.

PCPS4XONESwitchPSV