Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Zombie - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce zombie na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

iOS
zombie
Czas
Resident Evil 4: Mobile Edition
Resident Evil 4: Mobile Edition

Akcji 27 lipca 2009

Resident Evil 4 to survival horror ze znanej serii studia Capcom. W pełnej akcji produkcji wcielamy się w agenta Leona S. Kennedy’ego z misją uratowania córki prezydenta USA. Trop prowadzi do niewielkiej hiszpańskiej wioski, w której prym wiedzie tajemnicza sekta, zaś jej mieszkańcy zarażeni zostali tajemniczym, powodującym mutacje wirusem. Podczas zabawy stawimy więc czoła kolejnym hordom zombie oraz bardziej wymagającym bossom, takim jak ogromne potwory czy potężny przywódca sekty, Osmund Saddler. W Resident Evil 4 zachowano mroczny klimat wcześniejszych odsłon cyklu i konieczność rozwiązywania zagadek logicznych, choć mechanika rozgrywki uległa sporym zmianom, a nowy silnik pozwolił na wprowadzenie znacznie szybszej i bardziej dynamicznej akcji. Uzupełniają ją liczne sekwencje zręcznościowe tzw. quick-time events.

Walking Dead: The Game
Walking Dead: The Game

Przygodowe 25 lipca 2012

Wyprodukowana przez studio Telltale Games epizodyczna gra przygodowa na motywach komiksów Roberta Kirkmana. Osią fabuły The Walking Dead: Season One jest dramatyczna walka o przetrwanie w świecie opanowanym przez hordy zombie. Gracz kieruje poczynaniami Lee Everetta, jednego z nielicznych pozostałych przy życiu ludzi. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów z bohaterami niezależnymi, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. W trakcie rozgrywki ogromne znaczenie mają podejmowane przez protagonistę wybory moralne, których skutki często ujawniają się dopiero po czasie. Twórcy zadbali również o dużą interaktywność otoczenia, co przekłada się na swobodę w rozwiązywaniu łamigłówek. The Walking Dead: Season One zwraca uwagę komiksową stylistyką oprawy wizualnej wykonanej z użyciem technologii cel-shading.

Last Day on Earth: Survival
Last Day on Earth: Survival

Akcji 12 czerwca 2017

Survivalowa gra akcji, w której trafiamy do świata opanowanego przez zombie. Naszym celem jest przetrwanie, jednak walczyć musimy nie tylko z nieumarłymi, ale też z innymi osobami.

The Walking Dead: The Final Season
The Walking Dead: The Final Season

Przygodowe prace wstrzymane

Finałowy sezon serii gier przygodowych The Walking Dead: A Telltale Games Series. Tym razem deweloperzy postanowili ponownie skupić się na Clementine, prezentując jej ostatnie przygody w świecie opanowanym przez zombie.

Plants vs. Zombies 2: It's About Time
Plants vs. Zombies 2: It's About Time

Strategiczne 15 sierpnia 2013

Pełnoprawna kontynuacja zwariowanej strategii typu tower defense, w której udało się połączyć popularność tego casualowego gatunku z niesłabnącym zainteresowaniem wszelkiego rodzaju produkcjami o zombie. Gra została przygotowana przez twórców oryginału, doświadczone w budżetowych produkcjach studio PopCap Games. Motywem przewodnim serii jest inwazja nieumarłych, którzy głodni ludzkich mózgów zgromadzili potężną armię, zdolną doprowadzić ich do celu. Po raz kolejny jednak na ich drodze staną sprytne rośliny, które dysponując niecodzienną bronią, postanowią pokrzyżować plany zombiaków. Rozgrywka sprowadza się do zabezpieczania kolejnych grządek wirtualnego pola tak, aby uniemożliwić mózgożernym potworom dotarcie do celu. Całość cechuje się jeszcze większym zróżnicowaniem plansz i jednostek oraz charakterystycznym dla cyklu czarnym humorem.

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Przygodowe 21 grudnia 2016

Trzecia pełnoprawna seria popularnego cyklu epizodycznych gier przygodowych studia Telltale Games, bazujących na kultowej, filmowo-komiksowej marce The Walking Dead (znanej w naszym kraju pod nazwą Żywe Trupy). Pod względem mechaniki, produkcja korzysta ze sprawdzonych rozwiązań poprzednich części cyklu, koncentrując się na eksploracji oraz prowadzeniu licznych rozmów z postaciami niezależnymi. W odróżnieniu od tradycyjnych przygodówek, nie znajdziemy tu typowych zagadek logicznych, a szczególny nacisk położono po raz kolejny na konieczność dokonywania rozmaitych wyborów moralnych, które są głównym czynnikiem kształtującym fabułę gry. Nowinkę techniczną stanowi fakt, że na potrzeby The Walking Dead: Season Three opracowano specjalny system, pozwalający na przenoszenie zapisów stanu gry pomiędzy różnymi platformami sprzętowymi. W grze możemy też zaimportować zapisy z drugiego sezonu serii i kontynuować zapoczątkowane tam wątki ze wszystkimi konsekwencjami podjętych przez nas wyborów.

Resident Evil: Degeneration
Resident Evil: Degeneration

Akcji 12 maja 2009

Mobilny reprezentant kultowego cyklu survival horrorów, luźno nawiązujący do wydarzeń przedstawionych w filmie animowanym o tym samym tytule. Za opracowanie omawianego tytułu odpowiada zespół Ideaworks 3D. Gracze wcielają się w Leona S. Kennedy'ego, którego zadaniem jest pomoc w ewakuacji osób uwięzionych na opanowanym przez zombie lotnisku Harvardville w Raccoon City. Akcję w Resident Evil: Degeneration obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do eksterminacji zastępów przeciwników – ich lista obejmuje zarówno klasyczne żywe trupy, jak i potężniejsze okazy pokroju Cerberusów i Tyrantów. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał broni palnej, którego uzupełnienie stanowi nóż. Całość okraszono przeciętnej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare
Plants vs. Zombies: Garden Warfare

Akcji prace wstrzymane

Spin-off popularnej, casualowej strategii typu tower-defence, której tematem przewodnim jest tytułowa rywalizacja roślin z zastępami krwiożerczych zombie. Przygotowana przez twórców oryginału, ekipę PopCap Games produkcja, adresowana jest do graczy preferujących szybką oraz dynamiczną rozgrywkę i łączy w sobie elementy strategii oraz trzecioosobowej gry akcji. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z wybranych roślin, a naszym zadaniem jest stawianie wieżyczek obronnych i walka z nadciągającymi hordami przeciwników. Rozgrywka ukierunkowana jest na zabawę w trybie kooperacji, zaś kluczem do zwycięstwa jest ścisła współpraca i umiejętność wykorzystania specyficznych właściwości poszczególnych roślin, takich jak umiejętność leczenia czy unoszenia się nad ziemią. W porównaniu z pierwszą odsłoną cyklu, uwagę zwraca też wysokiej jakości trójwymiarowa oprawa graficzna, stworzona przy pomocy znanego m.in. z serii Battlefield silnika Frostbite.

The Walking Dead: Our World
The Walking Dead: Our World

Akcji 12 lipca 2018

Oryginalna gra akcji, oparta na serialu The Walking Dead, produkowanym przez wytwórnię AMC. Tym co wyróźnia ów tytuł na tle innych pozycji tego typu jest fakt, że starcia z hordami żywych trupów toczymy w rzeczywistym świecie – niczym w popularnym Pokemon GO oponenci pojawiają się bezpośrednio w otoczeniu gracza, obserwowanym przez kamerę wbudowaną w tablet lub smartfon.

Call of Duty: Zombies
Call of Duty: Zombies

Akcji 16 listopada 2009

Spin-off popularnej serii strzelanin FPS firmy Activision, przygotowany przez Ideaworks Game Studio z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Tytuł koncentruje się w całości na wieloosobowym trybie Nazi Zombies z gry Call of Duty: World at War, w którym gracze wspólnymi siłami odpierają nacierające fale żywych trupów. Rozgrywka toczy się na zamkniętych mapach, które możemy przygotować do obrony, np. zabijając drzwi i okna deskami. W walce z zombie pomocą służą różne rodzaje broni palnej z okresu II wojny światowej, nóż, granaty oraz rozmaite pułapki. Zabijanie zombiaków i naprawianie barykad nagradzane jest punktami, za które można nie tylko kupić lepsze uzbrojenie, ale i odblokować niedostępne części mapy. W zmaganiach biorą udział maksymalnie cztery osoby grające online lub dwie w przypadku połączeniu Bluetooth. Grafika w Call of Duty: Zombies została mocno uproszczona w stosunku do oryginalnego Call of Duty: World at War, aczkolwiek układ map jest niemal identyczny.

The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series
The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Mini-Series

Przygodowe 25 lutego 2016

Złożona z trzech epizodów mini-seria przygodowa studia Telltale Games. Produkcja przenosi nas ponownie do świata zdziesiątkowanego epidemią żywych trupów i zgodnie z tytułem koncentruje się na jednej z najpopularniejszych postaci komiksowego pierwowzoru – władającej mieczami wojowniczce imieniem Michonne. Ponieważ jednak w oryginale poznaliśmy jedynie strzępki historii bohaterki, fabuła gry próbuje uzupełnić tę lukę i opowiedzieć o tym, co sprawiło, że Michonne musiała opuścić Ricka, Ezekiela i resztę grupy oraz z jakiego powodu do nich wróciła. Mechanika rozgrywki nie odbiega od typowych rozwiązań serii The Walking Dead, tak więc podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją i rozmowami z napotkanymi postaciami niezależnymi, podejmując ważne decyzje, kształtujące późniejszy rozwój fabuły. Całość praktycznie pozbawiona jest typowych dla gatunku zagadek logicznych i wzbogacona prostymi sekwencjami zręcznościowymi.

Call of Duty: Black Ops Zombies
Call of Duty: Black Ops Zombies

Akcji 1 grudnia 2011

Mobilny spin-off cyklu Call of Duty stworzony przez zespół Ideaworks Game Studio, który wcześniej przygotował również Call of Duty: World at War Zombies. Podobnie jak w tamtej produkcji, w Call of Duty: Black Ops Zombies rozgrywka sprowadza się do obrony kryjówki przed falami napierających żywych trupów. W grze pojawiają się bohaterowie i mapy z jednej z głównych odsłon serii, Call of Duty: Black Ops. Do wyboru mamy kilku żołnierzy, w tym Tanka Dempseya, Nikolaia Belinskiego, Takeo Masaki i Edwarda Richtofena, oraz postaci z ukrytego trybu Dead Ops Arcade. Mogą oni posługiwać się szerokim arsenałem broni palnej, w tym ray gunem, monkey bomb i karabinem SPAS-12. W zabawie online może brać udział do czterech graczy. Wcielają się oni w wybranych przez siebie żołnierzy i ramię w ramię odpierają atakujące zombie. W Call of Duty: Black Ops Zombies wprowadzono czat głosowy dla ułatwienia komunikacji między grającymi, oraz mikropłatności, które umożliwiają zakup ekwipunku i pakietów szybkiego wskrzeszania.

Dead Rising Mobile
Dead Rising Mobile

Akcji 9 grudnia 2010

Dead Rising charakteryzuje się dynamiczną, przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby rozgrywką uzupełnioną o elementy survival horroru. Fabuła nawiązuje do wcześniejszych tytułów producenta (m.in. kultowej serii Resident Evil) i skupia się na nierównej walce z hordami krwiożerczych zombie. W grze wcielamy się w żądnego sensacji reportera prasowego Franka Westa, który trafiając do niewielkiego miasteczka, odkrywa, że miejscowe centrum handlowe zostało opanowane przez zastępy żywych trupów. Nasz protagonista stawia czoła przeciwnikom, wykorzystując zgromadzone w sklepach i kawiarniach pożywienie oraz wszystko, co w danej chwili znajdzie się pod ręką - począwszy od pistoletu, poprzez strażacki toporek czy piłę łańcuchową, na metalowych rurkach i blaszanych puszkach skończywszy. W niektórych momentach gry do Westa przyłączają się także bohaterowie niezależni, co znacznie ułatwia eksterminację kolejnych fal wrogów.

Dead Rivals
Dead Rivals

RPG 11 kwietnia 2018

Gra MMO akcji, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez tytułowe żywe trupy. Jej twórcy, czyli francuskie studio Gameloft, oddają w nasze ręce rozległe mapy, jakie przemierzamy w skórze przedstawiciela jednego z trzech specjalizacji. Motorem zabawy są misje zlecane przez postacie niezależne – ich sedno stanowi eliminacja zastępów zombiaków. Przeciwników posyłamy do piachu przy użyciu zróżnicowanego arsenału broni palnej (możemy go dodatkowo rozszerzać o nowe egzemplarze, wykorzystując rozbudowany system craftingu); starcia urozmaicają także umiejętności specjalne, które odblokowujemy w miarę czynionych postępów. Oprócz tego Dead Rivals oferuje możliwość rozbudowy własnej kryjówki oraz uformowania armii truposzy i natarcia na twierdzę wybudowaną przez innego gracza. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zakładać gildie i dążyć do realizacji wspólnych celów z innymi osobami – tytuł zawiera też szeroką gamę trybów rozgrywki opracowanych z myślą zarówno o trybie współpracy, jak i o rywalizacji na zasadach PvP. Całość utrzymano w charakterystycznej stylistyce przywodzącej na myśl niektóre animacje Pixara.

Walking Dead: The Game - Season 2
Walking Dead: The Game - Season 2

Przygodowe 18 grudnia 2013

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej przygodówki The Walking Dead: Season One, stworzonej przez amerykańskie studio Telltale Games. Fabuła The Walking Dead: Season Two kontynuuje wątki z części pierwszej. Tym razem jednak gracze kierują poczynaniami 11-letniej Clementine, która podobnie jak pozostali bohaterowie próbuje przetrwać w świecie zmagającym się z epidemią żywych trupów. Deweloperzy pozostali wierni sprawdzonym mechanizmom rozgrywki, w której nacisk położony został na eksplorowanie lokacji, rozmowy z postaciami niezależnymi, szukanie przedmiotów i rozwiązywanie łamigłówek. Decyzje podejmowane przez gracza w dalszym mają swoje reperkusje nawet po upływie dłuższego czasu. Podobnie jak pierwowzór z 2012 roku, gra The Walking Dead: Season Two wydana została w formie epizodów.

The Walking Dead: No Man's Land
The Walking Dead: No Man's Land

Strategiczne 29 sierpnia 2015

Strategiczna gra turowa przeznaczona na urządzenia mobilne, oparta na licencji popularnego serialu telewizyjnego stacji AMC. The Walking Dead: No Man's Land zabiera nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez żywe trupy, a fabuła produkcji powiązana jest ściśle z serialem. Pod względem rozgrywki, mamy do czynienia z klasyczną strategią turową. W trakcie misji kierujemy niewielkim oddziałem ludzi, walczących z hordami wygłodniałych zombie. Ze względu na przewagę liczebną przeciwników, kluczową rolę odgrywa kontrolowanie tłumów żywych trupów i unikanie konfrontacji ze zbyt licznymi grupami. Pomiędzy misjami zajmujemy się rozbudową bazy i zarządzaniem nią. Konieczne jest więc konstruowanie budynków, gromadzenie surowców, wydawanie rozkazów ocalałym oraz gospodarowanie skromnymi zasobami. The Walking Dead: No Man's Land nie patyczkuje się z graczem: każda śmierć jest tutaj ostateczna, a strat w ludziach nigdy nie da się całkiem uniknąć. Często wymusza to trudne decyzje moralne odnośnie tego, kto przeżyje, a kto umrze.

Plants vs Zombies
Plants vs Zombies

Strategiczne 15 lutego 2010

Gra z popularnego gatunku tower defense o dość nietypowej tematyce - sadząc rośliny, bronimy domostwa przez atakiem hord zombie. Grę przygotowała firma PopCap Games, znana z udanych produkcji logiczno-zręcznościowych, np. Peggle Deluxe czy Bejeweled. W Plants vs Zombies poziomy składają się z kilku ścieżek, którymi nadchodzą zombie, a zadaniem gracza jest zabezpieczenie każdej z nich. Naszą linią obrony są rozmaite kwiaty i rośliny, które sadzimy przed atakowanym domem. Różne ich gatunki pełnią odmienne funkcje, takie jak wytwarzanie słoneczek (tutejsza waluta), atak, spowolnienie przeciwników czy wybuchanie pod ich nogami. Podobne urozmaicenie można zaobserwować po drugiej stronie barykady – nadciągający nieumarli różnią się wyglądem, uzbrojeniem i wyposażeniem ochronnym. Produkcja cechuje się dużą przystępnością, gdyż poziom trudności rośnie stopniowo i nie brak podpowiedzi. Dodatkowym atutem jest lekki, żartobliwy klimat, osiągnięty dzięki kolorowej grafice oraz pogodnej ścieżce dźwiękowej.

Dead Island: Survivors
Dead Island: Survivors

Akcji 4 lipca 2018

Mobilna gra z gatunku tower defense będąca poboczną odsłoną cyklu Dead Island. W trakcie zabawy budujemy własną bazę, której następnie bronimy przed hordami zombie przy pomocy pułapek oraz broni do walki wręcz.

Dead Age
Dead Age

RPG 7 czerwca 2017

Turowa gra RPG, osadzona w świecie opanowanym przez żywe trupy. Dead Age opracowało studio Silent Dreams, odpowiedzialne m.in. za The Dark Eye: Skilltree Saga oraz serię Grotesque Tactics. Zadaniem gracza jest zapewnienie przetrwania grupie ocalałych ludzi. Gra oferuje dużą swobodę rozgrywki, a nasze decyzje doprowadzają historię do jednego z sześciu alternatywnych zakończeń. Na początku trafiamy do obozu ocalałych, który musimy rozbudować i wyposażyć w podstawowe zasoby, takie jak jedzenie, lekarstwa, broń i materiały budowlane. W tym celu konieczne jest wychodzenie poza bezpieczne schronienie i stawianie czoła hordom zombie oraz bandytom. Walka w Dead Age zrealizowana została w systemie turowym i nieco przypomina pod tym względem serię Final Fantasy. Znaczący wpływ na przebieg rozgrywki mają relacje między postaciami – w tym przyjaźnie i romanse, a także różne animozje – oraz sojusze z innymi grupami ocalałych. Zabawę uatrakcyjnia losowość misji i osób, które spotykamy, a także permanentna śmierć bohaterów.

The Walking Dead: Road to Survival
The Walking Dead: Road to Survival

RPG 27 sierpnia 2015

Mobilne RPG oparte na popularnym komiksie Roberta Kirkmana, wydane w modelu darmowym z mikropłatnościami. The Walking Dead: Road to Survival pozwala pokierować grupą ocalałych, dobrze znanych fanom uniwersum, która znajduje schronienie w miasteczku Woodbury. Problem w tym, że to niemal idylliczne miejsce zarządzane jest przez psychopatycznego Gubernatora, z którym musimy się zmierzyć. The Walking Dead: Road to Survival kładzie duży nacisk na fabułę i często zmusza graczy do podejmowania trudnych decyzji moralnych, które w istotny sposób wpływają na dalszy rozwój opowieści. Osią rozgrywki jest zarządzanie grupą ocalałych. Musimy dbać o ich przetrwanie, rozwijać ich umiejętności oraz dobierać im ekwipunek. Podczas misji poza murami miasteczka bohaterowie toczą walki z zombie, zrealizowane w systemie turowym. Do naszych zadań należy też gromadzenie surowców i rozbudowa bazy. Ponadto istnieje także opcja przeprowadzania ataków na miasteczka innych graczy w prostym trybie multiplayer.

Zombie Defense
Zombie Defense

Strategiczne 11 czerwca 2015

Reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze stają na czele elitarnego oddziału komandosów walczącego z tytułowymi żywymi trupami. W trakcie rozgrywki w Zombie Defense naszym zadaniem jest obrona określonych punktów na mapie, co wymaga przede wszystkim właściwego rozmieszczenia poszczególnych jednostek. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Earn to Die 2
Earn to Die 2

Zręcznościowe 20 listopada 2014

Earn to Die 2 to zręcznościówka autorstwa zespołu Toffee Games, w której pędzimy ciężko opancerzonymi i uzbrojonymi samochodami przez dwuwymiarowe plansze zapełnione żywymi trupami. Naszym zadaniem jest dotarcie na koniec każdej mapy i przy okazji wyeliminowanie stojących nam na drodze zombiaków.

Dead Effect 2
Dead Effect 2

Akcji 29 października 2015

Kontynuacja utrzymanej w klimacie futurystycznego horroru strzelaniny FPS studia BadFly Interactive. Pod względem fabularnym Dead Effect 2 stanowi bezpośrednią kontynuację poprzedniej odsłony cyklu, więc w grze przenosimy się ponownie w odległą przyszłość, na pokład gwiezdnego krążownika ESS Meridian, którego załoga przeobraziła się w żądne krwi zombie. Tym razem jednak stawiamy czoła znacznie większemu złu, które kryje się we wnętrzu statku i zagraża życiu oraz poczytalności wszystkich ocalałych śmiertelników. Mechanika rozgrywki nie uległa większym zmianom w stosunku do pierwowzoru, a zabawa koncentruje się ponownie na eksploracji i walce z potworami. Rozgrywkę wzbogacają okazjonalne zagadki logiczne oraz starcia z potężnymi bossami. W grze nie zabrakło oczywiście nowych lokacji, przeciwników oraz dodatkowych typów modyfikowalnego uzbrojenia. Mamy do dyspozycji trzy grywalne postacie, które możemy rozwijać, wyposażając je w rozmaite rodzaje cyberwszczepów.

Buried Town
Buried Town

RPG 23 września 2015

Gra RPG stworzona przez studio Locojoy. Wcielamy się w rolę rozbitka, który trafia na niewielką, opanowaną przez zombie wyspę, z małym miasteczkiem znajdującym się w centrum. Naszym zadaniem jest przetrwanie w mocno niekorzystnych warunkach i znalezienie sposobu na ucieczkę. Rozgrywka w Buried Town koncentruje się na aspekcie survivalowym. Zagrożenie stanowią zarówno nieumarli, jak i bardziej przyziemne niedogodności, pokroju głodu i rozmaitych chorób. W trakcie zabawy musimy zatem skupiać się na poszukiwaniu pożywienia, kolekcjonowaniu przydatnego ekwipunku oraz lekarstw. Z czasem bohater spotyka innych ocalałych – może z nimi handlować i współpracować, a w późniejszej fazie rozgrywki dołącza do tego wszystkiego między innymi konieczność budowania schronień. Cechą charakterystyczną produkcji jest oryginalna, utrzymana w odcieniach szarości oprawa graficzna.