Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Steampunk - Gry Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce steampunk na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Akcji1 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG3 Strategiczne5 Przygodowe5
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2
Towarzyskie
MMO
Sunless Sea
Sunless Sea

Strategiczne 22 marca 2017

Podstawowa wersja Sunless Sea wraz z dodatkiem Zubmariner, gry łączącej elementy strategii, przygodówki i roguelike’owego RPG. Sunless Sea przedstawia historię rozgrywającą się w steampunkowym uniwersum. Podczas zabawy musimy dbać o relacje z członkami załogi, a także kontrolować poziom tlenu na pokładzie i monitorować działanie sonaru, wskazującego zarówno potencjalnych przeciwników jak i kolejne miejsca godne odwiedzenia.

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG prace wstrzymane

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

Teslagrad
Teslagrad

Logiczne 24 października 2018

Dwuwymiarowa platformówka z elementami akcji, osadzona w steampunkowych realiach, w której główną rolę odgrywają elektryczność i magnetyzm. Jako uwikłany w tajemniczy konflikt młody chłopiec, przemierzamy kolejne piętra opuszczonej wieży, rozwiązując serię zagadek logicznych wymagających umiejętnego wykorzystania praw fizyki.

SteamWorld Heist
SteamWorld Heist

Strategiczne 10 listopada 2016

Kolejna propozycja niezależnego szwedzkiego studia Image & Form, osadzona w wykreowanym przez nie uniwersum SteamWorld, łączącym cechy nurtu steampunk z elementami westernu. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy na skutek potężnego kataklizmu ludzkość zmuszona została do ucieczki w kosmos na pokładzie napędzanych parą statków kosmicznych. Gracze wcielają się w kapitana drużyny piratów-robotów, które napadając i rabując wrogie bazy oraz statki, próbują radzić sobie w nowej, postapokaliptycznej rzeczywistości. W przypadku SteamWorld Heist mamy do czynienia z turową strategią science fiction, w której nasze poczynania ograniczone są ilością punktów ruchu. Podczas zabawy kontrolujemy ekipę antybohaterów korzystających z różnych broni, gadżetów oraz umiejętności specjalnych. Kluczem do sukcesu w grze jest zaś umiejętność wykorzystania zdolności poszczególnych postaci oraz łączenia różnych taktyk walki w zależności od rozwoju sytuacji.

Steampunk Tower 2
Steampunk Tower 2

Strategiczne 2019

Osadzona w steampunkowym świecie strategia typu tower defense – dosłownie, bowiem celem gracza jest obrona wieży przed atakami wrogich wojsk. Gra stanowi kontynuację wydanego na platformy mobilne Steampunk Tower z 2014 roku.

Steamburg
Steamburg

Przygodowe grudzień 2018

Mobilna przygodówka point-and-click z elementami logiczno-zręcznościowymi, będąca kontynuacją nagradzanej produkcji Steampunker polskiego studia Telehorse. W przeciwieństwie do pełnopłatnego pierwowzoru, Steamville dystrybuowany jest jako aplikacja freemium. Gra jest osadzona w steampunkowym uniwersum, w którym Ziemię zaatakowały roboty z kosmosu. Jedyną nadzieją na ich pokonanie są elektryczne maszyny stworzone przez genialnego naukowca i zarazem głównego bohatera gry. Rozgrywka w Steamburg opiera się na rozwiązywaniu zagadek logicznych o rosnącym stopniu trudności. Bohater przemierza ulice tytułowego miasta w poszukiwaniu użytecznych przedmiotów, jednocześnie usiłując zatrzymać wrogie maszyny za pomocą bomb elektrycznych, które wchodzą w różne interakcje z otoczeniem. Każdy z kilkunastu poziomów stanowi osobną łamigłówkę opartą na wykorzystaniu elektryczności. Steamburg oferuje trójwymiarową grafikę ukazaną w rzucie izometrycznym, a za oprawę audio odpowiada projekt muzyczny Silver Rocket.

Noblemen: 1896
Noblemen: 1896

Strategiczne 31 sierpnia 2017

Opracowana przez studio Foursaken Media mobilna hybryda strategii z grą akcji. Akcja Noblemen: 1896 osadzona została w alternatywnej wersji schyłku XIX wieku, łączącej cechy nurtu steampunk z elementami zaczerpniętymi z okresu I wojny światowej oraz wojny secesyjnej. Gra nie oferuje jednak klasycznej warstwy fabularnej, a podczas zabawy po prostu przejmujemy kontrolę nad jedną z frakcji i kierujemy jej poczynaniami w trakcie wielkiego konfliktu. Pod względem mechaniki, zabawa toczy się na dwóch głównych płaszczyznach. Pierwszą z nich jest prowadzenie wojny na gruncie strategicznym, w ramach którego należy szkolić armie, przemieszczać je po mapie, dbać o ich zaopatrzenie i podbijać kolejne terytoria. Tryb ten urozmaica też możliwość kolekcjonowania i wykorzystywania specjalnych kart. Po spotkaniu dwóch armii gra przełącza się na tryb bitewny, łączący elementy strzelanki i strategii RTS, a my przejmujemy kontrolę nad pojedynczym bohaterem, czyniąc użytek z szerokiego arsenału broni palnej.

80 Days
80 Days

Przygodowe 31 lipca 2014

Strategiczno-przygodowa gra tekstowa, zainspirowana klasyczną powieścią Juliusza Verne’a W 80 Dni Dookoła Świata. W produkcji opracowanej przez brytyjskie studio inkle wcielamy się w postać nowego służącego Phileasa Fogga imieniem Passepartout (w polskiej wersji powieści: Obieżyświat). Naszym zadaniem będzie zaś wsparcie pracodawcy na drodze do wygrania lukratywnego zakładu, poprzez dbanie o wszystkie elementy przedmiotowej podróży dookoła świata. Mechanika rozgrywki stanowi ewolucję rozwiązań stosowanych w klasycznych grach paragrafowych. Podczas gry musimy podejmować szereg istotnych decyzji dotyczących m.in. wyboru kolejnych miejsc podróży, trasy przejazdu i środków transportu, a także zadbanie o zdrowie i samopoczucie pana Fogga. Rozgrywka jest w znacznym stopniu nieliniowa, a jej rozwój zależny jest całkowicie od wyborów dokonywanych przez gracza. Dzięki temu grający mogą poczuć się faktycznymi autorami powstającej historii.

Clockwork Tales: Of Glass and Ink
Clockwork Tales: Of Glass and Ink

Przygodowe 30 stycznia 2014

Clockwork Tales: Of Glass and Ink to utrzymana w steampunkowym klimacie casualowa przygodówka typu HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure), wyprodukowana przez studio Artifex Mundi. Gracz kieruje poczynaniami agentki wywiadu, Evangeline Glass, i musi pokrzyżować plany przebiegłego Gerharda Barbera, który z pomocą skonstruowanego przez siebie gigantycznego robota pragnie wywołać wojnę.

Steampunk Tower
Steampunk Tower

Strategiczne 10 października 2013

Steampunk Tower to strategia tower defense. Naszym zadaniem jest obrona wieży przed atakami wojsk. W tym celu stawiamy na jej balkonach automatyczne działka strażnicze i ulepszamy technologie.

Cloud Chasers
Cloud Chasers

Akcji 15 października 2015

Opracowana przez ekipę Blindflug Studios mobilna przygodówka akcji, kładąca szczególny nacisk na elementy survivalowe. Fabuła Cloud Chasers podejmuje trudny temat nielegalnej imigracji, prezentując go jednak w nietypowej formie fantastycznej alegorii. Akcja gry toczy się w pustynnej, steampunkowej krainie, która obumiera z powodu chciwości bogatej kasty, żyjącej w latających miastach. Podczas zabawy wcielamy się w ojca samotnie wychowującego córkę, który stojąc w obliczu nieuchronnej śmierci głodowej postanawia zaryzykować wszystko i zakraść się do wnętrza jednej z lewitujących metropolii. Jego zadaniem jest przedostanie się przez pięć potężnych pustyń, z których każda oferuje nieco inne trudności i wyzwania. Aby im sprostać, musimy zaś szukać surowców, gospodarować skromnymi zasobami oraz radzić sobie z rozmaitymi zagrożeniami i zdarzeniami losowymi, biorąc udział w licznych sekwencjach zręcznościowych. Podjęte przez nas decyzje wywierają zaś istotny wpływ na dalszy przebieg wyprawy.

Flockers
Flockers

Logiczne 7 stycznia 2015

Opracowana przez znaną z bestsellerowych serii Worms i Alien Breed ekipę Team 17 Software gra logiczno-zręcznościowa, nawiązująca do popularnego w latach 90-tych cyklu Lemmings. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie pędzącego przed siebie stada owiec przez szereg zróżnicowanych i najeżonych pułapkami poziomów. Podczas zabawy możemy przydzielać poszczególnym owcom rozmaite zadania, które pomogą reszcie stada ominąć przeszkody i bezpiecznie dotrzeć do celu. Akcja toczy się w dość szybkim tempie, dlatego w grze musimy wykazać się nie tylko zdolnością logicznego myślenia, ale także sporym refleksem. Oczywiście nie obędzie się bez przypadkowych ofiar, jednak celem każdego z etapów będzie doprowadzenie do wyjścia jak największej liczby owieczek. Całość zrealizowana została w technologii 2.5D i doprawiona dużą dozą absurdalnego, a niekiedy makabrycznego humoru. W grze studia Team 17 widać inspiracje zaczerpnięte z nurtu cyberpunk, twórczości filmowej Tima Burtona, a także własnej serii Worms.

Steampunker
Steampunker

Przygodowe 1 lipca 2014

Inspirowana twórczością klasyków literatury fantastycznej polska przygodówka point-and-click, utrzymana w stylistyce steampunku. Wcielamy się w zwykłego, niczym nie wyróżniającego się bohatera imieniem Vincent, który z dnia na dzień staje się ostatnią nadzieją ludzkości w walce z inwazją kosmitów. Rozgrywka łączy eksplorację i poszukiwanie przedmiotów z licznymi minigrami logicznymi oraz elementami zręcznościowymi.

Final Fantasy VI
Final Fantasy VI

RPG 6 lutego 2014

Cyfrowa reedycja szóstej części kultowego cyklu Final Fantasy, wydanej pierwotnie w 1994 roku na konsoli SNES. Fabuła gry skupia się na konflikcie pomiędzy podbijającym świat Imperium, a buntowniczą frakcją rebeliantów, określających siebie jako Returners. Tytuł oferuje największą w historii serii liczbę grywalnych bohaterów (łącznie 14) i oprócz typowych cech fantasy, wprowadza także po raz pierwszy elementy nurtu steampunk.

Red Game Without a Great Name
Red Game Without a Great Name

Zręcznościowe 28 lipca 2015

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team). Akcja Red Game Without a Great Name osadzona została w przyszłości, w której jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikacji, takich jak tradycyjna poczta. Z uwagi na trudności zwykłych doręczycieli w dotarciu do wszystkich rejonów, część przesyłek dostarczana jest przez stworzone do tego celu mechaniczne ptaki. Nad jednym z nich kontrolę przejmują gracze, a ich zadaniem jest przemierzanie rozmaitych i niezbyt przyjaznych lokacji, celem bezpiecznego doręczenia przesyłki i zebrania wszystkich rozsianych po planszy kółek zębatych. Kierowany przez nas ptak nie jest jednak całkowicie bezbronny i posiada m.in. zdolność teleportacji oraz korzystania z rozmaitych power-upów, co pozwala mu wychodzić cało z kolejnych opresji i na różne sposoby radzić sobie z napotykanymi przeszkodami.

Detective Dixie: The Revenge of Wishteria
Detective Dixie: The Revenge of Wishteria

Przygodowe 13 czerwca 2015

Mobilna przygodówka opracowana przez indonezyjskie studio Giant Leap. Detective Dixie and the Revenge of Wishteria zaprasza graczy do świata łączącego elementy steampunka i fantasy, w którym po ulicach przechadzają się zarówno zwykli ludzie, jak i istoty wprost z baśni i legend. Kiedy w tytułowym mieście Wishteria dochodzi do serii tajemniczych zbrodni, do akcji wkracza młoda pani detektyw o wdzięcznym imieniu Dixie. Choć początkowo sprawy wyglądają na niepowiązane, z czasem bohaterka zdobywa kolejne wskazówki sugerujące, że za całym zamieszaniem stoi jedna osoba. Podczas zabawy eksplorujemy miasto, rozmawiamy z postaciami, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki, a czasem bierzemy udział w minigierkach logicznych. Ważną rolę odgrywają też sceny przesłuchań, podczas których musimy wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę do wykazania luk w relacji podejrzanego i odkryć prawdę. Następnie należy przekonać policję, aby aresztowano wykrytego przez nas sprawcę. Uroku grze dodaje atrakcyjna, kreskówkowa grafika 2D.

Trulon: The Shadow Engine
Trulon: The Shadow Engine

RPG 29 kwietnia 2015

Gra RPG, w której gracz przejmuje kontrolę nad Gladią – łowczynią potworów - i zarządzając czteroosobową drużyną, musi odnaleźć lekarstwo na tajemniczą zarazę. Filar zabawy stanowi eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi oraz walka z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w trybie turowym, a kluczem do sukcesu jest umiejętne żonglowanie specjalnymi kartami – im bogatsza jest zebrana talia, tym szerszy wachlarz taktyk bojowych można wykorzystać.