Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Side-scroll - Gry Bijatyki

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku bijatyki o tematyce side-scroll ułożone według popularności.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

Po premierze 3 Przed premierą 1
Bijatyki
side-scroll
Czas
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 43
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
One Finger Death Punch 2
One Finger Death Punch 2

Bijatyki kwiecień 2019

Zabawna dwuwymiarowa bijatyka, w której gracz mierzy się z niezliczonymi wrogami. Pomimo oparcia o niezwykle prosty model sterowania, gra oferuje rozbudowaną i emocjonującą rozgrywkę. Jest to kontynuacja One Finger Death Punch z 2014 roku.

PCPS4XONESwitch

Dead Island Retro Revenge
Dead Island Retro Revenge

Bijatyki 31 maja 2016

Oldskulowa, side-scrollowa bijatyka 2D, przygotowana przez studio Empty Clip jako bonus dla wszystkich nabywców pakietu Dead Island: Definitive Collection firmy Techland. Podczas zabawy wcielamy się w postać klasycznego mięśniaka imieniem Max, pragnącego zemścić się na złoczyńcach, którzy porwali jego kota. Przemierzając kalifornijskie ulice, nasz protagonista stawia czoła zastępom zróżnicowanych przeciwników, wliczając w to bezmózgich nieumarłych, skorumpowanych żołnierzy oraz zdegenerowanych byłych skazańców. Oprócz typowego zestawu ciosów, Max może również wyprowadzać rozbudowane combosy, aktywować potężne ataki specjalne oraz czynić użytek ze znajdowanej po drodze broni i innych przedmiotów. Dead Island: Retro Revenge wiernie odtwarza ducha klasycznych chodzonych bijatyk z początku lat 90. ubiegłego wieku. Całość odznacza się barwną, lecz mocno oldskulową oprawą graficzną, a ekran gry stylizowany jest na rażący pikselami monitor salonowego automatu.

PCPS4XONE

Zheros
Zheros

Bijatyki 15 lutego 2015

Zrealizowana z dużym poczuciem humoru side-scrollowa bijatyka autorstwa Rimlight Studios, w skład którego weszli deweloperzy z doświadczeniem zarówno w grach mobilnych, jak i multiplatformowych produkcjach klasy AAA. Akcja Zheros osadzona jest w realiach science fiction, a w grze wcielamy się w postać jednego z dwójki superbohaterów, aby stawić czoła szalonemu naukowcowi zwanemu Dr. Vendettą, którego plan zakłada mutację wszystkich żyjących istot i podporządkowanie ich swojej władzy. Podczas zabawy przemierzamy w pełni trójwymiarowe lokacje, poruszając się głównie w prawą stronę ekranu – podobnie jak w klasycznych produkcjach beat’em up. W starciach z wrogami wykorzystujemy bogaty zestaw ciosów oraz combosów, a w najtrudniejszych momentach pomocą służą nam potężne maszyny kroczące. W przerwach pomiędzy misjami, za zdobyte punkty reputacji, ulepszamy zdolności naszego superbohatera. Całość przeznaczona jest do zabawy w pojedynkę lub w lokalnym trybie kooperacji.

PCPS4XONE

River City: Tokyo Rumble
River City: Tokyo Rumble

Bijatyki 8 sierpnia 2013

Dwuwymiarowa scrollowana bijatyka należąca do słynnego cyklu Kunio-kun, towarzyszącego graczom od 1986 roku. Wcielamy się w chłopaka o imieniu Kunio, który wraz ze swoimi znajomymi zamierza powstrzymać gangsterów, panoszących się po ulicach Tokio.

3DS