Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Bijatyka

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce bijatyka ułożone według popularności.

PC
PC Windows24
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 414 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 111
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE12 Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS8
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch7
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji15 Zręcznościowe9 Bijatyki12
RPG
Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe5
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition
Scott Pilgrim vs. The World: The Game - Complete Edition

Akcji 14 stycznia 2021

Scott Pilgrim vs. The World: The Game — Complete Edition to odświeżona wersja chodzonej bijatyki w stylu retro bazującej na komiksowej serii, której autorem jest Bryan Lee O'Malley. Gra oferuje bogaty wybór postaci z unikalnymi stylami walki, tryby solo i kooperacyjny.

PCPS4XONESwitch

WWE 2K20
WWE 2K20

Sportowe 22 października 2019

WWE 2K20 to kolejna odsłona cyklu gier sportowych skupiających się na wrestlingu. W czasie zabawy gracze obejmują kontrolę nad zawodnikami występującymi w federacjach WWE oraz NXT i biorą udział w zmaganiach na ringu. Za wydanie tytułu odpowiada firma 2K Games.

PCPS4XONE

WWE 2K19
WWE 2K19

Sportowe 9 października 2018

WWE 2K19 to opracowana z myślą o pecetach gra wrestlingowa, bazująca na licencjach federacji WWE i NXT. Zabawa sprowadza się do zręcznościowych pojedynków z wykorzystaniem rozbudowanego systemu walki. Projekt oferuje bogaty wybór trybów rozgrywki, zarówno dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer, pozwalających na rywalizowanie z innymi graczami.

PCPS4XONE

WWE 2K Battlegrounds
WWE 2K Battlegrounds

Sportowe 18 września 2020

Zręcznościowy spin-off serii WWE 2K od studia Saber Interactive. W WWE 2K Battlegrounds bierzemy udział w pojedynkach zapaśników na ringu, a w trakcie starć korzystamy nie tylko z typowych ataków i chwytów, lecz także widowiskowych mocy specjalnych.

PCPS4XONESwitch

Stick Fight: The Game
Stick Fight: The Game

Akcji 28 września 2017

Stick Fight: The Game to stworzona przez studio Landfall West gra zręcznościowa, umożliwiająca toczenie pojedynków z udziałem zbudowanych z kresek ludzików.

PC

Fisti-Fluffs
Fisti-Fluffs

Zręcznościowe styczeń 2021

Gra z pogranicza zręcznościówek i bijatyk, w której wcielamy się w koty harcujące w domu pod nieobecność właścicieli. W Fisti-Fluffs znajdziemy rozmaite tryby, w których walczymy z maksymalnie trójką innych graczy lub współpracujemy, broniąc kociej karmy przed szczurami.

PCSwitch

Party Animals
Party Animals

Zręcznościowe 2021

Gra z pogranicza zręcznościówki i bijatyki, kładąca nacisk na nieco karykaturalną fizykę ruchu zawodników. W Party Animals przejmujemy kontrolę nad zwierzakami, które walczą ze sobą, próbując realizować rozmaite zadania. Tytuł rozwija skrzydła w trybie multiplayer.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Fights in Tight Spaces
Fights in Tight Spaces

Strategiczne marzec 2021

Turowa gra taktyczna, w której wcielamy się w tajnego agenta walczącego ze złoczyńcami przy pomocy własnych pięści. W Fights in Tight Spaces komponujemy talię kart odpowiadających różnym atakom i bierzemy udział w potyczkach toczonych w ciasnych przestrzeniach.

PC

Soul Blade
Soul Blade

Bijatyki 1 stycznia 1997

Trójwymiarowa bijatyka wydana przez producenta serii Tekken, Namco. Soul Blade koncentruje się na widowiskowych walkach na miecze oraz inną broń białą. Fabuła produkcji opowiada o dzielnych wojownikach, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu legendarnego miecza, dającego dzierżącej go osobie wielką siłę.

PS1

Bloody Roar 2: Bringer of the New Age
Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

Bijatyki 30 kwietnia 1999

Druga odsłona serii bijatyk, w których uczestnicy starć potrafią transformować się w swoje zwierzęce alter ega. Po przemianie postacie stają się znacznie silniejsze, ale po otrzymaniu określonej ilości obrażeń następuje przymuszony powrót do ludzkiej formy, co nadaje starciom dodatkowej taktycznej głębi. Bloody Roar 2 wprowadza do cyklu kilkoro nowych zawodników, którzy potrafią się zmieniać m. in. w nietoperza, insekta i kameleona.

PS1

Dead or Alive
Dead or Alive

Bijatyki 31 marca 1998

Pierwsza odsłona popularnej serii trójwymiarowych bijatyk tworzonych przez studio Team Ninja. Cechą szczególną tytułu jest uproszczone w stosunku do innych przedstawicieli gatunku sterowanie, stawiające przede wszystkim na szybkość i stosowanie kontrataków. Gra wsławiła się także nietypową możliwością włączenia trybu, w którym biusty grywalnych wojowniczek nienaturalnie podskakują w trakcie walki.

PS1

Darkstalkers 3
Darkstalkers 3

Bijatyki 18 listopada 1998

Trzecia odsłona cyklu dwuwymiarowych bijatyk produkowanych przez firmę Capcom. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, gra przedstawia pojedynki między potworami rodem z horrorów, podań i legend. Pośród grywalnych postaci znajdziemy więc wampiry, sukuby, wilkołaki, a nawet łowczynię nagród wyglądem przypominającą Czerwonego Kapturka. Tytuł wprowadza też odważne zmiany w mechanice rozgrywki, rezygnując z klasycznego podziału na rundy.

PS1

Samurai Shodown: Warriors Rage
Samurai Shodown: Warriors Rage

Bijatyki 22 grudnia 1999

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 kolejna odsłona cyklu bijatyk osadzonych w realiach Japonii czasu samurajów. Produkcja jest pierwszą częścią serii, w której zastosowano grafikę 3D.

PS1

Overgrowth
Overgrowth

Akcji 16 października 2017

Oryginalna trzecioosobowa gra akcji osadzona w dystopijnym świecie zamieszkiwanym przez antropomorficznych wojowników, takich jak króliki, wilki, psy, koty i szczury. Główny bohater odmawia przejęcia tronu po zabiciu skorumpowanego króla i wyrusza w niebezpieczną podróż, by naprawić toczony przez anarchię i bezprawie świat. Gra wykorzystuje oryginalny silnik, bazujący na fizyce, a także specjalnie zaprojektowany system walki.

PC

Uppers
Uppers

Akcji 14 lipca 2016

Trzecioosobowy brawler, w którym walczymy z zastępami adwersarzy, zdobywając coraz większą popularność wśród dopingujących nas dziewczyn. W Uppers przejmujemy kontrolę nad dwoma z trzynastu wojowników i prowadzimy ich do zwycięstwa na przestrzeni siedmiu rozdziałów opowieści.

PCPS4PSV

Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition
Dissidia Final Fantasy NT: Free Edition

Akcji 12 marca 2019

Przygotowana przez Team Ninja hybryda trzecioosobowej gry akcji oraz bijatyki, w której kontrolujemy bohaterów znanych z głównych odsłon cyklu Final Fantasy. Produkcja jest funkcjonującą w modelu free-to-play wersją komercyjnej edycji tytułu z PlayStation 4. Tytuł oferuje sieciowe kooperacyjne walki drużynowe, a także możliwość starć z komputerowym AI. Po wykupieniu dostępnych DLC otrzymujemy w sumie dostęp do ponad 28 grywalnych postaci oraz trybu fabularnego.

PCPS4

Star Wars: Masters of Teräs Käsi
Star Wars: Masters of Teräs Käsi

Bijatyki 31 października 1997

Bijatyka osadzona w wykreowanym przez George'a Lucasa świecie Gwiezdnych wojen. Produkcja jest w pełni trójwymiarową przedstawicielką swojego gatunku, dzięki czemu postacie mogą poruszać się wzdłuż wszystkich trzech płaszczyzn. Gra umożliwia wcielenie się w takie ikoniczne postacie jak Luke Skywalker, Han Solo i księżniczka Leia.

PS1

Full Metal Furies
Full Metal Furies

Akcji 17 stycznia 2018

Drużynowa bijatyka od twórców Rogue Legacy, utrzymana w oldskulowej stylistyce. W Full Metal Furies lądujemy w alternatywnej wersji Aten. Miasto i jego okolice są terroryzowane przez tytanów oraz inne mitologiczne bestie. Gracze wcielają się w tytułowe Furie, których zadaniem jest wspólnymi siłami zaprowadzić porządek przy pomocy współczesnych środków obrony, w tym wszelkiego rodzaju broni palnej. Akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej i poruszamy się w prawo, eliminując po drodze wszystkich napotkanych wrogów. Full Metal Furies oferuje cztery grywalne bohaterki, w które mogą wcielić się czterej współpracujący ze sobą gracze – da się też grać w pojedynkę wraz ze sztuczną inteligencją, swobodnie przełączając się pomiędzy dwoma wybranymi postaciami. Wrogowie często są odporni na konkretne typy ataków, co wymusza dobieranie odpowiedniego uzbrojenia. Gra wyposażona została także w system rozwoju oraz mechanikę craftingu, pozwalającą konstruować nowe przedmioty w oparciu o znajdowane po drodze plany.

PCXONE

Feral Rites
Feral Rites

Akcji 13 września 2016

Przygodowa gra akcji stworzona przez studio Insomniac Games. Gracz trafia do fantastycznego świata, wcielając się w rolę potomka wodza jednego z największych plemion. Kiedy przywódca zostaje zamordowany, dziecko przechodzi pod opiekę innego ugrupowania, by po latach wrócić w rodzinne strony, starając się rozwikłać tajemnicę śmierci ojca. Zabawa rozpoczyna się od wyboru płci prowadzonej przez nas postaci – decyzja ma kluczowe znaczenie dla jej dalszego przebiegu, gdyż kobieta i mężczyzna dysponują unikalnymi zdolnościami. Sama rozgrywka koncentruje się na eksploracji tajemniczej krainy, wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i opcjonalnych oraz na starciach z napotkanymi przeciwnikami. Zaimplementowany w Feral Rites system walki stawia głównie na wykonywanie uderzeń i kopnięć, ale pozwala zarówno na wykorzystywanie ciosów specjalnych, jak i na stosowanie ataków z powietrza czy dobijanie leżących adwersarzy. Co ciekawe, od czasu do czasu otrzymujemy możliwość transformacji w potwora, co znacznie zwiększa nasz potencjał bojowy. Produkcja charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną, a na tle pozostałych gier stworzonych z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości wyróżnia ją perspektywa – kamera umieszczona jest bowiem za plecami bohatera.

PC

Bloody Roar: Hyper Beast Duel
Bloody Roar: Hyper Beast Duel

Bijatyki 31 października 1997

Trójwymiarowa bijatyka, w której wojownicy potrafią transformować się w swoje zwierzęce odpowiedniki, takie jak wilk, tygrys czy królik. Jako bestie postacie są znacznie silniejsze, ale przyjęcie zbyt wielu ciosów prowadzi do ponownego stania się zwykłym człowiekiem, co czyni cały mechanizm ważnym elementem taktycznym starć.

PS1

Darkstalkers: The Night Warriors
Darkstalkers: The Night Warriors

Bijatyki 28 marca 1996

Darkstalkers: The Night Warriors to pierwsza odsłona serii dwuwymiarowych bijatyk, w których wojownikami są inspirowane przez legendy, horrory i podania potwory, takie jak wampiry, wilkołaki, mumie i duchy. Tytuł został stworzony przy użyciu silnika z gry Street Fighter II, twórcy wprowadzili jednak do niego sporo ulepszeń. Pośród nich znajdziemy możliwość wykonywania bloków w powietrzu oraz specjalnych sekwencji ataków.

PS1

Lost Saga
Lost Saga

Bijatyki 17 listopada 2009

Dynamiczna bijatyka MMO, rozpowszechniana w formule free-to-play. W grze toczymy pojedynki PvP w jednym z szerokiej gamy trybów rozgrywki, a do naszej dyspozycji oddano ponad 100 w pełni modyfikowalnych postaci, inspirowanych bohaterami gier, książek, filmów, historii i mitów.

PC

LEGO Bionicle: Mask Of Creation
LEGO Bionicle: Mask Of Creation

Zręcznościowe 1 stycznia 2015

Zręcznościowa gra akcji, za której opracowaniem stoi zespół Frima Studio – w portfolio deweloperów można znaleźć między innymi platformówkę Chariot czy Zombie Tycoon 2. LEGO Bionicle: Mask of Creation przenosi graczy na wyspę Okoto, na której nie dość, że zaginęły maski mocy, to jeszcze rozpanoszyły się siły zła. Głównym bohaterom, wśród których znajduje się Tahu (władca ognia), Kopaka (władca lodu), Onua (władca ziemi), Gali (władca wody), Pohatu (władca kamienia) oraz Lewa (władca dżungli), nie pozostaje więc nic innego, jak podjąć próbę przywrócenia starego ładu i odzyskania masek. Realizacja powierzonej im misji wiąże się przede wszystkim z koniecznością stawienia czoła licznym adwersarzom – w trakcie walki protagoniści korzystają z szeregu indywidualnych umiejętności bojowych, które zapewniają im przewagę nad oponentami. Co ciekawe, produkcja powstała w ramach promocji nowej serii klocków Bionicle, toteż pomimo że jest dystrybuowana w modelu free-to-play, nie uświadczymy tutaj żadnych mikropłatności ani reklam wyświetlanych podczas rozgrywki.

ANDiOS

Black & White Bushido
Black & White Bushido

Zręcznościowe 2 października 2015

Dwuwymiarowa bijatyka, w której sterujemy samurajem należącym do jednego z dwóch stronnictw: białego lub czarnego. W zależności od naszej przynależności, mamy możliwość wtapiania się w elementy dwuwymiarowego tła stanowiącego arenę zmagań.

PCPS4XONESwitch