Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitch
Okładka Animal Crossing (Switch)

Animal Crossing Switch

Animal Crossing to kolejna odsłona hitowej serii symulacji od Nintendo, która pozwala graczowi spróbować życia w bajkowej wiosce zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta.

Symulacje | casual | elementy logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Animal Crossing (Switch)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

czerwiec2019

Animal Crossing to piąta odsłona hitowej serii symulatorów Nintendo, pozwalających graczowi na wcielenie się w mieszkańca sympatycznego miasteczka zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Najnowsza część serii jest dostępna jedynie na konsoli Nintendo Switch.

Mechanika

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, tak i w Animal Crossing na Nintendo Switch gracz tworzy swojego bohatera wybierając płeć wygląd i strój, po czym wprowadza się do wioski zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta. Gra nie stawia przed uczestnikiem zabawy konkretnego celu, pozwalając zamiast tego cieszyć się uczestnictwem w życiu wirtualnej społeczności. Pierwszym krokiem ku asymilacji jest kupienie domu, który można z czasem remontować i uzupełniać o nowe, coraz ładniejsze elementy wyposażenia. Poza tym gracz może oddawać się rozmaitym aktywnościom, jak łapanie owadów, pomagać mieszkańcom miasteczka, zawierać nowe znajomości, czy wreszcie zarządzać niektórymi aspektami życia lokalnej społeczności. Cechą charakterystyczną wszystkich części serii jest to, że czas w grze jest zbieżny z czasem na zegarze konsoli. Innymi słowy, życie mieszkańców wioski płynie niezależnie od poczynań gracza, a zabawę urozmaicają zmieniające się pory roku, czy święta.

Kwestie techniczne

Animal Crossing charakteryzuje się prostą, przyjemną dla oka oprawą graficzną utrzymaną w stylu super-deformed, charakterystyczną dla wszystkich gier z serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Animal Crossing

Wymagania wiekowe Animal Crossing

odpowiednia dla każdego wieku

Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)
Podsumowanie Nintendo Direct (Final Fantasy, Animal Crossing, Cities Skylines)

wiadomość14 września 2018

Wczoraj odbyła się wrześniowa edycja prezentacji Nintendo Direct, w trakcie której pojawiło się sporo ogłoszeń w związku z nadchodzącymi tytułami. W poniższej wiadomości zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat planów japońskiego koncernu.