Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fantasy - Gry Zręcznościowe Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe o tematyce fantasy na platformę Android.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

AND

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
fantasy
Trine 2: Complete Story
Trine 2: Complete Story

Zręcznościowe 22 lipca 2014

Kontynuacja gry logiczno-platformowej studia Frozenbyte, której akcję osadzono w barwnym, bajkowym świecie fantasy. W Trine 2 ponownie splatają się losy maga Amadeusa, złodziejki Zoyi oraz rycerza Pontiusa, których połączył tajemniczy artefakt o nazwie Trine. Tym razem trójka bohaterów trafia do baśniowej krainy zamieszkanej przez gobliny, a ich zadaniem jest odkrycie skrywanej przez nie tajemnicy i zapobieżenie zagrożeniu ze strony złośliwych stworów.

Smash Land
Smash Land

Zręcznościowe prace wstrzymane

Smash Land to produkcja łącząca elementy zręcznościówek i gier logicznych. Zabawa polega na eliminowaniu wrogów poprzez wystrzeliwanie bohaterów tak, aby ślizgając się po planszach, ominęli pułapki i celnie trafili w nieprzyjaciół.

Deemo Reborn
Deemo Reborn

Zręcznościowe 17 grudnia 2020

Nowa wersja mobilnej produkcji zatytułowanej Deemo. Deemo Reborn to gra muzyczna, w której zabawa polega na wciskaniu określonych przycisków w rytm odgrywanych piosenek. W odróżnieniu od oryginału, tytuł oferuje trójwymiarową oprawę graficzną i wspiera rzeczywistość wirtualną.

Goat MMO Simulator
Goat MMO Simulator

Zręcznościowe 4 września 2015

Darmowe DLC do bestsellerowej, balansującej na granicy absurdu produkcji szwedzkiego zespołu Coffee Stain Studios. Rozszerzenie przemienia Goat Simulator w humorystyczną grę MMO, będącą swoistym pastiszem poważnych tytułów MMORPG pokroju World of Warcraft. Akcja gry przenosi nas do zamieszkanej przez elfy i krasnoludy krainy fantasy, w której toczy się wojna między kozami i owcami. Tworząc swojego bohatera, wybieramy jedną z 5 dostępnych klas: wojownika, maga, łotrzyka, łowcę lub...

Tap Heroes
Tap Heroes

Zręcznościowe 22 lutego 2015

Hybryda gry RPG i tak zwanego klikera, opracowana przez Daniela Hjelma ze studa VaragtP. Gracz trafia do fantastycznego świata, który przemierza w skórze wojownika. Zabawa w Tap Heroes polega na toczeniu kolejnych starć z adwersarzami, sprowadzających się do szybkiego klikania we wrogów (w ten sposób zadajemy im obrażenia), członków stopniowo rozrastającej się drużyny (by ich uleczyć) oraz w złote monety, które pełnią tutaj rolę waluty.

Dungeons & Aliens
Dungeons & Aliens

Zręcznościowe 31 sierpnia 2016

Stworzona przez polskie studio Kool2Play gra typu tower defense, w której trzech krasnoludzkich magów odpiera inwazję kosmicznych najeźdźców. Dungeons & Aliens oferuje w sumie 60 poziomów o rosnącej trudności, a także kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną.

Blades of Brim
Blades of Brim

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Mobilny endless runner od twórców Subway Surfers, osadzony w kolorowym uniwersum fantasy. W Blades of Brim wcielamy się w wojownika, którego zadaniem jest obrona królestwa przed hordami potworów. Aby tego dokonać, musimy podczas nieustannego biegu wykonywać różne karkołomne ewolucje, przeskakując pomiędzy kilkoma równoległymi torami i atakując kolejne stwory, pojawiające się po drodze w różnych miejscach trasy.

Sword Of Xolan
Sword Of Xolan

Zręcznościowe 1 lipca 2015

Dwuwymiarowa platformówka opracowana przez Alpera Sarikaya'ę – niezależnego, tureckiego dewelopera. Gracz trafia do fantastycznej krainy, która padła ofiarą najazdu ze strony sił ciemności. Głównemu bohaterowi – tytułowemu Xolanowi – nie pozostaje nic innego, jak chwycić za miecz i podjąć próbę stawienia czoła potężnemu wrogowi.

Dragon Hills
Dragon Hills

Zręcznościowe 9 kwietnia 2015

Dwuwymiarowa zręcznościówka przeznaczona na platformy mobilne. Grę wyprodukowało polskie studio Rebel Twins, znane z Aliens Drive Me Crazy oraz Daddy Was A Thief. W Dragon Hills gracz wciela się w księżniczkę chcącą zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili. Siedząc na grzbiecie zaprzyjaźnionego smoka, dziewczyna wyrusza w świat niszcząc wszystko na swojej na drodze.

Devious Dungeon 2
Devious Dungeon 2

Zręcznościowe 30 października 2015

Platformówka, w której powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu. W zrealizowaniu tego celu przeszkadzają liczne potwory i pułapki. Rozgrywkę spinają mechanizmy RPG, pozwalające na gromadzenie punktów doświadczenia i rozwijanie postaci.

Magic Touch: Wizard for Hire
Magic Touch: Wizard for Hire

Zręcznościowe 25 lutego 2015

Zabawna gra zręcznościowa, opracowana przez niezależne studio Nitrome, stanowiąca remake flashowej produkcji o tym samym tytule. Gracz wciela się w czarodzieja, którego zadaniem jest obrona zamku przed najeźdźcami atakującymi z powietrza – rozgrywka dobiega końca w momencie, w którym pierwszy agresor postawi bezpiecznie stopę na murach fortecy.

Lynn and the Spirits of Inao
Lynn and the Spirits of Inao

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, opracowana przez francuskie studio Bloomylight. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Inao, w której spokojną egzystencję wiodą ludzie i duchy. Sielanka dobiegła końca, kiedy pojawiły się tam udręczone dusze polujące na śmiertelników. Od tej pory cała nadzieja w głównej bohaterce, czyli dziewczynie imieniem Lynn, która odebrała naukę od naczelnej kapłanki całego Inao, oraz na barkach jej towarzysza – małego demona Aku.