Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Marvel Comics - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Marvel Comics na platformę Android ułożone według popularności.

AND
Marvel Comics
Czas
Akcji1 Zręcznościowe1 Bijatyki1 RPG3 Strategiczne2 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Akcji 17 kwietnia 2014

Przygodowa gra akcji, stanowiąca sequel produkcji z 2012 roku. Dewelopingiem The Amazing Spider-Man 2 zajęło się francuskie studiu Beenox Inc., które w dorobku ma również inne gry z Człowiekiem-Pająkiem (w tym Spider-Man 3: The Game, Spider-Man: Edge of Time i Spider- Man: Shattered Dimensions). Fabuła kampanii głównej tylko w niewielkim stopniu nawiązuje do scenariusza filmu wyreżyserowanego przez Marca Webba. Kierując poczynaniami tytułowego superbohatera gracze muszą odnaleźć zabójcę wujka Bena. W trakcie zabawy należy stawić czoła plejadzie komiksowych złoczyńców (Electro, Kingpin, Black Cat, Zielony Goblin i inni), Sandboksowy model rozgrywki pozwala na dużą swobodę w eksplorowaniu wirtualnego Manhattanu i wykonywaniu zlecanych zadań.

Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series
Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series

Przygodowe 19 kwietnia 2017

Epizodyczna przygodówka opracowana przez studio Telltale Games. Gra bazuje na licencji komiksów wydawnictwa Marvel, a opowiada o tytułowych Strażnikach Galaktyki. W odróżnieniu od klasycznych drużyn superbohaterów, w skład tej grupy wchodzą wyrzutki i kryminaliści, a ich pełne humoru przygody rozgrywają się zazwyczaj w odległych rejonach galaktyki. Podobnie jak ma to miejsce w innych dziełach studia, rozgrywka w Marvel's Guardians of the Galaxy: The Telltale Series opiera się na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, a co najważniejsze – na podejmowaniu szeregu decyzji, które prowadzą fabułę na odmienne tory. Nasze wybory znajdują odzwierciedlenie nie tylko w przebiegu konkretnego odcinka – ich konsekwencje są odczuwalne również w kolejnych epizodach.

Marvel Future Fight
Marvel Future Fight

RPG 29 kwietnia 2015

Zręcznościowa gra RPG z elementami dungeon crawlera, opracowana przez studio Netmarble. Zawiązanie akcji następuje w momencie, kiedy Nick Fury, czyli dyrektor agencji S.H.I.E.L.D., wysyła z przyszłości wiadomość do herosów, zapowiadającą rychłe nadejście globalnego kataklizmu. Jego bezpośrednią przyczyną ma być zderzenie wielu alternatywnych rzeczywistości. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest zebranie drużyny i powstrzymanie apokalipsy. Marvel Future Fight składa się z kilkuset misji, a schemat rozgrywki oparto na walce z hordami przeciwników. Co ciekawe, do naszej dyspozycji oddano zarówno superbohaterów (Iron Man, Spider-Man, Hulk), jak i superłotrów – każdy z nich dysponuje unikalnymi cechami i zdolnościami, które można rozwijać w toku przygody. Dodatkowo, tytuł oferuje oparty na rywalizacji tryb multiplayer, gdzie możemy zmierzyć się z zespołami skomponowanymi przez innych graczy. Z uwagi na opowiedzianą historię, nic nie stoi na przeszkodzie, by doprowadzić do pojedynku dwóch wersji tego samego herosa.

Marvel Avengers Academy
Marvel Avengers Academy

Strategiczne 4 lutego 2016

Przeznaczona na platformy mobilne strategia ekonomiczna studia TinyCo, w której zajmujemy się zarządzaniem szkołą dla superbohaterów z popularnego uniwersum firmy Marvel. W grze Marvel Heroes Academy naszym zadaniem jest wykształcenie nowego pokolenia herosów i choć podczas zabawy spotykamy również tak znane postaci jak Loki, Hulk, Czarna Wdowa, Iron Man czy Kapitan Ameryka, to są one znacznie młodsze, mniej doświadczone i obarczone całą masą typowych dla nastolatków problemów. Podczas zabawy musimy zarządzać tytułową szkołą, układać plan lekcji i organizować różnorodne aktywności oraz imprezy dla naszych podopiecznych. W przerwach między zajęciami możemy zaś wysyłać naszych superbohaterów na misje sprawdzające ich indywidualne postępy w nauce. Istotną rolą jest także zadbanie o rozwój emocjonalny postaci, które szukają miłości, tworzą grupy przyjaciół i walczą z typowymi problemami okresu dojrzewania.

Marvel Strike Force
Marvel Strike Force

RPG 28 marca 2018

Marvel Strike Force to mobilne taktyczne RPG. Podczas zabawy gracze kolekcjonują superbohaterów i superłotrów, tworzą z nich pięcioosobowe drużyny, a następnie wystawiają je do walk przeciwko podobnym grupom wojowników. Kluczowym elementem rozgrywki jest powiększanie kolekcji posiadanych postaci.

MARVEL Contest of Champions
MARVEL Contest of Champions

Bijatyki 25 listopada 2014

Osadzona w uniwersum Marvela mobilna bijatyka free-to-play, wzbogacona elementami RPG i kolekcjonerskiej gry karcianej. W grze bierzemy udział w zorganizowanym przez niejakiego Kolekcjonera wielkim turnieju, w którym najsłynniejsi bohaterowie ze świata Marvela stawiają czoła największym złoczyńcom tegoż uniwersum. Wraz z postępami rozgrywki tworzymy unikalną drużynę bohaterów i stopniowo rozwijamy ich umiejętności.

Disney Infinity 3.0
Disney Infinity 3.0

Zręcznościowe 28 sierpnia 2015

Trzecia edycja popularnej serii gier zręcznościowych dla dzieci, rozgrywającej się w rozległym uniwersum filmów i kreskówek wytwórni Walta Disneya. W przygotowaniu gry uczestniczyło tym razem aż 5 studiów deweloperskich: Avalanche Software, Ninja Theory, Sumo Digital, Studio Gobo i United Front Games. Zabawa polega tradycyjnie na przenoszeniu do wirtualnego świata za pomocą specjalnego czytnika sprzedawanych w oddzielnych zestawach figurek i braniu udziału w rozmaitych przygodach, rozgrywających się w jednym z wielu uniwersów Disneya. W trzeciej części cyklu twórcy wprowadzili aż 5 nowych światów, związanych z serią Gwiezdnych Wojen, uniwersum Marvela oraz animacją W Głowie się nie mieści. W grze pojawili się oczywiście nowi bohaterowie oraz ulepszony Plac Zabaw z nowymi trybami zabawy wieloosobowej. Gra utrzymana została w typowym dla serii, kreskówkowym stylu i współpracuje z wszystkimi figurkami oraz dyskami mocy stworzonymi na potrzeby poprzednich edycji.

Marvel Battle Lines
Marvel Battle Lines

Strategiczne 24 października 2018

Karcianka na licencji komiksowego uniwersum Marvela, w której występuje plejada bohaterów i złoczyńców znanych z komiksów, filmów i bajek (m.in. Iron Man, Loki, Kapitan Ameryka, Czarna Pantera, Ghost Rider i wielu, wielu innych). Model rozgrywki nawiązuje do hitowego Hearthstone, jednak twórcy urozmaicili zabawę kilkoma własnymi pomysłami.

Captain America: The Winter Soldier
Captain America: The Winter Soldier

RPG 27 marca 2014

RPG akcji stworzone na licencji komiksu firmy Marvel, poświęconego postaci Kapitana Ameryki, i powiązana z obrazem kinowym o tym samym tytule. W grze wcielamy się w popularnego bohatera i walczymy z superłotrami oraz ich pomagierami na przestrzeni kilkudziesięciu obszernych misji.

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Logiczne 3 października 2013

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych, tym razem stworzona na licencji firmy Marvel. W produkcji pojawiają się wszyscy najważniejsi superbohaterowie, w stylu Spider-Mana, Iron Mana czy też Thora. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.