Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Cyberpunk - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce cyberpunk na platformę Android ułożone według popularności.

Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG5 Strategiczne2 Przygodowe2
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Shadowrun Returns
Shadowrun Returns

RPG 25 września 2013

Oparta na licencji systemu fabularnego Shadowrun taktyczna gra cRPG z turową mechaniką walki. Produkcja studia Harebrained Schemes powstała przy wsparciu użytkowników platformy finansowania społecznościowego Kickstarter. Akcja Shadowrun Returns osadzona została w świecie przyszłości, w którym powróciła magia, a wywołane plagami mutacje wśród ludzi doprowadziły do wyodrębnienia się takich ras jak orkowie, trolle, elfy czy krasnoludy. Gracz kieruje poczynaniami grupy tytułowych shadowrunnerów – najemników, którzy za odpowiednią stawkę wykonają każde, nawet najbardziej niebezpieczne zlecenie. Rozgrywka opiera się na rozwiązaniach klasycznych gier cRPG z klasami postaci, rozbudowanymi drzewkami umiejętności oraz taktyczną walką w systemie turowym. Dwuwymiarowa grafika w grze prezentowana jest w tradycyjnym rzucie izometrycznym.

Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut
Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut

RPG 3 grudnia 2014

Shadowrun: Dragonfall to dodatek do łączącej elementy cyberpunka i fantasy gry RPG Shadowrun Returns. Kampania rozszerzenia przenosi akcję do Berlina, a podczas zabawy możemy wykorzystać masę nowego sprzętu i zmierzyć się z nowymi przeciwnikami.

Deus Ex: The Fall
Deus Ex: The Fall

RPG 21 stycznia 2014

Spin-off popularnej cyberpunkowej serii RPG akcji, nawiązujący klimatem do ostatniej pełnoprawnej części cyklu. Gra powstała pierwotnie z myślą o urządzeniach mobilnych, ale doczekała się także konwersji na komputery PC. Jej akcja toczy się równolegle do wydarzeń znanych z poprzedniczki, lecz przedstawia całą historię z punktu widzenia zupełnie innej postaci. Wcielamy się bowiem w byłego członka SAS, będącego najemnikiem na usługach prywatnej korporacji militarnej. Zdradzony przez współtowarzyszy bohater wypowiada wojnę organizacjom odpowiedzialnym za produkcję leków, niezbędnych do przetrwania wszystkim ludziom wyposażonym w biomechaniczne wszczepy. Rozgrywka łączy cechy gry RPG, skradanki i strzelaniny FPS, dając graczom sporą swobodę w realizacji celów misji. W produkcji nie zabrakło też licznych dialogów z napotkanymi postaciami niezależnymi i typowego dla serii systemu rozwoju bohatera. Ze względu na swój mobilny rodowód, tytuł charakteryzuje się jednak sporą liczbą uproszczeń i nieco uboższą oprawą graficzną.

Sigma Theory
Sigma Theory

Strategiczne październik 2018

Rozgrywany w systemie turowym thriller polityczno-szpiegowski, wzbogacony elementami science-fiction. W grze wcielamy się w szefa potężnej organizacji wywiadowczej, a naszym zadaniem jest uczestniczenie w ogólnoświatowym, technologicznym wyścigu zbrojeń i sabotowanie działań konkurencji.

Netrunner
Netrunner

RPG jeszcze nie ogłoszona

Mobilna gra RPG oparta na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Netrunner zabiera graczy do cyberpunkowego uniwersum znanego ze stołowej karcianki Android: Netrunner. Gracze wcielają się w hakerów, którzy wykradają tajne dane potężnych korporacji. Proces ten odbywa się w wirtualnej rzeczywistości, tak mocno sprzężonej z mózgami użytkowników, że najskuteczniejsze systemy obronne potrafią zamienić hakera w warzywo. Gra kładzie duży nacisk na fabułę, nad którą czuwała Meg Jayanth, autorka scenariusza do bardzo dobrej tekstowej przygodówki 80 Days. Podczas zabawy bierzemy udział zarówno w misjach hakerskich, jak również eksplorujemy świat rzeczywisty – obie te płaszczyzny ukazywane są z kamery izometrycznej, ale oferują odmienną stylistykę i wyzwania. Walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym i przypomina rozwiązania ze zręcznościowych RPG-ów akcji. W cyberprzestrzeni dodatkowo wzmocnione zostają elementy strategiczne, dzięki konieczności właściwego dobierania odpowiednich programów hakerskich. Zdobyte doświadczenie umożliwia rozwój bohatera.

Egony
Egony

Strategiczne grudzień 2018 (wczesny dostęp od 28 grudnia 2017)

Egony to osadzona w cyberpunkowym świecie gra strategiczna, w której staramy się przejąć kontrolę nad pewnym rezerwatem, wykorzystując do tego szeregowych żołnierzy oraz potężnych, nieśmiertelnych Hegosów. Tytuł studia BoomTownGames łączy w sobie elementy znane zarówno z RTS-ów, jak i turowych gier strategicznych.

Cyberlords
Cyberlords

RPG 20 października 2011

Cyberlords to wydane na Androida cyberpunkowe RPG, w którym kierujemy czteroosobowym oddziałem najemników wykonującym różnorodne zlecenia. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym, a rozwój postaci opiera się głównie na cyberwszczepach. Misje skonstruowano tak, aby dało się je przejść na kilka różnych sposobów.

Neon Chrome
Neon Chrome

Akcji prace wstrzymane

Opracowana przez twórców gry Crimsonland ze studia 10tons cyberpunkowa strzelanina top-down z elementami roguelike. Akcja Neon Chrome toczy się w niedalekiej przyszłości, a gracze wcielają się w postać wyposażonego w cyberwszczepy najemnika, którego zadaniem jest zabicie Nadzorcy potężnego wieżowca jednej z najpotężniejszych korporacji na świecie. Pod względem mechaniki produkcja odwołuje się do klasycznych, oldskulowych strzelanek, a cała zabawa sprowadza się do eliminacji kolejnych hord przeciwników za pomocą różnych rodzajów broni palnej. Dodatkową atrakcję stanowi tu system destrukcji otoczenia, pozwalający na zniszczenie praktycznie każdego elementu mapy. Przystępując do rozgrywki, wybieramy jedną z trzech losowo wygenerowanych postaci, którą następnie w toku gry ulepszamy o kolejne cyberwszczepy, zwiększające jej potencjał bojowy. Wzorem produkcji typu roguelike, każda śmierć w grze jest ostateczna i oznacza konieczność rozpoczynania zabawy od początku.

Read Only Memories: Type-M
Read Only Memories: Type-M

Przygodowe 6 marca 2018

Klasyczna przygodówka stworzona przez niezależny zespół Midboss. Gracz trafia do cyberpunkowego Neo-San Francisco z roku 2064, by w skórze dziennikarza przeprowadzić śledztwo, którego celem jest odnalezienie twórcy maszyny Turing – pierwszej w historii sztucznej inteligencji, obdarzonej samoświadomością i zdolnością samodzielnego myślenia. Prezentowana tu wizja świata reprezentuje nurt retrofuturyzmu – inspirację dla twórców stanowiły wyobrażenia przyszłości z lat osiemdziesiątych XX wieku, a efekt pogłębia oldskulowa oprawa, przywodząca na myśl tytuły z 8-bitowych urządzeń. Schemat rozgrywki w Read Only Memories oparto na eksploracji otoczenia, prowadzeniu rozmów z napotkanymi postaciami i na rozwiązywaniu zróżnicowanych zagadek. Od czasu do czasu gracz staje przed koniecznością wzięcia udziału w sekcji zręcznościowej, polegającej na przykład na walce z przeciwnikiem, bądź przekradaniu się za plecami strażników. Przebieg historii w dużej mierze zależy od jego poczynań i podejmowanych przez niego decyzji, które prowadzą do różnych rozgałęzień fabularnych.

Murder
Murder

Przygodowe 16 grudnia 2015

Cyberpunkowa przygodówka, którą opracował Peter Moorhead, autor gry Stranded. Murder zabiera graczy kilka dekad w przyszłość, do futurystycznego Tokio. W grze wcielamy się w Motomeru Minori, panią porucznik w metropolitalnej policji, której przydzielona zostaje dziwna i bardzo niebezpieczna sprawa zabójstwa. Podczas rozwiązywania tej mrocznej zagadki bohaterka zmuszona jest zakwestionować swoje definicje moralności oraz świadomości. Pod względem rozgrywki Murder jest klasyczną przygodówką. w toku zabawy eksplorujemy lokacje, prowadzimy rozmowy, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy łamigłówki. Gra oferuje prosty do opanowania interfejs, który w pewnych momentach staje się integralną częścią opowiadanej historii. Murder to pozycja mała i tania, będąca interaktywnym odpowiednikiem krótkiego opowiadania, przejście kampanii zajmuje bowiem maksymalnie godzinę. Grafika wykorzystuje pixel artową stylistykę retro, pasującą do cyberpunkowego świata. Podczas zabawy towarzyszy nam klimatyczna muzyka, skomponowana przez amerykańskiego muzyka o pseudonimie kubrixXx.