Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Naruto - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce Naruto ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

Akcji
Naruto
Czas
PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 23
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS3
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Naruto to Boruto: Shinobi Striker
Naruto to Boruto: Shinobi Striker

Akcji 31 sierpnia 2018

Trzecioosobowa gra akcji skoncentrowana na sieciowych potyczkach, za której opracowaniem stoi japońskie studio Soleil, dowodzone przez Katsunoru Eharę. Gracze trafiają do uniwersum znanego z komiksowej serii Naruto i jej animowanych adaptacji, wcielając się w wojowników ninja dysponujących nadludzkimi zdolnościami i biorąc udział w bitwach niewielkich oddziałów. Fundamentem rozgrywki są starcia dwóch maksymalnie czteroosobowych drużyn na zamkniętych arenach – każda z postaci oddanych w nasze ręce dysponuje unikalnymi umiejętnościami bojowymi i uzbrojeniem. Na uwagę zasługuje rozbudowany system walki i ruchu – herosi mogą wykonywać różnorodne akrobacje i biegać po każdej powierzchni; w związku z powyższym, poszczególne areny wzbogacono o skomplikowane pionowe struktury i obiekty zapewniające szerokie możliwości przemieszczania się i wyprowadzania ataków. Naruto to Boruto: Shinobi Striker może się przy tym pochwalić atrakcyjną oprawą graficzną, skutecznie naśladującą wygląd komiksowego i animowanego pierwowzoru.

PCPS4XONE

Naruto: Rise of a Ninja
Naruto: Rise of a Ninja

Akcji 30 października 2007

Gra akcji z popularnego cyklu Naruto, będąca pierwszą odsłoną serii stworzoną nie przez japońskiego dewelopera (w tym wypadku - montrealskie studio koncernu Ubisoft). Pod względem mechaniki, gra Naruto: Rise of a Ninja przypomina słynne sandboksowe serie akcji pokroju Grand Theft Auto czy Saints Row, z tą różnicą, że zamiast na ulice amerykańskiego miasta, trafiamy do japońskiej wioski i wcielamy się w energicznego nastolatka.

X360

Naruto X Boruto: Ninja Voltage
Naruto X Boruto: Ninja Voltage

Akcji 21 listopada 2017

Naruto x Boruto: Ninja Voltage to stworzona przez Bandai Namco gra przeznaczona na platformy mobilne. Produkcja została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o rywalizacji w trybie multiplayer i umożliwia toczenie starć o budowane przez graczy fortece. Możemy również uprzednio przygotować pole walki, np. stawiając pułapki w strategicznych miejscach. Tytuł zawiera opcję kooperacji, w ramach której wspólnie z przyjaciółmi walczymy z kierowanymi przez komputer przeciwnikami. Naruto x Boruto: Ninja Voltage oddaje do dyspozycji graczy plejadę postaci ze znanego uniwersum Naruto. Także oprawa graficzna jest przygotowana w taki sposób, by budzić skojarzenia z animowanym pierwowzorem – wliczając w to wysokiej jakości portrety oraz pięknie animowane wstawki, które możemy oglądać pomiędzy starciami. Gra jest dostępna w modelu free-to-play. Zainteresowani mogą również skorzystać z systemu mikrotransakcji.

ANDiOS

Naruto: Uzumaki Chronicles 2
Naruto: Uzumaki Chronicles 2

Akcji 4 września 2007

Kontynuacja gry akcji firmy Bandai Namco, bazującej na słynnym japońskim cyklu mangi i anime z nastoletnim wojownikiem Naruto w roli głównej. Fabuła Uzumaki Chronicles 2 opowiada zupełnie nową, nieznaną dotąd fanom serii historię, w której zadaniem naszego protagonisty jest pokonanie starożytnej organizacji, powracającej do życia po wielu wiekach uśpienia. Na każdym z 16 etapów gry Naruto wykorzystywać może szeroki arsenał broni oraz ataków specjalnych, zaś w trudnych chwilach przywołać jednego z towarzyszy, który przyłącza się do walki lub dostarcza przydatne power-upy. Do dyspozycji graczy oddano ponownie szeroki wachlarz postaci o indywidualnym stylu walki i potężnych umiejętnościach. Deweloperzy zadbali też o szerokie spektrum wariantów rozgrywki, przeznaczonych zarówno do zabawy w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer, gdzie gracze mogą rywalizować lub współpracować ze sobą. Całość uzupełnia zestaw atrakcyjnych bonusów, takich jak nowe postaci, filmiki, utwory muzyczne oraz karty.

PS2

Naruto: Uzumaki Chronicles
Naruto: Uzumaki Chronicles

Akcji 14 listopada 2006

Opracowana przez firmę Bandai Namco Entertainment trzecioosobowa bijatyka chodzona, oparta na kultowej mandze i anime, opowiadających o przygodach młodego adepta ninjutsu, Naruto Uzumakiego. Podczas zabawy przemierzamy szereg zróżnicowanych lokacji, stawiając czoła kolejnym falom przeciwników, zaś zakres naszych ruchów ogranicza się do skakania oraz wyprowadzania słabych i mocnych ataków – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. W Naruto: Uzumaki Chronicles nie zabrakło oczywiście znanych z pierwowzoru potężnych superciosów, wyprowadzanych po naładowaniu specjalnego paska energii. Ciekawostkę stanowi też tzw. wskaźnik uduchowienia, po którego naładowaniu Naruto może wcielić się w jedną z postaci pobocznych, takich jak Sasuke, Neji, Akamaru czy Chouji, i dzięki ich umiejętnościom pomóc sobie w walce. Całość uzupełniona została sporą liczbą filmików przerywnikowych oraz możliwością odblokowania specjalnych kart umiejętności, zwiększających moc naszego bohatera.

PS2

Naruto Shippuden: Naruto vs. Sasuke
Naruto Shippuden: Naruto vs. Sasuke

Akcji 16 listopada 2010

Kontynuacja serii Naruto Shippuden: Ninja Council, zapoczątkowanej przez studio Tomy jeszcze na przenośnych konsolkach Game Boy Advance. W grze wcielamy się po raz kolejny w postać tytułowego wojownika, biorąc udział w niekończącej się rywalizacji z jego przyjacielem Sasuke, rozgrywającej się w świecie pełnym intryg i tajemnic. Mechanika gry Naruto vs. Sasuke nie odbiega zanadto od rozwiązań znanych z poprzednich odsłon cyklu. Mamy więc do czynienia z dwuwymiarową chodzoną bijatyką, w której gracz przejmuje kontrolę nad trzyosobową drużyną wojowników i przemierzając kolejne krainy, bierze udział w starciach z różnorakimi przeciwnikami oraz potężnymi bossami. Kluczem do sukcesu w grze jest zaś tradycyjnie umiejętność właściwego dobrania członków naszej ekipy, dysponujących odmienną paletą ataków i umiejętności specjalnych. Tryb dla pojedynczego gracza uzupełnia opcja rozgrywki wieloosobowej w wariancie Battle Mode bądź kooperacyjnym Boss Rush Mode.

NDS

Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden
Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden

Akcji 5 kwietnia 2007

Czwarta pełnoprawna odsłona popularnego cyklu bijatyk studia Cyberconnect 2, osadzonych w uniwersum znanej serii mangi i anime autorstwa Masashiego Kishimoto. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 4 jest pierwszą odsłoną serii bazującą na drugiej części serialu, czyli Naruto Shippuden, a jej akcja rozgrywa się dwa i pół roku po opuszczeniu przez głównego bohatera rodzinnej wioski Konoha i podjęciu treningu pod czujnym okiem mistrza Jiraiyi. Kiedy Naruto powraca do wioski, aby uratować Sasuke z rąk złego Orochimaru, na jego drodze staje tajemnicza organizacja Akatsuki, która zagraża całemu światu ninja. Zgodnie z tradycją serii, gra oferuje kilka zróżnicowanych wariantów zabawy, takich jak Free Battle, Hero Mode czy stanowiący zupełną nowość Master Mode, łączący elementy akcji z gatunkiem RPG. W grze pojawia się cała masa grywalnych bohaterów, wśród których znaleźli się zarówno dobrze znani wojownicy, jak i postacie pojawiające się w serii po raz pierwszy.

PS2

Naruto Shippuden: Ninja Council 4
Naruto Shippuden: Ninja Council 4

Akcji 2 czerwca 2009

Kolejna odsłona popularnej serii gier na motywach mangi i anime Naruto, tworzonej przez studio Tomy z myślą o przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Ninja Council 4 stanowi adaptację Naruto Shippuden, więc akcja rozpoczyna się 2,5 roku po wydarzeniach znanych z poprzedniczki. Główny bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi wyrusza na ratunek Gaarze, który został porwany przez członków organizacji Akatsuki. Pod względem mechaniki, produkcja pod wieloma względami przypomina poprzednie części cyklu, tak więc mamy tu ponownie do czynienia z tzw. chodzoną bijatyką, w której sterujemy trzyosobową drużyną bohaterów o odmiennych umiejętnościach, a ich dobór stanowi klucz do sukcesu w kolejnych misjach. Do dyspozycji graczy oddano w sumie 17 grywalnych wojowników, którzy dostępni są zarówno w jednoosobowym trybie fabularnym, jak i multiplayerowym Battle Mode dla max. 4 graczy.

NDS

Naruto: Ninja Council 3
Naruto: Ninja Council 3

Akcji 22 maja 2007

Trzecia część chodzonej bijatyki studia Tomy, powstałej w oparciu o kultową mangę autorstwa Masashiego Kishimoto. W grze Naruto: Ninja Council 3 możemy przejąć kontrolę nad jednym z ponad 20 bohaterów, na czele z tytułowym Naruto Uzumakim.

NDS