Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Karciane - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce karciane ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows3WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 31Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE2Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii1Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Orcs Must Die! Unchained
Orcs Must Die! Unchained

Akcji 19 kwietnia 2017

Spin-offowa odsłona humorystycznego cyklu gier strategiczno-zręcznościowych, których tematem jest walka z tytułowymi Orkami. Tym razem twórcy ze studia Robot Entertainment zaserwowali graczom jeszcze większy miks gatunkowy, wprowadzając do rozgrywki elementy karcianek. Zabawa koncentruje się więc na zmaganiach wieloosobowych i wykorzystuje darmowy model rozgrywki wsparty mikropłatnościami. W grze stają naprzeciw siebie frakcje Ludzkiego Zakonu, odbudowanego po wydarzeniach znanych z drugiej części, oraz zrzeszające różnej maści potwory stronnictwo Unchained. W zabawie udział biorą dwa 5-osobowe zespoły graczy, a rozgrywka sprowadza się do obrony bazy i oblężenia twierdzy przeciwnika. Każdy z bohaterów posiada własne unikalne zdolności, pozwalające m.in. na budowanie i ulepszanie rozmaitych pułapek oraz przeszkód, a także sabotowanie struktur wroga. Jednostki i ekwipunek wykorzystujemy, wykładając z talii karty zdobywane podczas kolejnych potyczek.

PCPS4

Bakugan: Battle Brawlers
Bakugan: Battle Brawlers

Akcji 20 października 2009

Bakugan: Battle Brawlers, stworzona przez japońską firmę deweloperską NOW Production, oparta została na popularnym serialu anime wyświetlanym pod tym samym tytułem.

X360PS3PS2WiiNDS

Project 1v1
Project 1v1

Akcji 2021

Project 1v1 to połączenie dynamicznej sieciowej strzelanki i gry karcianej od znanego studia Gearbox Software, odpowiadającego m.in. za serię Borderlands.

PC

Phantom Dust
Phantom Dust

Akcji 23 września 2004

Trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, opracowana przez Yukio Futatsugiego – twórcę kultowej serii Panzer Dragoon. Akcja przenosi nas do postapokaliptycznego świata przyszłości, w którym powierzchnia planety została spowita tajemniczym dymem. W efekcie jego działania, grupa wybrańców obdarzona zostaje nadnaturalnymi zdolnościami, co czyni ich jedynymi ludźmi, mogącymi stawić czoła panoszącym się po Ziemi kreaturom. Rozgrywka sprowadza się w głównej mierze do toczenia dynamicznych pojedynków z potworami. Podczas rozgrywki główny bohater rozwija się, zyskując kolejne z imponującej palety dostępnych umiejętności. Prócz kampanii fabularnej, w której będziemy rozmawiać z napotkanymi postaciami i podejmować się szeregu niebezpiecznych zleceń, przygotowano także rozbudowany tryb wieloosobowy.

XONEXBOX

Phantom Dust HD
Phantom Dust HD

Akcji 16 maja 2017

Odświeżona wersja Phantom Dust – gry akcji wydanej w 2004 roku na konsolę Xbox. Podobnie jak oryginał, produkcja została opracowana przez wewnętrzny zespół deweloperski firmy Microsoft Studios. W porównaniu z pierwowzorem, tytuł może się pochwalić przede wszystkim podrasowaną oprawą graficzną, poprawionym interfejsem i ulepszonym sterowaniem. Ponadto gra otrzymała bardziej rozbudowany tryb sieciowy. W Phantom Dust HD trafiamy do postapokaliptycznego świata – Ziemia pokryta jest morderczym pyłem, przez co resztki ludzkości przeniosły się pod powierzchnię. Na zewnątrz są w stanie przebywać jedynie „esperzy” – osoby dysponujące nadnaturalnymi mocami, zdolne do kontrolowania pyłu. Ich zadaniem jest poszukiwanie cennych artefaktów oraz poznanie przyczyn obecnego stanu planety. Rozgrywka została oparta na oryginalnym schemacie – podziemne miasto pełni rolę bazy wypadowej, w której zaopatrujemy się w nowe umiejętności i przedmioty oraz przyjmujemy rozmaite zadania. Same misje rozgrywają się natomiast na powierzchni, a ich centralny element stanowi walka z hordami przeciwników. Zręcznościowemu systemowi potyczek towarzyszy gromadzenie kart umiejętności – w toku przygody komponujemy talię w możliwie największym stopniu odpowiadającą naszemu stylowi zabawy. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, produkcja oferuje skoncentrowany na rywalizacji multiplayer.

PCXONE

League of Angels: Fire Raiders
League of Angels: Fire Raiders

Akcji 20 marca 2015

Spin-off popularnej gry przeglądarkowej League of Angels. W odróżnienia od pierwowzoru, League of Angels: Fire Riders jest miksem MMORPG-a, strategii i karcianki. Tytuł został przygotowany z myślą o urządzeniach mobilnych, ale jest dostępny również za pośrednictwem przeglądarek. Akcja gry przenosi nas do uniwersum znanego z oryginału, gdzie ludzie i anioły łączą siły w walce ze złem. Podczas zabawy możemy zwerbować ponad setkę reprezentujących różne klasy bohaterów i spośród nich skomponować unikalną drużynę. Zabawa sprowadza się do rozgrywania starć, w których kluczem do zwycięstwa jest zarówno dobór członków drużyny, jak i odpowiednia taktyka. W miarę postępów rozgrywki uczymy się nowych zdolności i ulepszamy ekwipunek, co z kolei pozwala na podejmowanie coraz trudniejszych wyzwań, zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez AI, jak i innymi graczami. Autorzy zaoferowali spory wachlarz trybów zabawy oraz rozmaite minigry, pozwalające zdobyć cenne doświadczenie oraz ekwipunek. Grafika League of Angels: Fire Raiders została wykonana w typowo kreskówkowym stylu.

ANDiOSWWW

Final Fantasy Fables: Chocobo Tales
Final Fantasy Fables: Chocobo Tales

Akcji 3 kwietnia 2007

Final Fantasy Fables: Chocobo Tales to tytuł o charakterze przygodowym, będący kolejnym spin-offem niezwykle popularnego cyklu gier jRPG. Omawiana gra to doskonała rozrywka zwłaszcza dla młodszych użytkowników m.in. ze względu na nieskomplikowaną fabułę, zawierającą bajki Ezopa i braci Grimm, intuicyjny interfejs i kreskówkową oprawę graficzną.

NDS