Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. HTC Vive - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry z gatunku akcji o tematyce HTC Vive ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows74
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Jeeboman
Jeeboman

Akcji 5 kwietnia 2016

Pierwszoosobowa strzelanina wykorzystująca urządzenia do wirtualnej rzeczywistości, zaprojektowana przez twórców Cloudlands i A-10. W Jeeboman trafiamy do futurystycznego miasta, atakowanego przez armię robotów pod komendą obcej cywilizacji z kosmosu. Zadaniem gracza jest obrona przed agresorami zarówno w samym mieście, jak i na statku Obcych. W walce z przeciwnikami gracz może wykorzystać pięć broni, w tym działko laserowe, strzelbę i wyrzutnię rakiet. Ponadto bohater ma na podorędziu podręczny teleporter, który może go przenieść w różne miejsca na polu bitwy. W Jeeboman mamy możliwość swobodnego rozglądania się po otoczeniu przy pomocy ruchów głowy, a celowanie odbywa się przy użyciu przypisanych do obu dłoni kontrolerów. Akcja produkcji rozgrywa się w trójwymiarowym środowisku stworzonym w oparciu o technologię Unity. Muzyka, która towarzyszy zabawie, to szybkie, elektroniczne utwory, dobrze komponujące się z klimatem gry.

PC

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji 3 kwietnia 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

PCPS4XONESwitch

Shooty Fruity
Shooty Fruity

Akcji 19 grudnia 2017

Nieskomplikowany FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej przez duet zespołów nDreams oraz Near Light. Gracz wciela się w pracownika sklepu Super Megamart, który musi stawić czoła armii zmutowanych, agresywnych owoców pokroju przerośniętych arbuzów, limonek kamikaze czy cytryn ninja. Rozgrywka w Shooty Fruity polega więc przede wszystkim na ostrzeliwaniu adwersarzy; w chwilach wytchnienia warto jednak znaleźć czas na kasowanie towarów przyjeżdżających do nas na taśmie, gdyż w ten sposób otrzymujemy dostęp do coraz szerszego wachlarza broni; w starciach możemy wykorzystać między innymi pistolety, karabiny maszynowe, strzelby czy wreszcie ładunki wybuchowe i granaty, z kolei dopełnieniem uzbrojenia są przydatne power-upy. Należy też odnotować, że nad naszymi poczynaniami nieustannie czuwa system punktacji – osiągnięcie jak najlepszego wyniku umożliwia koncentracja na szybkiej eliminacji owoców. Całość okraszono przyjemną dla oka grafiką – podobać się może zwłaszcza efektowny sposób rozpryskiwania się owoców.

PCPS4